روستاها ؛ معادن ناشناخته استعدادهای ورزشی/به قلم:رضا وریجی

اختصاصی پرش/رضا وریجی: روستاها ؛ معادن ناشناخته استعدادهای ورزشی

امروزه در ورزش حرفه ای استعدادیابی و کشف استعداد از مهم ترین موضوعات ورزشی محسوب میشود و توجه به آن می تواند در ورزش هر کشوری تاثیرگذار باشد.

ایران با وسعت بسیار،استعدادهای درخشان فراوانی را درون خود نهفته است که نیازمند شکوفا شدن هستند و این موضوع باید نخست در شهرها و استان ها صورت پذیرد و سپس به سطح ملی برسد.نکته پنهان استعدادیابی اینجاست که همگی کوچکترین واحد مراکز استعدادیابی را شهرها می دانیم در صورتی که معادن ناشناخته استعداد،یعنی روستاها را فراموش کرده ایم.

ورزش ایران و بویژه مازندران قهرمانان و مدال آوران زیادی را به خود دیده که از دل روستا در ورزش کشور و حتی جهان قد برافراشته اند.نمونه های بسیاری را در مازندران می توان مثال زد که هنوز خود را استعداد روستا می دانند و بر این موضوع تاکید دارند.

شهرها پر از باشگاه ها و مراکز استعدادیابی ورزشی هستند که می توانند در بحث کشف استعداد بسیار تاثیرگذار باشند.اما سوال اینجاست که اگر ورزشکار مستعدی خود به باشگاه یا مرکز استعدادیابی مراجعه کند می توان این موضوع را کشف استعداد دانست یا نه؟ کشف استعداد ورزشی یعنی آشکار کردن ورزشکار مستعد و ناشناخته!

باید از مسئولین پرسید که به چه میزان ناشناخته ها را کشف کردید و آیا تابحال به روستاها و استعدادهای ناب ورزشی آنها سر زده اید؟ نادیده گرفتن روستاها در ورزش یعنی نابودی استعدادهایی که می توانند در آینده آبروی این مرز و بوم باشند.مسئولین محترم لطفا استعدادهای روستا را ببینید،جدی بگیرید و در آینده لذت افتخارآفرینیشان را ببرید و مانند حسن یزدانی ها برایشان اشک شوق بریزید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو