رکوردشکنی در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ به سبک ملی پوشان ایران

نسیم ورزش : رکوردشکنی در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ به سبک ملی پوشان ایران / بازی های پاراآسیایی برای ایران با کسب عنوان سومی در مجموع و جهشی خیره کننده نسبت به دوره قبلی به پایان رسید.

 شگفت انگیز و فوق العاده

به گزارش “ورزش سه”، از شنبه قبلی تا شنبه هفته جاری؛ ۸ روز پرهیجان و دیدنی در جاکارتا بالاخره با کسب ۵۱ مدال طلا برای ورزشکاران معلول ایرانی به پایان رسید. ورزشکارانی که با نام کاروان خودباوری و امید راهی اندونزی شده بودند و شعار “با توکل و تلاش ما می توانیم” را به اثبات رساندند.

از همان روز اول که شاهین ایزدیار اولین مدال طلا را در رشته شنا کسب کرد و وعده کسب ۶ مدال طلا تا پایان رقابت ها را داد؛ یا رشته های تیمی که روز به روز علاقه مندان به ورزش را پرامیدتر کردند، تا امروز که تیم ملی بسکتبال با ویلچر با سخت کوشی به مدال طلا دست پیدا کرد، شاهد درخشش ورزشکارانی بودند که با وجود برخی کمبودها توانستند در دل مردم جای بگیرند.

با وجود حذف مسابقات فوتبال ۷ نفره و ۵ نفره در این دوره، بازهم رشته های تیمی همچون والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر و گلبال با کسب مدال طلا خوش درخشیدند.

در رشته های انفرادی هم که کاروان ایران پر بود از ستاره؛ از شاهین ایزدیار بگیر که با کسب ۶ مدال طلا در رشته شنا به تنهایی بیش از ۱۰ درصد مدال های کاروان ایران را به دست آورد تا ساره جوانمردی که به عنوان پرچمدار ۲ مدال طلا کسب کرد و همچنین سیامند رحمان که همیشه علاوه بر کسب مدال طلا در وزنه برداری به رکورد خودش هم حمله کرد و موفق هم بود.

در این ۸ روز دائما اخبار کسب افتخارات ورزشکاران ایرانی در بازی های پاراآسیایی را مخابره می کردیم و در نهایت امروز با قهرمانی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کار کاروان ایران در این رقابت ها در سال ۲۰۱۸ در شرایطی به پایان رسید که ۵۱ مدال طلا، ۴۲ نقره، ۴۳ برنز و در مجموع ۱۳۶ مدال جلوی نام ایران در جدول مدال ها ثبت شده است.

این نتیجه جایگاه سومی ایران را برای اولین بار در بازی های پاراآسیایی تثبیت کرد؛ اگرچه ایران با کره جنوبی که فقط ۲ مدال طلا بیشتر کسب کرده و در رده دوم قرار گرفته، فاصله زیادی نداشت.

 

 

اول از همه بهتر است عملکرد کاروان ایران را با خودش یعنی در دوره قبلی مقایسه کنیم. در سال ۲۰۱۴ مشابه دوره اول این بازی ها در سال ۲۰۱۰ ایران به مقام چهارمی رسید. کاروان ایران در اینچئون ۳۷ طلا، ۵۲ نقره و ۳۱ برنز کسب کرد تا با مجموع ۱۲۰ مدال در رده چهارم قرار بگیرد.

در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ ایران به شکلی شگفت انگیزه در کسب مدال طلا موفق تر عمل کرده و به رکورد ۵۱ مدال طلا در جاکارتا رسیده و در مجموع هم ۱۶ مدال بیش از دوره قبلی ثبت کرده تا با فاصله زیادی بالاتر از ژاپن و در رده سوم قرار بگیرد.

 

 

چین که مثل همیشه حسابش از سایر کشورها جداست و با ۱۷۲ طلا، ۸۸ نقره و ۵۹ برنز و در مجموع ۳۱۹ مدال در رده نخست ایستاد. بعد از آنها کره جنوبی با ۵۳ طلا، ۴۵ نقره و ۴۷ برنز و مجموع ۱۴۵ مدال در رده دوم قرار گرفت.

نکته جالب اینکه دیروز ایران در شرایطی که لحظه به لحظه به تعداد مدال های طلای خود اضافه می کرد، برای ساعاتی حتی رده دوم را هم فتح کرد؛ اما در نهایت این کره جنوبی بود که مثل دوره قبلی در جایگاه دوم قرار گرفت.

عملکرد کاروان ایران در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ فوق العاده بود و امشب در شرایطی ورزشکاران ایرانی در مراسم اختتامیه رژه می روند که سرشان بالاست و توانایی های خود را مثل همیشه به قاره کهن و حتی مردم جهان نشان دادند.

 

مدال‌آوران طلا:

۱ – شاهین ایزدیار – شنا –  کلاس S10
۲- یونس سیفی‌پور ـ دوومیدانی ـ پرتاب کلاب ـ کلاس
۳-رقیه شجاعی ـ تیراندازی ـ تفنگ بادی ایستاده ـ ۱۰ متر SH1S32
۴-ساره جوانمردی ـ تیراندازی ـ خفیف ۵۰ متر
۵-وحید علی نجیمی ـ دوومیدانی ـ دوی ۲۰۰ متر
۶ـ شاهین ایزدیار ـ شنا ۱۰۰ متر آزاد ـ کلاس S10
۷ـ علیرضا قلعه‌ناصری ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
۸ـ عذرا مهدوی‌کیا ـ دوومیدانی ـ دوی ۱۵۰۰ متر
۹ـ امیر جعفری ـ وزنه‌برداری دسته پنجم ۶۹ کیلوگرم
۱۰ـ محمدرضا احمدی ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33
۱۱-مهدی اولاد ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F11
۱۲ـ ساره جوانمردی ـ تپانچه بادی ۱۰ متر P2  ـ کلاس SH1
۱۳-بتول جهانگیری ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33
۱۴-شاهین ایزدیار ـ شنا ـ ماده ۲۰۰ متر مختلط
۱۵ـ روح‌الله رستمی ـ وزنه‌برداری ـ دسته ۷۲ کیلوگرم
۱۶-فرزاد سپهوند ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
۱۷ـ حسین خرسند امیری ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
۱۸ـ مهدی اولاد ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F11
۱۹-تیم شطرنج بانوان ـ B2-B3
۲۰-عاطفه نقوی ـ شطرنج ـ B2-B3
۲۱ـ امید کریمی ـ شطرنج ـ B2-B3
۲۲ـ علیرضا مختاری ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F53
۲۳ـ هاشمیه متقیان ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F56
۲۴ـ وحید نوری ـ جودو دسته ۹۰ کیلوگرم
۲۵ـ احسان موسوی‌نژاد ـ جودو ـ دسته ۱۱۱ کیلوگرم
۲۶ـ محمدرضا زندی ـ تیروکمان ـ کلاس W1
۲۷ـ عارف بهاروند ـ دوومیدانی
۲۸ـ شاهین ایزدیار ـ شنا
۲۹ـ شاهین ایزدیار ـ شنا
۳۰-مهناز امینی ـ پرتاب نیزه
۳۱ـ آرزو حکیمی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F32
۳۲ـ امید ظریف ـ دوومیدانی ۴۰۰ متر ـ کلاس T13
۳۳ـ زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی تیروکمان (تیم میکس ریکرو)
۳۴ـ مهدی علیزاده ـ  پرتاب نیزه ـ کلاس F33-34
۳۵ـ حامد امیری ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F54-55
۳۶ـ تیم ملی والیبال نشسته مردان
۳۷ـ وحید علی نجیمی ـ دوومیدانی ۴۰۰ متر ـ کلاس T12
۳۸ـ سجاد محمدیان ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F42
۳۹ـ محمد الوان‌پور ـ پرتاب نیزه ـ کلاس F56
۴۰-حمید اسلامی ـ دوومیدانی ۱۵۰۰ متر ـ کلاس T11
۴۱ – الناز دارابیان – پرتاب دیسک کلاس F51، F52 و F53
۴۲ – سامان پاکباز – پرتاب دیسک کلاس F12
۴۳ – پیمان نصیری – دوومیدانی ۱۵۰۰ متر کلاس T20
۴۴ – سیدحامد صلحی پور – وزنه برداری دسته ۹۷ کیلوگرم
۴۵ – تیم شطرنج بانوان – کلاس B3 – B2
۴۶ – تیم گلبال مردان
۴۷ – سیامند رحمان – وزنه برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم
۴۸ – شاهین ایزدیار – شنا – ۱۰۰ متر کرال پشت
۴۹ – عشرت کردستانی – پرتاب وزنه
۵۰- حامد امیری – پرتاب نیزه
۵۱- تیم ملی بسکتبال با ویلچر

 

 

مدال‌آوران نقره:

۱-جاوید احسانی شکیب – پرتاب دیسک
۲- علی الفت‌نیا – دو و میدانی ۲۰۰ متر
۳- زهرا صالحی – پرتاب نیزه
۴- هاجر صفرزاده – دوی ۲۰۰ متر کلاس T22
۵- نورمحمد آرخی – ماده پرتاب وزنه کلاس F11
۶- سامان پاکباز – کلاس F12 پرتاب وزنه
۷- سمیرا ارم – تپانچه ۱۰ متر بادی کلاس Sh1
۸- هاشمیه متقیان – پرتاب نیزه کلاس ادغامی F55/56
۹- مختاری – پرتاب دیسک کلاس ادغامی F51/52/53
۱۰- صالح فرج‌زاده در پرتاب وزنه کلاس F34
۱۱- زهرا نعمتی در ریکرو
۱۲- فریبا زنده بودی – شطرنج
۱۳- بهزاد عزیزی – پرتاب نیزه
۱۴- جلیل باقری – پرتاب دیسک
۱۵- یوسف یوسفی – وزنه برداری ۵۹ کیلوگرم
۱۶- علی اصغر جوانمردی – پرتاب وزنه
۱۷ – تیم شطرنج مردان
۱۸ – تیم شطرنج بانوان
۱۹ – اسدالله عظیمی – دوومیدانی
۲۰- نادر مرادی – وزنه برداری
۲۱ – هاشم رستگاری – دوی ۴۰۰ متر کلاسT37
۲۲- تیم ملی والیبال نشسته بانوان
۲۳- جلیل باقری – پرتاب وزنه
۲۴ – هاجر صفرزاده – دوی ۴۰۰ متر کلاس T12
۲۵ – تیم جودوی نابینایان
۲۶ – شاهین ایزدیار ماده ۴۰۰ متر آزاد کلاس S10
۲۷ – محمد خالوندی – پرتاب نیزه
۲۸ – فائزه کرمانی – پرتاب نیزه کلاس F33/34
۲۹ – مسعود حیدری – پرتاب دیسک کلاس F12
۳۰- مرضیه صدقی – پرتاب وزنه کلاس F54
۳۱ – فرشته مرادی – پرتاب وزنه ماده F34
۳۲ – هرمز سیدی – پرتاب نیزه کلاس F37/38
۳۳ – داودعلی قاسمی – دوومیدانی – دوی ۱۰۰ متر – کلاس T13
۳۴ – محمدرضا خیرالله‌زاده – جودو وزن ۱۰۰ کیلوگرم
۳۵ – تیم تیراندازی – میکس کامپوند
۳۶ – امان‌الله پاپی – پرتاب نیزه
۳۶ – محسن کائیدی – پرتاب نیزه
۳۷ – ملیحه صفایی – شطرنج
۳۸ – فاطمه برقول – شطرنج
۳۹ – تیم شطرنج بانوان – کلاس B1
۴۰- علی اکبر غریب شی – وزنه برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم
۴۱ – منصور پورمیرزایی – وزنه برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم
۴۲ – عبدالرضا جوکار – پرتاب نیزه

 

 

مدال‌آوران برنز:

۱-علی امیدی – دوومیدانی
۲- امید ظریف صنایع- دوومیدانی ۲۰۰ متر کلاس T13
۳- داودعلی قاسمی– دوومیدانی ۲۰۰ متر کلاس T3
۴- احمد اجاقلو – دوومیدانی – ۲۰۰ متر
۵- عذرا مهدوی‌کیا – پرتاب نیزه کلاس F12/13
۶- سولماز بازرگان – پرتاب دیسک
۷- مسعود حیدری – کلاس F12 پرتاب وزنه
۸- حمزه محمدی – وزنه‌برداری
۹- مهدی علیزاده – پرتاب وزنه
۱۰- امید ظریف – دوومیدانی
۱۱- آرین لطفی در پرتاب دیسک کلاس F11
۱۲- فاطمه برقول – شطرنج
۱۳- لیلا زارع‌زاده – برنز
۱۴- سیدعرفان حسینی – پرتاب نیزه
۱۵- زهرا برناکی – پرش طول
۱۶- حسن جان‌فشان – تنیس روی میز
۱۷- حامد امیری- پرتاب دیسک
۱۸- میثم بنی طبا – جودو ۶۰ کیلوگرم
۱۹- رضا غلامی- جودو ۶۶ کیلوگرم
۲۰- شطرنج نابینایان گروه B1  آقایان
۲۱ – مجید کاکوش – تیراندازی با کمان
۲۲ – فرهاد کهریزی – دوی ۴۰۰ متر کلاس T36
۲۳ – هاجر صفرزاده – ماده دوی ۱۰۰ متر بانوان کلاس T12
۲۸ – شیلا حدادی – پرتاب دیسک کلاس ادغامی F54/55
۲۵ – ژیلا یوسفی – پرتاب دیسک
۲۶ – بتول جهانگیری – پرتاب نیزه کلاس F33/34
۲۷ – تیم ملی گلبال بانوان
۲۸ – امین عبدل پور – ماده ۱۵۰۰ متر مردان
۲۹ – شهلا حدیدی – پرتاب وزنه کلاس F54
۳۰- جواد حردانی – پرتاب نیزه کلاس F37/38
۳۱ – احمد اجاقلو – دوومیدانی – دوی ۱۰۰ متر
۳۲ – علیرضا مختاری – دوومیدانی – پرتاب دیسک
۳۳ – محمد خالوندی – پرتاب دیسک
۳۴ – امیر خسروانی – دوومیدانی – پرش طول کلاس T12
۳۵ – امیر جعفری – جودو وزن ۷۳ کیلوگرم
۳۶ – فریبا زنده‌بودی – شطرنج
۳۷ – سامان رضی – وزنه‌برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم
۳۸ – محمدحسین کریمی – شنای ۵۰ مترال کرال سنیه
۳۹ – میکائیل دیانی – دوومیدانی – دوی ۵ هزار متر
۴۰- پروین مقدم – پرتاب وزنه کلاس F55
۴۱ – یونس سیفی پور – پرتاب وزنه کلاس F32
۴۲ – فریبا زنده‌بودی – شطرنج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو