راه‌اندازی نخستین انستیتو اسکواش در مازندران

 

نسیم ورزش: رئیس هیأت اسکواش مازندران از راه‌اندازی نخستین انستیتو اسکواش در مازندران خبر داد و گفت: در دانشگاه علمی، کاربردی نیز دوره‌های پودمانی دایر می‌شود.

رییس فدراسیون اسکواش آمل شهر اسکواش کشور می شود

 بهمن صفری در نخستین جلسه هیأت‌ اسکواش مازندران که به میزبانی هیأت اسکواش شهرستان نور در ساختمان کانون مهندسین این شهرستان برگزارشد، اظهار کرد: فینال مسابقات لیگ اسکواش کشور در تاریخ‌های ۷،۸ و ۹ اردیبهشت ‌ماه در کیش برگزار می‌شود که قطعا قهرمانی با مازندران است.

وی با اشاره به پیشرفت خوب و استعداد فراوان ورزشی در استان، افزود: مازندران هم‌اکنون در زیر ۱۹ سال یک‌ملی پوش دارد، ۳۱ مربی داریم، کلاس‌های مربی‌گری در دو سطح ملی و عمومی همزمان برگزار کردیم که ۱۰ نفر موفق به دریافت گواهی مربی‌گری سطح ملی و مابقی سطح عمومی دریافت کردند.

رئیس هیأت اسکواش مازندران از برگزاری یک دوره مسابقه چهارجانبه در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری با حضور تیم اسکواش بانوان هنرمند و سه تیم از استان‌های شمالی، گیلان، مازندران و گلستان خبر داد و گفت: اگرچه ورزش اسکواش نیازمند سالن تخصصی تمرین و مسابقات است، اما از یک دیوار هم می‌توان استفاده کرد و حتی می‌توانیم از فضای پارکینگ هم بهره ببریم.

صفری از امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری برای توسعه ورزش اسکواش خبر داد و اظهار کرد: تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش استان برای بردن ورزش اسکواش به مدارس و شروع آن از پایه با هدف تقویت ورزش مدارس، تحول و استعدادیابی این رشته در دستور کار قرار دارد که هیأت اسکواش حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

این مسئول با اشاره به کسب پنج مدال جهانی و آسیایی توسط اسکواش‌بازان مازندران از راه‌اندازی نخستین انستیتو اسکواش در مازندران خبر داد و افزود: در دانشگاه علمی، کاربردی نیز دوره‌های پودمانی دایر می‌شود.

وی با بیان اینکه ورزش اسکواش با سوزاندن بیشترین کالری در بدن انسان، تضمین کننده سلامت است، گفت: در تلاش هستیم تا این ورزش را به سمت ناشنوایان و زندان‌ها سوق دهیم و اسکواش روستایی را هم کلید بزنیم.

رئیس هیأت اسکواش شهرستان نور در این جلسه اظهار کرد: اسکواش به دلیل نداشتن امکانات سخت‌افزاری، ورزش ناشناخته در شهرستان نور و غرب مازندران است که باید برای معرفی این ورزش تلاش کرد.

هاتف کاویانپور افزود: هیأت اسکواش نور با وجود نبود امکانات سخت‌افزاری با اداره آموزش و پرورش تفاهم‌نامه همکاری نوشت و پیگیر برگزاری جشنواره دانش‌آموزی نیما یوشیج هستیم.

رئیس هیأت اسکواش شهرستان نور با اشاره به اینکه اقدام برای گرفتن زمین، مکان مناسب برای تمرین و مسابقات از برنامه‌های پیش رو برای این هیأت در این شهرستان است، تصریح کرد: شهرستان نور می‌تواند پایلوت اسکواش ساحلی ایران شود.

وی با اشاره به اینکه یک ساعت ورزش اسکواش یک‌هزار و ۳۵۰ واحد کالری می‌سوزاند، گفت: چنانچه سخت‌افزار مناسب تامین شود، استقبال مردم و جوانان منطقه از این ورزش و مدال‌آوری در این زمینه فراهم می‌شویم.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان نور نیز در این جلسه تامین زیر‌ساخت‌های لازم ورزش اسکواش را ضروری دانست و افزود: آموزش، برگزاری کلاس‌های مربیگری و داوری و احداث سایت اسکواش اولویت اصلی در این شهرستان است.

قهرمان کلیج آمادگی اداره ورزش و جوانان نور را برای همکاری و پیگیری به منظور توسعه ورزش اسکواش در شهرستان نور اعلام کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش نور نیز در این جلسه با اشاره به اینکه کیفیت‌بخشی آموزشی شعار سال ۹۵ آموزش و پرورش نور است، گفت: شاداب‌سازی مدارس اولویت نخست آموزش و پرورش است به همین منظور تفاهم‌نامه‌های متعدد با دستگاه‌های مرتبط  منعقد شده است.

احمد گرجی اظهار کرد: آموزش و پرورش نور همکاری لازم با هیئت اسکواش در زمینه استعدادیابی و اجرای ورزش اسکواش در مدارس را دارد.

نایب رئیس شورای شهر نور نیز در این جلسه گفت: یکی از وظایف قانونی شورا توجه به امور فرهنگی و ورزشی است که دوره چهارم شورای شهر نور تاکنون قریب به ۴۰۰ میلیون تومان به ورزش شهر کمک کرده است.

مهدی نیک‌نژاد با اشاره به اینکه شهرداری نور هزار متر زمین در ساحل شهر برای ورزش‌های ساحلی در نظر گرفته است، افزود: زمینی برای ورزش مینی‌گلف اختصاص داده شد، پیگیری راه‌اندازی استادیوم ورزشی نور و جشنواره‌های مختلف فرهنگی و ورزشی از دیگر فعالیت‌های انجام شده در حوزه ورزش از سوی شورای شهر و شهرداری بوده است.

وی با اشاره به استعدادهای فراوان ورزشی در شهرستان نور، قول همکاری و حمایت را در تقویت ورزش اسکواش داد.

شهردار شهر ساحلی نور در این جلسه از امکانات و ظرفیت‌های شهر نور سخن گفت و افزود: پارک جنگلی نور به عنوان یک ظرفیت مهم در اختیار شهرداری است که کتابچه طرح آن در حال تهیه است و می‌توان نقاطی را برای احداث زمین اسکواش در نظر گرفت.

سیدصابر سجادی به ظرفیت‌های موجود در ساحل و خیابان ساحلی هم اشاره کرد و گفت: با تائید شورای شهر زمین مناسب برای ورزش اسکواش به هیأت اسکواش شهرستان نور تحویل می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *