راه دشوار «براری» در رقابت های وزنه برداری المپیک ریو

«محمدرضا براری» چهارمین نماینده وزنه برداری ایران در دسته ۱۰۵ کیلوگرم در المپیک ۲۰۱۶ ریو راه سختی را برای کسب مدال المپیک در پیش دارد.

محمدرضا براری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ،  رقابت های گروه یک دسته ۱۰۵ کیلوگرم وزنه برداری ساعت ۲:۳۰ بامداد سه شنبه در سالن ریو سنتو شهر ریودوژانیرو برگزار می شود.
هر چند به واسطه محرومیت وزنه برداران روسی و غیبت «دیوید بجانیان» از روسیه دارنده مدال نقره سال ۲۰۱۳ و برنز ۲۰۱۴ قهرمانی جهان و محرومیت «ایلین ایلیا» قزاقستانی به دلیل دوپینگ که مدال طلای المپیک و چهار مدال قهرمانی جهان را در کارنامه دارد، اما «الکساندر زایچکوف» از قزاقستان در نبود هموطن قدرتمند خود و با توجه به کسب مدال طلا در رقابت های قهرمانی سال ۲۰۱۵ و طلای سال ۲۰۱۰ آسیا یکی از مدعیان اصلی این وزن برای کسب مدال طلا است.
«آرتورز پلسنسکی» از لتونی دارنده مدال طلای سال ۲۰۱۶ اروپا، برنز رقابت های قهرمانی سال ۲۰۱۵ جهان و داشتن عنوان هفتمی در المپیک لندن در کنار «سایمون مارتیروسیان» دارنده طلای جوانان جهان در سال ۲۰۱۶، نفر سوم اروپا در سال ۲۰۱۶ و طلای المپیک نوجوانان در سال ۲۰۱۴ از ارمنستان، «ایوان افریموف» دارنده مدال نقره سال ۲۰۱۶ آسیا، نفر هشتم جهان و نفر پنجم المپیک لندن از ازبکستان، «ویژخ بوتک» دارنده مدال طلای سال ۲۰۱۵ اروپا، برنز سال ۲۰۱۳ جهان و دارنده مدال برنز المپیک لندن از لهستان، «آرکادیوژ میخالسکی» دارنده مدال نقره سال ۲۰۱۶ اروپا از لهستان، «روسلان نورالدین اف» دارنده مدال نقره سال ۲۰۱۴ و طلای سال ۲۰۱۳ جهان، نفر چهارم المپیک لندن و طلای آسیا از ازبکستان و «ژی یانگ» دارنده مدال طلای سال ۲۰۱۴ آسیا از چین رقابت های این وزن را بسیار حساس خواهد کرد.
براری وزنه بردار ساروی تیم ملی در مسابقات قهرمانی سال ۲۰۱۶ که اردیبهشت ماه امسال در ازبکستان برگزار شد با رکورد مجموع ۴۰۱ کیلوگرم ضمن ثبت بهترین رکورد شخصی خود مدال طلا را به گردن آویخت.
اگر چه براری در تمرینات وزنه های سنگین تری را هم مهار کرده است، اما در مسابقات رسمی وزنه های ۱۸۰ و ۲۲۱ کیلوگرم در یک ضرب و دوضرب، بهترین وزنه های او است.
البته او در تمرینات تیم ملی رکورد مجموع خود را تا ۴۱۵ و ۴۱۷ کیلوگرم نیز افزایش داد که اگر بتواند رکوردهای تمرینی خود را در تخته وزنه برداری ریو به ثبت برساند به طور قطع صاحب یک مدال خواهد بود.
*سابقه حضور براری در مسابقات بین المللی:
۲۰۱۶ جام فجر (مدال طلا) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۸۴ کیلوگرم، حرکت دو ضرب ۲۲۰ کیلوگرم و مجموع ۴۰۴ کیلوگرم
۲۰۱۶ قهرمانی آسیا (مدال طلا) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۸۰ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۲۱ کیلوگرم و مجموع ۴۰۱ کیلوگرم
۲۰۱۳ قهرمانی جهان (مقام چهارم) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۷۶کیلوگرم، حرکت دو ضرب ۲۲۱ کیلوگرم و مجموع ۳۹۷ کیلوگرم
۲۰۱۱ باشگاه های آسیا (مدال نقره) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۷۴ کیلوگرم، حرکت دو ضرب ۲۰۵ کیلوگرم و مجموع ۳۷۹ کیلوگرم
۲۰۱۱ قهرمانی جهان (مقام دهم) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۷۰کیلوگرم، حرکت دو ضرب ۲۲۱ کیلوگرم و مجموع ۳۹۱ کیلوگرم
۲۰۱۰ قهرمانی جهان (مقام یازدهم) دسته ۱۰۵ کیلوگرم: حرکت یک ضرب ۱۶۷ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۲۱۰ کیلوگرم و مجموع ۳۷۷ کیلوگرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو