رییس اداره ورزش چالوس: کمبود اعتبار عمده ترین موانع توسعه فضاهای ورزشی در چالوس است

نسیم ورزش: رییس اداره ورزش و جوانان چالوس ، کمبود اعتبار را عمده ترین مشکلات و موانع توسعه فضاهای ورزشی در این شهرستان دانست.علامت سوال

سلیمان رضوی در نشست خبری که به مناسبت هفته تربیت بدنی در محل ساختمان اداره ورزش و جوانان چالوس برگزار شد ، گفت : هم اینک گستره زیادی از زمین های واگذار شده به این نهاد در حوزه روستایی و شهری وجود دارد که برای آماده سازی آن ها با هدف استفاده ورزشکاران به اعتبارات زیادی نیاز دارد.
وی ، افزود : اگرچه این موضوع بارها در نشست های شورای ورزشی و حتی نامه نگاری های فراوانی با مسئولان محلی و استانی شده است اما تاکنون نتیجه ای نداشت.
رئیس اداره ورزش و جوانان چالوس با گرامیداشت هفته تربیت بدنی ، گفت : دراین ایام برنامه های مختلف ورزشی و فرهنگی در شهرستان برگزار شد که همکاری مسئولان ذیربط بویژه فرماندار و مدیرعامل جامعه ورزشی شهرستان دراین حوزه قابل تقدیراست .
رضوی ، برگزاری نشست های متعدد با فرماندار ، هیات های ورزشی ، دیدار با خانواده شهیدای غواص ، تجلیل از هیات های ورزشی ، برگزاری جشنواره ورزشی و فرهنگی ، تجلیل از قهرمانان ورزشی ، برگزاری مسابقات دوچرخه سواری و دیدار با امام جمعه را از جمله برنامه های هفته تربیت بدنی در شهرستان معرفی کرد.
وی ، گفت : هم اینک یکی از سیاست های محوری اداره ورزش و جوانان درگروی هم افزایی با مدیرعامل جامعه ورزشی توجه به رشته های حرفه ای و مدال آور است به نحوی که مورد استقبال بیشتر رده های سنی درشهرستان قرارگیرد.
مدیرعامل جامعه ورزش چالوس نیز شتاب بخشی در روند ساخت ورزشگاه پنج هزارنفری از طرح های مصوب سفر پرخیر و برکت رهبری فرزانه به شهرستان را جزو طرح های اولویت دار دانست و با ابراز خرسندی گفت : در سفر اخیر رئیس جمهوری و پی گیری نماینده مجلس شورای اسلامی در شهرستان اعتبارات خوبی نیز برای ساخت این ورزشگاه تخصیص داده شده است.
سید بهرام موسوی ، افزود : هرچند میزان اعتبار مصوب سفررهبری برای اجرای این طرح ورزشی در سال ۸۸ حدود ۵۰ میلیارد ریال بوده است ولی بنا به دلایلی این طرح در موعد مقرر اجرا و به پایان نرسید.
وی با قدردانی از هم افزایی مطلوب فرماندار و رئیسان هیات های ورزشی نسبت به فراهم سازی زیرساخت های ورزشی در منطقه ، افزود : امروز درقالب تشکیل کمیته ورزشی تمامی نقاط ضعف و قوت در شهرستان به طور کامل شناسایی شده و تلاش می شود مشکلات موجود دراین بخش ها بتدریج برطرف شود.
وی میزان سرانه فضاهای ورزشی در شهرستان را کمتر از یک متر مربع اعلام کرد و ادامه داد : تلاش می کنیم با همکاری بخش های خصوصی فضاهای ورزشی در این منطقه افزایش یابد.
مدیرعامل جامعه ورزشی چالوس با اشاره به نقش رسانه ها در ترویج ورزش همگانی گفت : امروز با توجه به آن که کم تحرکی عامل بروز بسیاری از بیماری ها در جامعه شده و از سویی آسیب های اجتماعی نیز در جامعه روند روز افزون دارد باید به مقوله ورزش توجه جدی تری شود.
موسوی در این زمینه خواستارعزم جدی تر مسئولان استانی و محلی به حوزه ورزش در منطقه شد.
شهرستان چالوس با جمعیتی دست کم یکصد هزار نفر از هفت هزار و ۵۰۰ ورزشکار بیمه شده ورزشی و نیز ۱۸۷ هزارمتر فضای ورزشی برخورداراست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو