روزهای ناخوش فوتبال در مازندران

 

مازندران که سال های مدیدی است با وجود داشتن ۴۶ بازیکن در سوپرلیگ فوتبال ایران ،در حسرت تیمداری در این لیگ مانده و به نمایندگانش در لیگ یک دل بسته است ، هم اکنون در این سطح هم این روزها نمایندگانش حال و روز خوبی ندارند .

فوتبال مازندران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، تیم نساجی ، قدیمی ترین تیم فوتبال این خطه شمال کشور که با به خدمت گرفتن محمود فکری مربی سابق آبی پوشان در روزهای آخر نقل و انتقال به نظر می رسید با جذب بازیکن خوب در قامت یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر ظهور کند ، این روزها حتی پول آب و یخ بازیکنانش نیز از جیب هواداران تامین می شود.
مالک متول این تیم که گویا برسر تاخیر در واگذاری زمین ۶ هزار متر مربعی رایگان در حوالی قائمشهر از تیمداری قهر کرد و به دنبال فشار آوردن به مسئولان استانی برای دریافت زمین است ، با استعفای سرمربی خود مواجه شده و کام هواداران و مردم مازندران به خصوص قائمشهری ها را تلخ تر از گذشته کرد.
با این روند ، به نظر می رسد هواداران مازندرانی نساجی از هم اکنون باید از خیر صعود این تیم به لیگ برتر در فصل جاری بگذرند و یک بار دیگر به امید روزی بمانند که شاید دستی از غیب این تیم را نجات دهد.
سرمربی نساجی قائمشهر می گوید که تیمش یکی از تیم های دارای شانس صعود به لیگ برتر است و با شارژ مالی بازیکنان و تیم می شود به این تیم امیدوار بود.
محمود فکری روز یکشنبه گفت که در سال جاری هیچ کمک مالی به تیم نساجی از سوی مالک باشگاه نشده و انگار هیچ کس حتی مسئولان شهرستانی نیز به فکر تیم نیستند.
وی افزود : به دلیل نبود مسئولی پاسخگو در باشگاه ، از کادر فنی استعفا کردم و با این روند هر کس هم کادر فنی را بر عهده گیرد؛ نمی تواند موفق باشد.
نساجی مازندران از پنج بازی فصل جاری با ۶ امتیاز در رده دهم جدول ۲۰ تیمی این رقابت ها قرار دارد.
**خونه به خونه تیم پیرمردها
خونه به خونه ، دیگر نماینده مازندران که در فصل جاری علیرضا مرزبان سرمربی فصل گذشته پیکان را به خدمت گرفته ، شانسش را برای دومین سال در این رقابت ها برای صعود به لیگ برتر در معرض آزمون قرار داده است .
با حضور مرزبان در کادر فنی خونه به خونه که برعکس نساجی مالکش مازنی است ، در فصل جاری با شل کردن سر جیبشان بیش از ۱۱ تا ۱۲ پیرمرد لیگ برتر را جمع کردند تا شاید بتوانند با این بازیکنان با تجربه رانده شده از ملوان بندرانزلی تا پرسپولیس و استقلال تهران ، بارشان را به لیگ برتر ببندند.
این تیم هم با وجود نداشتن مشکل مالی ، برای نخستین بار در ۲ سالی که در رقابت های لیگ دسته یک حضور دارد از رده بالای جدول با باخت در برابر تیم میان جدولی سپید رود رشت در هفته پنجم با هشت امتیاز به رده ۹ سقوط کرد.
تیم خونه به خونه در پنج بازی رقابت های لیگ ۲ برد، ۲ تساوی و یک باخت در کارنامه اش ثبت کرد و ۲ برد این تیم نیز در روزهای آغازین نیم فصل درهرج و مرج تیم های رقیب به وقوع پیوست.
اگر چه هنوز محک زدن این تیم برای قرارگیری در بین سه تیم حاضر در صدر جدول برای صعود به لیگ برتر زودهنگام است، ولی رقابت فشرده تیم ها در این لیگ نیازمند هوشیاری بیشتر و بازیکنان جوان و با انگیزه است که تعدادشان در خونه به خونه کمتر از انگشتان یک دست است.
اتکاء کادر فنی خونه به خونه به پیرمردهای رانده شده از لیگ برتر و تکیه زدن بر نام ها به جای بازیکنان با انگیزه ، مشکلی است که دامن این تیم مازنی را از ابتدای فصل گرفت و به نظر می رسد اگر در روزهای اول فکر اساسی برای آن نشود، روزهای آینده دیر است.
براساس بررسی های صورت گرفته ، میانگین سن بازیکنان خونه به خونه در فصل جاری ۲۷ سال است که ۲ سال از فصل گذشته این رقابت ها سن بازیکنانش بالاتر رفت.
سرمربی خونه به خونه بابل معتقد است که تیمش را برای لیگ برتر شدن بسته تا بتواند آرزوی ۱۵ ساله مازنی ها را برای تیمداری در لیگ برتر محقق کند.
علی رضا مرزبان گفت که بازیکنانش از تیم های مختلف جذب شدند و برای آمادگی و هماهنگی نیاز به زمان دارند.
وی اضافه کرد : این تیم حرف های زیادی در رقابت های لیگ دسته یک دارد و قطعا با اوج گیری در چند بازی آینده خود را به بالای جدول می کشاند و شانس صعود پیدا می کند.
مرزبان گفت که تیم ها باید در لیگ دسته یک بیش از ۳۰ بازی را تجربه کنند و در این رقابت ها تیم ها بالا پایین می شوند و تیمی می تواند برنده باشد که از لحاظ بدنی بهتر از تیم های دیگر باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *