رهاسازی ۶۵ میلیون قطعه ماهی استخوانی در دریای خزر

نسیم ورزش : مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در اجرای طرح اقتصادی شیلات از رهاسازی ۶۵ میلیون قطعه ماهی استخوانی در دریای خزر خبر داد.

 

رهاسازی ۶۵ میلیون قطعه ماهی استخوانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، حسین‌علی خوشباور رستمی امروز در آغاز بهره‌برداری نخستین صید استانی ماهیان استخوانی در شرکت پره وحدت محمودآباد با بیان اینکه ایران تنها کشوری است که در بین ۵ کشور حاشیه دریای خزر دارای گارد حفاظت دریایی است، اظهار داشت: از این پنج کشور حاشیه‌ای دریای خزر فقط در سواحل مازندران صید ماهیان خاویاری بصورت مجاز انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در شورای حفظ بیت المال مصوب شده تا شش ماه ار بستر رودخانه‌ها برداشت شن و ماسه انجام نشود، گفت: این از کمک‌هایی بود که مسئولان برای تکثیر ماهیان استخوانی در نظر گرفتند.

خوش باور رستمی، امنیت دریای خزر به لحاظ رونق اقتصادی را برای شیلات بسیار مهم عنوان و مطرح کرد: برنامه داریم تا سالهای آینده شاهد تولید ۴۵ هزار تن صید ماهیان استخوانی باشیم.

مدیرکل شیلات مازندران با اعلام اینکه در سال گذشته ۱۰ میلیارد ریال برای کارگاه شهید رجایی از سوی اعتبارات دولتی اختصاص یافت، افزود:  بالغ بر ۳۷۰ میلیون تومان برای شیت گذاری هزینه شده است.

وی ادامه داد: امسال برای صید ماهی دریا ۶۵ میلیون قطعه ماهی استخوانی در دریای خزر رهاسازی شد.

رستمی با بیان اینکه برای اجرای طرح اقتصادی در سال جاری حدود ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز لوازم و ادوات شرکت‌های پره ای استان اختصاص یافت، تصریح کرد: مازندران یکصد هزار تن در زمینه ماهیان خاویاری امسال تامین کرد که علاوه بر استان خود، دیگر استان ها را تامین کرده است.

مدیرکل شیلات مازندران خاطرنشان کرد: یک میلیون قطعه ماهی آزاد در دریای خزر رهاسازی شد تا شاهد بالا رفتن راندمان کار در بین صیادان باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو