رضا یزدانی بعنوان ملی پوش المپیکی وزن ۹۷ کیلوگرم معرفی کرد

کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد پیش از نشست کمیته ویژه پزشکی فدراسیون پزشکی در بیانیه ای «رضا یزدانی» را به عنوان ملی پوش المپیکی وزن ۹۷ کیلوگرم معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش ، رضا یزدانی از ابتدای سال جاری از ناحیه آشیل پای راست مصدوم شد. این مصدومیت سبب شد نتواند در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی در اواخر فروردین ماه حضور یابد.
وی از ابتدای خردادماه سال جاری تمرینات خود را به رغم تداوم مصدومیت با سایر ملی پوشان دنبال کرد.
در این بیانیه آمده است: همانطور که مردم عزیز و حامیان اصلی ورزش ملی کشور (کشتی) در جریان هستند، رضا یزدانی چند روز پیش از رقابت های مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی در اواخر فروردین ماه در تمرینات شخصی خود در مازندران دچار مصدومیت از ناحیه پا شد.
پس از این موضوع و اتمام دوره توانبخشی وی، کادر فنی با آگاهی نسبت به توانایی های فنی و تجربه رضا یزدانی، علاوه بر پیگیری دقیق روند درمانی وی، برنامه های تمرینی مجزا و متناسبی نیز برای یزدانی در نظر گرفته است.
فدراسیون کشتی در این بیانیه تصریح کرد: در نهایت با بررسی نهایی وضعیت رضا یزدانی در جلسه مورخ ١٣ مرداد ماه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و تاکید اعضای این شورا و از سوی دیگر، رضایت نسبی کادر فنی از وضعیت جسمانی، تلاش و انگیزه بالای این قهرمان ملی کشور، در فاصله کوتاه باقی مانده تا المپیک، رضا یزدانی به عنوان نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد در این رقابت ها معرفی می شود.
کادر فنی در پایان بیانیه خود آورده است: در هرحال کادر فنی فارغ از نتیجه ای که فدراسیون پزشکی ورزشی، بنا به وظیفه تخصصی خود، پس از تشکیل کمیته ویژه، اعلام خواهد کرد به رضا یزدانی اعتماد می کند. امیدواریم وی با تمام وجود برای کسب افتخار در این رویداد بزرگ تلاش کند و با کسب بهترین نتایج، خاطرات تلخ مردم عزیزمان در این وزن، در المپیک ۲۰۱۲ لندن به فراموشی سپرده شود.
در پایان بر ارزشمندی رفتار جوان آینده دار کشورمان امیرمحمدی، در ادای احترام به پیشکسوت خود در این وزن و درک شرایط خاص رضا یزدانی و همراهی برادرانه با وی، برای حضور در المپیک ارج می نهیم.
رضا یزدانی دارنده دو مدال طلا و دو برنز پیکارهای جهانی سابقه حضور در بازی های المپیک ۲۰۰۸ پکن و ۲۰۱۲ لندن را دارد.
وی در المپیک لندن که شانس زیادی نیز برای کسب مدال طلا داشت، به دلیل آسیب دیدگی در کشتی برابر حریف اوکراینی از ادامه مسابقات بازماند.
ختاگ گازیموف دارنده برنز جهانی ۲۰۱۵، طلای بازی های اروپایی ۲۰۱۵، دو مدال نقره جهان در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳، برنز المپیک لندن، طلای جهان در سال ۲۰۱۰ و برنز المپیک پکن از جمهوری آذربایجان، الیزبار اودیکادزه دارنده مدال نقره بازی های اروپایی از گرجستان، کایل اسنایدر قهرمان جهان از آمریکا، گئورگی کتویف قهرمان سال ۲۰۰۷ جهان و برنز المپیک پکن از ارمنستان، والری آندریتسف دارنده مدال نقره المپیک لندن، برنز جهان و نقره اروپا از اوکراین به همراه رضا یزدانی مدعیان اصلی کسب مدال در وزن ۹۷ کیلوگرم در ریو هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *