رقیب بهداد سلیمی از حضور در المپیک ریو محروم شد

رقیب روسی بهداد سلیمی به دلیل ارتکاب به دوپینگ از حضور در المپیک ریو محروم شد.   

به دلیل ارتکاب به دوپینگ

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، با ادامه بررسی موضوع استفاده از مواد نیروزا (دوپینگ) بین ورزشکاران روسیه که پیش از این سبب محرومیت حدود ۹۰ عضو کاروان ورزشی این کشور در رشته‌های مختلف از حضور المپیک ریو شده بود، روسلان آلبگوف، دارنده ۲ مدال طلای جهان و برنز المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز دوپینگی اعلام و از حضور در المپیک برزیل محروم شد.

 

این وزنه‌بردار یکی از رقبای اصلی بهداد سلیمی در المپیک بود.

بنابر اعلام این سایت، با تصمیم فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری علیه این ورزشکار فوق‌سنگین، احتمال می‌رود که حتی تیم روسیه به صورت کامل از حضور در المپیک محروم شود. فدراسیون جهانی اعلام کرده که اگر نتیجه آزمایشات دیگر هم مثبت باشد، تیم ملی وزنه‌برداری روسیه حق حضور در المپیک ریو را نخواهد داشت.

پیش از این نیز بنابر تصمیم فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری دو سهمیه المپیکی ورزشکاران روس در بخش زنان و مردان به علت موضوع استفاده از داروهای نیروزا لغو شده بود.

گفتنتی است این خبر نشان دهنده افزایش شانس بهداد سلیمی برای دستیابی به طلای المپیک است. دوپینگروسلان آلبگوف سایت های روسی از محرومیت روسلان آلبگوف، ملی پوش سنگین وزن وزنه برداری روسیه از حضور در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ خبر دادند. دوپینگ المپیک ۲۰۱۲ لندنروسلان آلبگوف، ملی پوش دسته فوق سنگین روسیه پس از آزمایش مجدد مثبت بوده و بر این اساس این ورزشکار از بازی های المپیک ریو محروم می شود. البته رییس فدراسیون وزنه برداری روسیه این خبر را تایید نکرده است و اعلام کرده که هنوز اطلاعاتی در این باره کسب نکرده اند. پس از لوچف، این دومین وزنه بردار سنگین وزن روسیه است که از المپیک ریو محروم می شود تا شانس بهداد سلیمی برای قهرمانی در المپیک بیش از هر زمانی بیشتر شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *