برای رسیدن به مدال خوش رنگ طلا عازم مسابقات جهانی می شوم

عضو تیم ملی کشتی گراپلینگ که برای مسابقات جهانی بلاروس خود را اماده می کند، گفت: با تمرینات فشرده ایی که در چند ماه گذشته داشته ام، امیدوارم بتوانم عملکرد قابل قبولی در مسابقات جهانی داشته باشم.

 تیم ملی کشتی گراپلینگ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، ولی الله فهیمی ، کشتی گیر وزن ۹۲ کیلوگرم تیم ملی گراپلینگ کشورمان که در حال حاضر در اردو تدارکاتی سپری می کند گفت:تا پیش از شروع مسابقات جهانی تمرینات خود را در خانه کشتی دنبال می کنم .
وی که اهل قائمشهر است ،افزود : در مدت حضورم در اردو تدارکاتی تمرینات فشرده ایی را زیر نظر مربیان سیمیون از ایتالیا و سهیل بخشایی و امیر عباس انوری انجام می دهم چرا که این تمرینات باعث می شود تا با شرایط مسابقه اشنا شوم.
عضو تیم ملی گراپلینگ شرایط اردو و امکانات فدراسیون کشتی را خوب تلقی کرد و ادامه داد: همه چیز برای ما مهیا است و فدراسیون در اردو چیزی برای ما کم نگذاشته است.
فهیمی با اشاره به اینکه در مسابقات جهانی رقابت سختی را پیش رو خواهم داشت گفت : سطح مسابقات باتوجه به اینکه کشورهای قدرتمند مثل روسیه ،ایتالیا،برزیل و امریکا حضور دارند بسیار بالا است .
وی اضافه کرد : مسابقه راحتی را پیش رو ندارم چرا که از حریفانم هیچ شناختی ندارم اما همه تلاشم را خواهم کرد تا با در نظر گرفتن فن حریفانم آنها را یکی پس از دیگری شکست دهم.
کشتی گراپلینگ رشته ای است که سال پیش به عنوان یک رشته رسمی در فدراسیون کشتی ایران به رسمیت شناخته شد.
این رشته ورزشی ،کشتی تسلیمی است که در زمان باستان بین اقوام مختلف رایج بوده و در دهه های پیش نیز فدراسیون جهانی کشتی این رشته ترکیبی را احیا و احصا کرد.
گراپلینگ ترکیبی از کشتی آزاد ، فرنگی ،جودو و جوجیتسو است و تمامی فنون پرتابی ،مهارت های خاک از جمله فن تسلیمی و بی هوشی در آن کاربرد دارد.
تاکنون ۱۵ دوره مسابقات جهانی برای این رشته برگزار شد ولی جمهوری اسلامی ایران امسال دومین سالی است که در این مسابقات شرکت می کند.
دومین اردو تدارکاتی تیم ملی گراپلینگ کشورمان از ۹ شهریور ماه آغاز شد که تا ۱۹ این ماه ادامه دارد و کشتی گیران در خانه کشتی تهران با هم به تمرین می پردازند.
سومین اردو تدارکاتی تیم ملی گراپلینگ هم بعد از یک استراحت کوتاه از ۲۵ شهر یورماه تا ۵ مهرماه در خانه کشتی تهران برگزار خواهد شد.
مسابقات جهانی گراپلینگ از ۵ تا ۱۲ مهرماه در کشور بلاروس برگرار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *