رئیس هیات اسکواش مازندران: ورزش اسکواش را در مدارس مازندران ترویج دهیم

نسیم ورزش: رئیس هیاات اسکواش مازندران از عقد تفاهم نامه آموزش اسکواش با آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: ورزش اسکواش با کمترین هزینه در مدارس قابل اجرا و ترویج است.

بهمن صفری رئیس هیئت اسکواش مازندران

بهمن صفری در جمع رئیسان هیات اسکواش شهرستان های مازندران در محل سالن دهکده نیاوران ساری افزود: مدارس غیر دولتی و نمونه مردمی آمادگی برگزاری ورزش اسکواش را برای دانش آموزان دارند.
وی با بیان اینکه چالش های زیادی پیش روی اسکواش استان وجود دارد که نیاز به حمایت های مدیریتی و مالی افراد دلسوز به ورزش استان دارد، اظهار داشت: هیات اسکواش با در اختیار قرار دادن توپ و راکد به مدارس ، آمادگی همکاری با مدارس برای ترویج ورزش اسکواش بین دانش اموزان را دارد.
مازندران حدود ۴۸۰هزار دانش آموز دارد.
صفری مازندران را خواستگاه ورزش قهرمانی و پهلوانی کشور در تمام رشته های ورزشی دانست و بیان داشت: هر چند هیات اسکواش با ۱۸ میلیون بدهی و با رتبه ۱۸ تحویل گرفته شده است اما با مدیریت جدید انقلابی دراین ورزش بوجود خواهد آمد.
وی با بیان اینکه ساختمان هیات اسکواش مازندران به همراه اموال آن تصرف شده بود، ادامه داد: اعتبار اسکواش مازندران به ساختمان این هیات بوده است که با انرژی زیاد یک طبقه از ساختمان را تحویل و مابقی را نیز بر اساس اسناد و مدارک قانونی باز پس خواهیم گرفت.
رئیس هیات اسکواش مازندران با تاکید بر این نکته که می توانیم با جوانان استان اسکواش را سربلند در ورزش کشور کنیم، بیان داشت: با بررسی های صورت گرفته ضعف ها و قوت این رشته ورزشی شناسایی شده است.
وی توضیح داد: فضای اسکواش با کمترین هزینه در تمام خانه ها و آپارتمان های شهری قابل اجرا است.
صفری بیان داشت: جامعه آماری اسکواش را در مازندران باید افزایش بدهیم و هیات اسکواش از تمام نظراتی که موجب تعالی این ورزش در استان شود، استفاده و حمایت می کند.
صفری با بیان اینکه محمد حسن مومنی از اسکواش بازان میاندورد استان مازندران از محل تمرین کورت زیر زمین و غیر استاندارد به تیم ملی دعوت شده است، بیان داشت: این اسکواش باز در رده سنی زیر ۱۹ سال عضو تیم ملی شد.
وی حضور تیم اسکواش شهدای غواص مازندران در لیگ برتر اسکواش کشور رایک فرصت برای ترویج این رشته ورزشی دانست و گفت: این تیم با هدف قهرمانی بسته شده است.
وی با شاره به اینکه به رغم کمبود اعتبار با مدیریت قوی در ایجاد انگیزه ،تغذیه مناسب ،تحرک و آموزش اسکواش بازان با قدرت کامل حریفان خود را در دور رفت شکست داده ایم، بیان داشت: چهاردهم بهمن ماه امسال مازندران میزبان دور برگشت اسکواش مسابقات لیگ برتر کشور است.
رئیس هیات اسکواش مازندران تصریح کرد: هنوز برخی از شهرستان ها ی استان فاقد هیات ورزش اسکواش هستند که به حمایت رئیسان ورزش و جوانان شهرستان ها نیاز داریم.
وی ادامه داد: اکنون رئیس ورزش و جوانان شهرستان آمل در انتخاب رئیس هیات ورزش اسکواش آمل همراه نیست و به رغم اینکه نامه نگاری زیادی شده است اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم.به گفته صفری تا پایان امسال سه کورت اسکواش در مازندران احداث می شود.
وی گفت: پیشنهاد برگزاری نخستین مسابقات اسکواش جام خزر در ساری به فدراسیون ارائه شده است تا اسکواش بازان برجسته کشورهای حاشیه دریای خزر را به استان مازندران گردهم بیاوریم.

همچنین سید محمد علی رضا زاده مدیر عامل باشگاه اسکواش شهدای غواص مازندران روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: در دور برگشت این مسابقات تیم های گروه دوم خراسان رضوی ، هیات کیش ، شهرداری یزد، استان کرمان ، سمنان و شهدای غواص مازندران به رقابت می پردازند.
تیم های آذربایجان غربی ،تهران ،زنجان ، کرمانشاه ، آبادان و فارس در گروه اول مسابقات لیگ دسته یک کشور هستند.
وی با بیان اینکه تیم اسکواش شهدای غواص مازندران در دور رفت که در یزد برگزار شد ،توانست با شکست تمام حریفان به صدر جدول گروه دوم راه بیابد، بیان داشت: اکنون اسکواش بازان تیم شهدای غواص مازندران برای رقابت دور برگشت درحال تمرین هستند.
رضا زاده اظهار داشت: تیم های اول و دوم هر گروه پس از انجام رقابت در دور برگشت به مسابقات فینال لیگ دسته اول اسکواش کشور راه می یابند.
مدیر عامل باشگاه اسکواش شهدای غواص مازندران بیان داشت :مسابقات فینال اسکواش دسته یک کشور در کیش برگزار می شود.
وی بیان داشت: محمد حسین مومنی ،شاهین عبدالله نژاد ، حسام رعیت پناه ، سهند قاصد آبادی و بهرام قاصد آبادی به عنوان پنج بازیکن ، اشکان اتحادی به عنوان سرمربی و ساعد باقر پسندی سرپرست تیم شهدای غواص مازندران هستند.
وی از برگزاری یک دوره مربیگری اسکواش کشور در خانه اسکواش ساری خبر داد و گفت: این دوره آموزشی با هماهنگی فدراسیون اسکواش و توسط استاد محسن غلام نژاد بیست سوم تا بیست پنجم هفته جاری برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *