رقابت کیمیای تکواندوی ایران در المپیک

«کیمیا علیزاده» تکواندو کار وزن منهای ۵۷ کیلوگرم بانوان ایران عصر پنجشنبه به وقت تهران در رقابت های تکواندو بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو به روی شیاپ چانگ می رود.

رقابت کیمیای تکواندوی ایران

سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۵ مردادماه با حضور ۱۰ هزار و ۴۴۴ ورزشکار از ۲۰۶ کشور جهان و یک گروه از پناهجویان با ترکیب ۱۰ ورزشکار از سودان جنوبی، سوریه، جمهوری کنگو و اتیوپی به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شد.
ورزشکاران در سیزدهمین روز بازی ها در رشته های دوومیدانی، بدمینتون، بسکتبال، والیبال ساحلی، بوکس، دوچرخه سواری، شیرجه، تکواندو، قایقرانی (کانو)، سوارکاری، واترپلو، هندبال، هاکی، قایقرانی بادبانی، تنیس روی میز، بدمینتون و والبیال رقابت می کنند.
امروز پنجشنبه ۲۸مرداد/ ۱۸ اوت، کیمیا علیزاده تکواندوکار منهای ۵۷کیلوگرم ساعت ۱۶:۳۰ در مرحله مقدماتی مسابقه خود را آغاز می کند و در صورت صعود فینال این رقابت ساعت۲۲:۳۰ آغاز می شود.
همچنین فینال رشته های دوومیدانی، بدمینتون، والیبال ساحلی، بوکس، قایقرانی (کانو)، شیرجه و هاکی نیز امروز برگزار می شود.

گفتنی است ، کیمیا علیزاده خیلی زود پدیده تکواندو لقب گرفت و مربیان تیم ملی روی مدال‌آوری‌ او در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون حساب کرده بودند. از علیزاده که آن موقع در وزن منهای ۶۲ کیلوگرم شرکت کرده بود، به عنوان یکی از طلایی‌های کاروان ورزشی ایران یاد می‌شد. او به کره‌جنوبی هم سفر کرد اما بدون اینکه در مسابقه‌ای شرکت کند، تنها نظاره‌گر مبارزه دیگر تکواندوکاران بود. زیرا مسوولان برگزارکننده مسابقات به علیزاده مجوز شرکت در رقابت‌ها را ندادند.خودش، مسوولان تکواندو و به طور کلی مسوولان ورزش کشور شوکه شدند. اما اتفاقی بود که رخداد، وقتی که به سن پایین علیزاده ایراد گرفتند و طبق قانون او به دلیل نرسیدن به سن ۱۷ سالگی از بازی‌های آسیایی دور ماند. فدراسیون تکواندو نسبت به این موضوع شکایت کرد، اما مسوولان مسابقات نپذیرفتند تا تغییرات گسترده در قوانین تکواندو علیزاده را از بازی‌های آسیایی بازدارد. او اما ناامید نشد و در مسابقات جهانی مدالی کسب کرد که در تاریخ تکواندو بی‌سابقه بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو