رنج ۹ ساله مردم چهاردانگه مازندران از انتقال زباله ساری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، رئیس شورای بخش چهاردانگه مازندران گفت: زباله ساری قرار بود تنها ۶ ماه به منطقه چهاردانگه حمل شود اما این کار وارد نهمین سال شده و مردم از این بابت در رنج و زحمت هستند.
 اصغر عالیشاه اظهار کرد: انتقال زباله به منطقه چهاردانگه مازندران وارد نهمین سال متوالی شد.

وی تصریح کرد: انتقال زباله ساری به منطقه چهاردانگه مازندران مشکلات زیست محیطی زیادی به وجود آورده است و بسیاری از دلسوزان محیط زیست نسبت به سکوت مسؤولان محیط زیست در این ارتباط متعجب هستند.

رئیس شورای بخش چهاردانگه مازندران خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی اولیه مقرر شده بود که زباله تنها به مدت ۶ ماه به این منطقه منتقل شود ولی این کار وارد نهمین سال متوالی شد.

وی اضافه کرد: شیرابه حاصل از انتقال نامناسب زباله به منطقه چهاردانگه بیش از ۱۴۰ کیلومتر از مسیر ساری به فولادمحله را نیز آلوده کرد.

عالیشاه یادآور شد: مشکلات زیست‌محیطی تنها مربوط به بخش چهاردانگه و محل دفن زباله نمی‎شود بلکه در سطح وسیعی از محور کوهستانی زیبا ساری به کیاسر و فولادمحله را زیرپوشش قرار می‌دهد.

وی با اعلام اینکه مردم منطقه به شدت از انتقال زباله ساری به این منطقه گلایه دارند، گفت: گلایه‌های مردمی را بارها و بارها به اعضای شورای شهر ساری، فرماندار، نمایندگان مجلس و استاندار مازندران منتقل کرده‌ایم ولی تاکنون اقدام اثرگذاری برای جلوگیری از انتقال زباله انجام نشده است.

رئیس شورای بخش چهاردانگه مازندران اضافه کرد: در گلایه‌ای که به شورای شهر داشتیم به ما اعلام شد که شهرداری وظیفه ساماندهی را برعهده ندارد، ساماندهی زباله برعهده فرمانداری است، اعتراضات شدید مردم را به فرماندار اعلام کردیم و ظاهرا تاکنون اقدام اثرگذاری در این ارتباط انجام نشده است.

وی اضافه کرد: زباله‌های که به این منطقه حمل می‎شود تنها مربوط به شهر ساری نیست، زباله‌های روستاهای اطراف ساری و شهر هولار نیز به این منطقه ارسال می‎شود و این اقدام به نوعی اجحاف در حق مردم محروم چهاردانگه است.

عالیشاه با اعلام اینکه انتقال زباله به صورت مناسب انجام نمی‎شود، گفت: شیرابه‌های زباله در حین انتقال از کامیون در سطح جاده پخش می‎شود و رانندگان حامل زباله دغدغه‌های زیست محیطیی این موضوع را رعایت نمی‏‌کنند.

وی دیگر گلایه مردم این منطقه را زمان نامناسب حمل زباله اعلام کرد و افزود: مقرر شده بود که این ماشین‌ها تنها شب در مسیر تردد کنند ولی هر وقت روز که در مسیر تردد می‎کنیم شاهد رفت و آمد ماشین‌های زباله هستیم.

رئیس شورای بخش چهاردانگه مازندران با اشاره به تصادف‌های بی‌شماری که در مسیر ساری به سمنان در حدفاصل استان مازندران ایجاد می‌شود، یادآور شد: بسیاری از تصادفات به دلیل ریزش زباله در زمان حمل نامناسب و لغزنده شدن جاده در زمان بارندگی حادث می‏‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *