رضایی: دوپینگ محمدیان خارج از اردوی تیم ملی بوده است/ اعتراض کردیم، اما قبول نشد

نسیم ورزش:سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: محمدحسین محمدیان به دلیل مثبت شدن تست دوپینگ به مدت چهار سال از حضور در میادین کشتی محروم شد.

علیرضا رضایی

علیرضا رضایی با بیان این مطلب افزود: محمدیان زمانی‌که به عنوان نفر ذخیره برای رقابت‌های جهانی انتخاب شد از اردو خارج شد و پس از آن برای ادامه درمان شکستگی استخوان مچ پای خود که حدود ۸ ماه پیش اتفاق افتاده بود، به پزشک مربوطه خود در شهرستان مراجعه می‌کند.

وی ادامه داد: متاسفانه پزشک ذیربط بدون آگاهی اقدام به تجویز دارویی جهت ترمیم بافت استخوانی محمدیان می‌کند که حاوی مواد ممنوعه بوده است. محمدیان نیز که خارج از اردو بوده، بدون مشورت پزشکان تیم ملی و از روی ناآگاهی این دارو را مصرف می‌کند و چون گمان نمی کرده مسئله ای وجود دارد به کمیته پزشکی فدراسیون نیز اطلاعی نمی‌دهد.

رضایی تصریح کرد: محمدیان نه در اردو و و نه در تمرینات حضور داشته و نه قصد حضور در مسابقات را داشته است. در واقع به این ترتیب اصلا نیازی به استفاده از هیچ گونه داروی مکمل را نداشته است.

محمدیان در این حین در حالی که به دلیل خروج از اردو، خارج از پوشش تست سلامت نیز بوده، با توجه به حضور سرزده ماموران وادا، در تست دوپینگ شرکت می‌کند و چون هیچ اطلاعی از ممنوعیت داروی مورد استفاده خود نداشته، در فرم ذیربط استفاده از داروی مذکور را جهت ترمیم شکستکی استخوان خود قید نمی‌کند و متاسفانه به دلیل استفاده از داروی ترمیمی استخوان، ۴ سال از حضور در میادین کشتی محروم می‌شود.

وی افزود: چون اطمینان داشتیم این موضوع از سر ناآگاهی بوده است به موضوع اعتراض کردیم، اما به دلیل اینکه محمدیان در برگه‌ای که هنگام انجام تست پر می‌کند، نامی از دارو نیاورده است، متاسفانه اعتراض ما به سرانجام نرسید و این رای قطعی شد. فدراسیون کشتی با انجام تست سلامت در پی پاک کردن فضای کشتی از چنین آسیب‌هایی است.

سخنگوی فدراسیون کشتی تصریح کرد: سال ٢٠١۵ در چندین سال گذشته تنها سالی بوده که در مسابقات جهانی، آسیایی و جام جهانی، بدلیل کارکرد تست سلامت در هیچ رده سنی، هیچ گونه تست مثبتی در خصوص کشتی‌گیران شرکت کننده نداشته‌ایم، اما متاسفانه برخی اقدام‌های نااگانه خارج از اردو و ضوابط اردویی این اتفاقات تلخ را رقم میزند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو