رییس فدراسیون اسکواش: آمل شهر اسکواش کشور می شود

نسیم ورزش: رییس فدراسیون اسکواش در پی ایجاد زیرساختهای لازم برای توسعه رشته ورزشی اسکواش در شهرستان آمل از سوی شورای اسلامی وشهرداری ، این شهر را به عنوان شهر اسکواش ایران لقب داد.

 رییس فدراسیون اسکواش آمل شهر اسکواش کشور می شود

مسعود سلیمانی در دیدار با اعضای شورای اسلامی وشهردارآمل گفت: شهرستان آمل از جمله شهرستانها در کشور است که در کمترین مدت زمانی صاحب نخستین کورت شیشه ای اسکواش در سطح شمال کشور با حمایت مالی ومکانی از سوی شورای اسلامی وشهرداری این شهر شده ومی تواند این شتاب وسرعت را ارتقاء ببخشد.

 

وی، اقدام شهرداری آمل برای اختصاص مکان های جدید برای توسعه رشته ورزشی اسکواش در مسیر اجرای طرح گردشگری حاشیه رودخانه هراز را ارزشمند خواند و افزود: فدراسیون اسکواش نیز به میزان هر دهنه کورت اسکواشی که در آمل ایجاد شود ، درهای سکوریت وقفل ویراقات مخصوص به آن را به هیات اسکواش آمل هدیه خواهد کرد.

 

رییس فدراسیون اسکواش دراین دیدار که در سالن جلسات شورای شهر آمل برگزار شد تصریح کرد: همچنین برای جذب بیشتر نوجوانان وجوانان وعموم مردم به ورزش اسکواش دوره های آموزشی رایگان با اعزام مدرس از فدراسیون برای آنها برگزار خواهد کرد.

 

سلیمانی ، با اشاره به اینکه توسعه این رشته ورزشی در آمل می تواند زمینه ایجاد کمپ تیم های ملی اسکواش و نیز میزبانی مسابقات بین المللی در این شهر فراهم آورد، تصریح کرد: خوشبختانه انگیزه لازم از سوی اعضای شورای اسلامی شهر وشهرداری ونیز مدیریت جدید هیات اسکواش مازندران فراهم است و می تواند از این ظرفیت به نحو مطلوبی برای توسعه این رشته ورزشی استفاده کرد.

 

وی ادامه داد: متاسفانه اسکواش در کشور ناشناخته مانده ودر۴ سال گذشته کمتر درمازندران شاهد جلسه با مدیران اجرایی وورزشی استان بودیم اما اکنون با سرپرستی جدید آقای شفاهی می تواند فصل نوینی از ورزش اسکواش را درمازندران انتظار داشت.

 

رییس فدراسیون اسکواش با اشاره به دیدار روز یکشنبه اعضای این فدراسیون با اعضای شورای اسلامی شهرهای قائمشهر وآمل گفت: دیدارهای خوبی برگزار شد و توانستیم با نشست های قابل قبول وقول همکاری اعضای شورای این دو شهر ، اسکواش را با قوت بیشتری در شهرهای قائمشهر وآمل گسترش دهیم.

 

رییس شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه از آمادگی کامل این شورا وشهرداری برای واگذاری زمین مورد نیاز به فدراسیون اسکواش برای ایجاد کورت اسکواش وبین المللی کردن این مکان در این شهرستان خبرداد.

 

خسرو ابراهیم زاده گفت: شهرداری آمل چند روز قبل ساخت پارک بزرگ محله ای در منطقه ‘ امت آباد’ این شهر را آغاز کرده و واگذاری زمینی به مساحت ۴۰۰ تا ۵۰۰ متر مربع برای ایجاد کورت بین المللی اسکواش به راحتی دراین مکان قابل انجام است.

 

وی افزود: طرح ایجاد منطقه گردشگری در حاشیه رودخانه هراز در مرکز شهر آمل به طول هشت کیلومتر مصوب و به زودی اجرایی می شود ودر مسیر اجرای این پروژه بزرگ ساخت حداقل چهار مجموعه ورزشی سالنی ، ساحلی و فضای روباز ورزشی پیش بینی شده که امکان ایجاد کورت برای اسکواش نیزوجود دارد.

 

رییس شورای اسلامی شهر آمل به افتتاح نخستین کورت شیشه ای اسکواش در شهرستان آمل که در سطح شمال کشور کم نظیر است، اشاره کرد وادامه داد: این مجموعه در مدت ۱۵ روز کاری و با حدود ۵۰۰میلیون ریال اعتبار در پارک فجر در بلوار شیخ فضل اله نوری توسط شهرداری آمل ساخته و درششم بهمن ماه سال۹۳ با حضور’ ربیع فلاح’ استاندارمازندران افتتاح شده بود.

 

ابراهیم زاده تصریح کرد: اعتقاد داریم با توجه به وجود حدود ۴۷ فدراسیون رشته های مختلف ورزشی در سطح کشور، علاقمند به این رشته ها در شهرستان آمل کم نیستند واین حق طبیعی آنان هست که از امکانات وفضاهای ورزشی مناسب در مناطق مختلف شهری بهره مند شوند.

 

وی به حمایت جدی شورای اسلامی شهر آمل از دوره سوم و نیز دوره چهارم این شورا به رایگان کردن صدورپروانه های ورزشی دراین شهر اشاره کرد وگفت: نگاه شورای اسلامی وشهرداری آمل توجه جدی به زیرساخت های ورزشی در مناطق مختلف شهر آمل است و با همین هدف در سال جاری ۱۰ پارک محله ای در مجموع به مساحت حدود ۱۰هزار مترمربع در محلات مختلف شهر آمل پیش بینی شده که تا پایان امسال اجرا و تحویل شهروندان خواهد شد.

 

شهر آمل در استان مازندران واقع شده ودارای حدود ۲۶۰هزار نفر جمعیت است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *