رئیس کمیته فنی فوتبال: حضور مشاور فنی در تیم های باشگاهی ضروری است

 

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال، حضور مشاور فنی داخلی و خارجی را در تیم های فوتبال باشگاهی از ضرورت های تیمداری در فوتبال عنوان کرد و گفت: حضور این افراد موجب رشد و ارتقای سطح فنی فوتبال باشگاهی می شود.

کمیته فنی فوتبال

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، مرتضی محصص روز شنبه نبود مشاور مجرب در کادر فنی تیم های لیگ برتری را از نقاط ضعف این تیم ها دانست و افزود: بیشتر سرمربیان و مربیان حاضر در لیگ های فوتبال آسیا نبود مشاور در کادر فنی تیم ها را از عوامل عملکرد ناموفق هر تیمی می دانند.
وی همچنین برگزاری دوره های آموزشی برای کادر فنی تیم ها را از عوامل موثر در ارتقا سطح کیفی رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور خواند و گفت: در کنار حضور مشاور فنی ، دوره های آموزشی ، موضوعاتی چون تغذیه یا مشاورین آنالیز نیز از دیگر ضرورت ها است.
محصص با بیان اینکه اکنون حضور این مشاور در کادر فنی تیم ها و توجه به تمامی موارد تاثیر گذار در آماده سازی بازیکنان به واقعیت های ضروری مبدل شده است، گفت: تیم هایی که به موارد فوق توجه نمی کنند ، دچار مشکل شده و آسیب دیده اند.
کارشناس فوتبال در ادامه گفت: تیم های مطرح دنیا مانند بلژیک ، پرتغال در بازی های یورو و یا تیم های آمریکایی اغلب با شرکت های مهمی در این زمیته قرارداده بسته و این شرکت ها ضمن ارزیابی باشگاه و شناسایی نقاط ضعف آنان ، فاصله احتمالی این باشگاه ها را با استانداردهای جهان اعلام می کنند.
وی خاطر نشان کرد: امیدوارم فدراسیون فوتبال و باشگاه های فعال در لیگ برتر این این مساله توجه کنند زیرا این موضوع در ارتقا و موفقیت آنان تاثیر گذار است و توجه به این مساله می تواند در حوزه فوتبال پایه فاصله ما را با فوتبال تیم های جهانی کاهش دهد.
محصص گفت: معتقدم مربیانی که در زمینه مدارس فوتبال فعالیت می کنند باید به کشورهای مختلف اعزام شوند ، تا با تبادل نظر و حضور در دوره های آموزشی با آخرین اطلاعات روز دنیا آشنا شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *