راهکارهای توسعه و گسترش ورزش دانشگاهی بررسی شد

 

نسیم ورزش: به منظور توسعه و گسترش ورزش دانشگاهی نشست مشترک بین حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان استان و دکتر محمدعلی بهمن یار رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری و معاونین دانشگاه برگزار شد.


در این جلسه که دکتر غلامعلی رنجبر معاون پژوهشی دانشگاه، قدرت الله حیدری معاون دانشجویی، ولی بابایی زاد معاون فرهنگی، محمدمهدی روانشاهی رئیس دفتر مدیر دانشگاه و همچنین مجتبی رضایی رئیس روابط عمومی ورزش جوانان استان حضور داشتند، برای توسعه و شکوفایی ورزش دانشگاهی به ویژه بین دانشجویان  زن و مرد دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری برنامه ریزی های خوبی صورت گرفت.

این جلسه صمیمی که در دفتر رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری انجام شد، ابتدا دکتر بهمن یار ضمن خیر مقدم به مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور است.

وی از اقدامات بزرگ و مطلوب مدیرکل ورزش و جوانان استان در مدت حضورشان در عرصه ورزش خبر داد و بیان داشت: پتانسیل خوبی در ورزش دانشگاه ها وجود دارد که در صورت برطرف شدن مشکلات و موانع می توانیم به نتایج بهتری دست یابیم.

دکتر بهمن یار با بیان اینکه دانشکده کشاورزی مدتی کمی است که تبدیل به دانشگاه شده، اظهار داشت: امکانات دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری تا حدودی مطلوب است و این دانشگاه توان پرورش ورزشکاران در سطح بالاتر و ملی را نیز دارد.

وی افزود: در حال حاضر ۳۵۰۰ دانشجو مشغول تحصیل در این دانشگاه هستند که ۴۵۰ دانشجو در مقطع دکترا، ۷۰۰ دانشجو در مقطع ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

همچنین دکتر حیدری معاون دانشجویی دانشگاه با اشاره به اینکه ورزش بهترین وسیله برای شادابی و نشاط جامعه است، گفت: چندین رشته ورزشی در این دانشگاه با ۱۵ انجمن فعالیت دارند که با حمایت مسئولان در صورت هماهنگی و تعامل بیشتر در ورزش موفق تر عمل کنیم.

دکتر غلامعلی رنجبر معاون دانشگاه پژوهشی کشاورزی و منابع طبیعی ساری نیز از اجرای برنامه همایش فرهنگی و ورزشی در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی با بهره گیری از فضای بسیار خوب تمایل دارد که  همایش ورزش همگانی و پیاده روی خانوادگی را در محوطه این دانشگاه برگزار کند.

همچنین ولی بابایی زاد معاون فرهنگی دانشگاه با اشاره به آسیب شناسی و برطرف شدن مشکلات دانشجویان برنامه های خوبی در این دانشگاه انجام شد، افزود: برگزاری مسابقات ورزشی، جشنواره شعر و ادب، راهیان نور، اردوی تفریحی و ورزشی از مهمترین برنامه هایی است که در این دانشگاه صورت می گیرد.
مجتبی رضایی رئیس روابط عمومی ورزش و جوانان استان نیز ضمن تشکر از فراهم نمودن این جلسه در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: پتانسیل خوبی در زمینه ورزش در دانشگاه ها وجود  دارد که باید به خوبی از این ظرفیت ها و پتانسیل با برنامه ریزی خوب و اصولی بهره برد.

وی از کسب ۳۳۴ مدل جهانی،آسیایی و بین المللی ورزشکاران مازندرانی در معیت تیم های ملی خبر داد و افزود: با توجه به پتانسل خوب در ورزش سرمایه گذاران نسبت به استان های دیگر به آن صورت ورزش مازندران را حمایت مالی نمی کنند ولی با این مشکلات در ۴ ماه نخست سال ۹۴ ورزشکاران مازندرانی در معیت تیم های ملی موفق به کسب ۸۶ مدال جهانی، آسیایی و بین المللی  شدند.

رضایی اظهار داشت: در حال حاضر ورزش مازندران از نظر سرانه ورزشی در بین ۳۱ استان رتبه چهارم را دراختیار دارد که این جایگاه با مدیریت توانمند و خوب مدیرکل برای ورزش استان بسیار مهم و باارزش است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *