راهیابی والیبالیست های نوجوان ایران به رقابت های جهانی

نسیم ورزش : راهیابی والیبالیست های نوجوان ایران به رقابت های جهانی  / تیم والیبال نوجوانان ایران با پیروزی مقابل تیم هندوستان جواز حضور در رقابت های جهانی را کسب کرد.

راهیابی والیبالیست های نوجوان ایران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ والیبالیست های نوجوان کشورمان در ششمین روز مسابقاتی والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا و انتخابی جهان در برابر هندوستان در ۳ ست متوالی پیروز شدند.
در این دیدار که دو تیم ایران و هندوستان از ساعت ۱۸:۳۰ امروز چهارشنبه در سالن پورشریفی تبریز به مصاف هم رفتند، والیبالیست های کشورمان با نتایج ۲۵ بر ۲۲ ، ۲۵ بر ۱۳ و ۲۵ بر ۲۱ حریف خود را شکست دادند تا ضمن کسب سهمیه حضور در مسابقات جهانی، راهی نیمه نهایی شوند.
نورژان اومیرزاک از قزاقستان و عبدالرحمان شمس از قطر قضاوت این بازی را به عهده داشتند.
حضور پرتعداد هواداران تبریزی، به خصوص بانوان ورزش دوست که برای تشویق ایران آمده بودند و حضور معلولین جسمی حرکتی ورزشکار که تحت نظر بهزیستی تبریز در این مسابقه حاضر شده بودند قابل توجه بود.
دکتر احمد ضیایی ریاست فدراسیون والیبال، امیرحسین منظمی دبیر کل فدراسیون، بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، راستگو فرماندار تبریز، قاسم تاجری، محمد عمده قیاسی، طهوری و عادل بناکار از پیشکسوتان والیبال در سالن حضور داشتند و از نزدیک این دیدار را تماشا کردند.
تیم نوجوانان ایران فردا ساعت ۱۹:۰۰ در سالن پورشریفی تبریز به مصاف تیم ژاپن می‌رود و برنده این دیدار در مسابقه نهایی این دوره از مسابقات آسیایی حاضر می شود.
در دیگر دیدارهای امروز چین بر سریلانکا غلبه کرد، چین تایپه از سد تایلند گذشت و ترکمنستان تیم هنگ کنگ را شکست داد.
* وکیلی: پیروزی برابر هند در تبریز از قهرمانی جهان خوشحال کننده تر بود
محمد وکیلی سرمربی تیم نوجوانان ایران بعد از کسب سهمیه جهانی در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: این شور و هیجانی که در این سالن بود و مردمی که برای همراهی تیم آمدند، برای کسب سهمیه خیلی موثر بود.
وی پیروزی مقتدرانه در برابر تیم هندوستان در تبریز را شیرین تر از قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ دانست و گفت: بازیکنان کشورمان با برد تیمی مانند هند نشان دادند که حق آنها حضور در مسابقات جهانی است.
وی گفت: بچه های من چند شب بود که خوابشان نمی‌برد و در استرس کسب این سهمیه بودند و خوشحالیم که با کسب این سهمیه هم این مردم را خوشحال کردیم.
سرمربی تیم نوجوانان ایران گفت: من در چندین دوره از مسابقات جهانی حضور پیدا کردم و بارها این سهمیه را کسب کردم اما این بار شیرین ترین و عالی ترین کسب این سهمیه برای کشورمان بود.
* پاداش ویژه در انتظار نوجوانان ایران
پس از دیدار تیم ایران برابر هند و پیروزی تیم ایران که کسب سهمیه جهانی را در پی داشت، رئیس فدراسیون والیبال کشورمان با حضور در رختکن تیم نوجوانان اعلام کرد که بازیکنان برای کسب سهمیه جهانی پاداش ویژه دریافت خواهند کرد.
احمد ضیایی در جمع بازیکنان گفت: شرافت و انسانیت باید در اولویت کار شما باشد و در سایه این دو سایر موفقیت ها به دست خواهد آمد.
وی ادامه داد: شما دل مردم ایران را با این نتیجه شاد کردید و امیدوارم در دو بازی آینده بهترین عملکرد را از خود نشان داده و بیش از این باعث شادی مردم شوید.
به گزارش ایرنا دوازدهمین دوره مسابقات والیبال نوجوانان قهرمانی آسیا به مناسبت انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ٢٠١٨ از هشتم تا پانزدهم تیر ماه جاری در سالن های ورزشی شهید اقدمی و پورشریفی این شهر برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو