راه دشوار سوریان برای کسب دومین طلای المپیک

دارنده هفت مدال طلای جهان و المپیک گفت: زحمات و سختی هایی را که باید در ۱۱ ماه گذشته برای کسب دومین مدال طلای المپیک انجام می دادم، انجام دادم.

راه دشوار حمید سوریان برای کسب دومین طلا

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم ورزش ، «حمید سوریان» افزود: همه تلاش خود را برای کسب مدال خوشرنگ المپیک به کار خواهم بست.
حمید سوریان که دوم شهریور و چند روز پس از پایان المپیک ریو پای به سن ۳۱ سالگی می گذارد، ادامه داد: در مبارزاتی که در المپیک ریو دارم، تلاش لازم را به کار خواهم بستم و انشاءالله مردم عزیز کشورمان دعا کنند تا با دست پر از المپیک ریو بازگردیم.
حمید سوریان و سعید عبدولی نمایندگان وزن های ۵۹ و ۷۵ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران روز ۲۴ مرداد ماه در ریو به روی تشک می روند.
حمید سوریان با کسب مدال طلای المپیک لندن و شش مدال قهرمانی جهان، به رکوردی دست نیافتی در ایران رسیده و از این نظر چهارمین فرنگی کار برتر جهان بعد از الکساندر کارلین با سه طلای المپیک ۱۹۸۸، ۱۹۹۲ و ۱۹۹۶ و ۹ طلای جهان، والری رزانتسف با دو طلای المپیک ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ و پنج طلای جهان و میاین لوپز از کوبا با دو طلای المپیک ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ و چهار طلای جهان است.
سوریان در صورتی که بتواند در ریو طلا بگیرد بعد از کارلین به دومین فرنگی کار برتر جهان تبدیل خواهد شد.
این نابغه کشتی اهل شهرری داری یک مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن و شش مدال طلای پیکارهای قهرمانی جهان در سال های ۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ است.
حمید سوریان سابقه حضور در المپیک ۲۰۰۸ پکن را نیز دارد.
اسماعیل بوررو مولینو (کوبا) قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان، یون وون چول (کره شمالی) دارنده مدال طلا سال ۲۰۱۳ و برنز سال ۲۰۱۵ جهان، المرات تسمرادف (ازبکستان) دارنده دو مدال برنز سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ جهان، روشن بایراموف (آذربایجان) دارنده مدال نقره المپیک لندن، دارنده یک مدال طلا ۲۰۱۱، دو نقره ۲۰۰۶ ، ۲۰۱۵ و یک مدال برنز سال ۲۰۰۹ جهان، آلمات کبیسایف (قزاقستان) دارنده مدال نقره جهان در سال ۲۰۱۱ و دو مدال برنز سال های ۲۰۱۰ ، ۲۰۱۵ جهان و استیگ آندره برگ (نروژ) دارنده مدال برنز سال ۲۰۱۴ جهان به همراه سوریان از مدعیان کسب مدال در وزن ۵۹ کیلوگرم کشتی فرنگی هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *