رئیس پلیس راهور مازندران خبر داد : کاهش ۱۱ درصدی تصادفات منجر به جرح و فوت در مازندران

اختصاصی پرش : رئیس پلیس راهور مازندران خبر داد : کاهش ۱۱ درصدی تصادفات منجر به جرح و فوت در مازندران/رئیس پلیس راهور مازندران با بررسی‌های پرونده‌ تصادفات درون شهری سال گذشته اظهار کرد: ۴۱ درصد از حوادث رانندگی درون شهری در مازندران به خاطر صحبت کردن رانندگان و استفاده از تلفن همراه یا غذا خوردن هنگام رانندگی رخ داده است.

رئیس پلیس راهور مازندران
به گزارش خبرنگار گروه رسانه ای پرش ، سرهنگ مهدی باقری آمار تصادفات درون شهری استان در سال گذشته را چهار هزار و ۲۶ فقره اعلام کرد و اینکه ۱۴۷ نفر بر اثر این تصادفات جانشان را از دست دادند.

بالا بودن آمار تصادفات درون شهری در مازندران در حالی است که بر اساس آمار سازمان حمل و نقل و پایانه‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون تردد خودرویی در محورهای برون شهری این استان ثبت می‌شود که رتبه اول در کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه حقوق شهروندی در رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی در شهرهای مازندران ضعیف است، افزود: اگرچه بیشتر پل‌های هوایی استان فقط کاربری تبلیغاتی دارند، اما عبور از وسط میدان و یا هر نقطه از عرض خیابان نشانه بی توجهی به حقوق شهروندی است.

سرهنگ باقری از کاهش ۱۱ درصدی تصادفات منجر به جرح و فوت در مازندران طی سال گذشته خبر داد و گفت: کاهش تصادفات با کمک و تلاش نیرو های محسوس و غیر محسوس پلیس راهنمایی و رانندگی پیگیری برنامه‌های آموزشی و اطلاع رسانی ها  در نقاط مختلف درون شهری صورت گرفته است و مازندران از نظر کاهش تصادفات در کشور رتبه دوم را  کسب کرده است و وعده ی افزایش آمار ۲۰درصد را در دستور کار سال جاری قرار داده اند.

باقری از پیش بینی ازدحام تردد همزمان با آغاز تعطیلات عید فطر و سفرهای تابستانی امسال خبر داد و بیان کرد: سال گذشته ۱۷۷ میلیون تردد در محورهای درون شهری استان مازندران به ثبت رسید که این آمار امسال با توجه به پایان ماه مبارک رمضان در خرداد ماه بیشتر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: از امروز همه نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی میزبان حجم عظیمی از مسافرین در استان می باشند و گشت ‌های پلیس به شهرهای ساحلی که بیشترین مسافر را جذب میکنند اعزام شدند.

سرهنگ باقری از پیش بینی ازدحام تردد همزمان با آغاز تعطیلات عید فطر و سفرهای تابستانی امسال خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۷۷ میلیون تردد در محورهای درون شهری استان مازندران به ثبت رسید که این آمار امسال با توجه به پایان ماه مبارک رمضان در خرداد ماه بیشتر خواهد شد.

وی افزود: از امروز همه نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی طبق برنامه در مکان‌های مختلف مستقر شدند و گشت‌های پلیس نیز به شهرهای ساحلی که بیشترین مسافر پذیری را دارند، اعزام شدند.

سرهنگ باقری که ریاست هیات دوچرخه سواری نیروی انتظامی را نیز بر عهده دارد در خصوص ۱۳ خرداد روز ملی دوچرخه سواری گفت: در شورای ترافیک استان تصمیمی برای مکان های پر تردد مرکز شهر گرفته شد و راه اندازی مسیر دو و نیم متری در خیابان انقلاب ،قارن و فرهنگ بطور مجزا برای دوچرخه سواری اختصاص و تا ماه آینده توسط شهرداری اقدامات لازم انجام میشود./ گلناز قدمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو