رئیس ورزرش و جوانان نکا: اهمیت ۱۵ درصدی مردم به ورزش همگانی

نسیم ورزش: رئیس اداره ورزش و جوانان نکا از اهمیت ۱۵ درصدی مردم کشورمان به ورزش همگانی خبر داد.مجتبی رضایی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان نکا

در نخستین جلسه شورای توسعه ورزش همگانی شهرستان نکا که با حضور عالیشان معاون توسعه ورزش همگانی و دیگر مسئولان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد بر اهمیت توسعه ورزش همگانی استان تاکید شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان نکا ضمن اهمیت توسعه ورزش همگانی به بیان فرمایشات مقام معظم رهبری بر اهمیت و ضرورت توجه به توسعه ورزش همگانی در سطح ادارات و مردم با عنایت به ابلاغ وزارت ورزش و جوانان اشاره و بهره‌گیری از آن را تأکید کرد.

مجتبی رضایی افزود: ورزش همگانی و قهرمانی در کشورهای توسعه‌یافته اهمیت بسیاری داشته و با آنچه در کشور ما صورت می‌گیرد، فاصله زیادی دارد، به طوری که در ایران ۱۵ درصد به آن توجه داشته و در کشورهای توسعه‌یافته ۷۵ درصد از مردم به آن توجه دارند.

 وی در ادامه تصریح کرد: کمیته‌ها زیرمجموعه هیئت‌های ورزش‌های همگانی نزدیک به کمیته و انجمن فعالیت دارند که نیاز است به همه آنها توجه شود.

در ادامه معاونت توسعه ورزش همگانی ضمن جمع‌بندی مطالب و شرایط شورای توسعه ورزش، همگانی کردن ورزش را برای جامعه ضروری عنوان کرد.

عالیشان احیای معاونت و توسعه ورزش همگانی در وزارت ورزش و جوانان را یکی از فعالیت‌های مهم این حوزه عنوان و بیان کرد: به علت کم‌تحرکی و زندگی ماشینی آمار مرگ و میر بدلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بالاست.

معاون توسعه ورزش همگانی مازندران اظهار کرد: در کشورهای توسعه‌یافته به طور مثال در استرالیا ۳۰ دقیقه ورزش باعث صرفه‌جویی حدود ۲ میلیارد دلار هزینه‌ها شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *