رئیس اداره ورزش و جوانان محمود آباد:در ورزش باید ساختاری بر اساس اقلیم خودمان ایجاد کنیم/خبرنگار:فاطمه نبی زاده

 

اختصاصی گروه رسانه ای پرش: مسعود یوسفی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان محمودآباد طی گفتگوی اختصاصی باخبرنگار سپهر ایرانیان گفت: استان مازندران یک استان ورزشی در کشور است اداره ورزش یک اداره مسئولیت پذیر در کشور محسوب می شود.

وی گفت: مازندران چند حوزه دارد : بخش ورزشی ،بخش فرهنگی ،بخش هنری و بخش همگانی را دارا است.

یوسفی افزود:  با  توجه به اینکه ۶۵ درصد در محمودآباد  از اهالی روستا هستند بیشتر پروژه‌های ورزشی ما در مازندران شامل روستاها می شود.که افراد روستایی بتوانند از ورزش به نحو احسنت استفاده کنند و به خاطر تردد و رفت و آمد روستاییان و گرانی زمین ها در شهر از زمان آغاز به کارم ۴ پروژه نیمه تمام داشتیم که یکی از روستای آزمون که تکمیل شد و دیگری روستای زرداب بوده است.

وی اذعان نمود: در این پروژه ها فقط کارهای اداری آن باقی مانده و روستای وزرا محله رو به پیگیری است و در دست کار است.

یوسفی در خصوص پیست اسکیت روستای چاکسربیان نمود: این امر رو به پیشرفت و در دو ماه دیگر به راه می‌افتد در حال حاضر بنده هیچ پروژه‌ای دیگری ندارم خداراشکر حمایت نمایندگان و اداره‌کل کمک فراوانی در پیشبرد اهدافمان داشته است.‌

وی ادامه داد: در محمود آباد اولین باشگاه اسب سواری ویژه اسب‌های کاسپین را در مجموعه شهید رجایی ویژه نوجوانان در حال افتتاح است و اولین دیوار صخره نوردی را شروع کردیم که این هفته کارهایش تمام می‌شود و شروع به کار می‌کند. در حال حاضر یک هیئت همگانی روستایی عشایری در روستای ملاکلا به کمک دهیاری اجاره کرده و در حال احداث است و سومین باشگاه اسب سواری بزرگ در دست احداث است.

رئیس اداره ورزش و جوانان محمود آباد بیان نمود: یکی از مشکلات ما نداشتن استخر است که  یکی از علل اصلی درآمد آن است.

وی ادامه داد: در ورزش رزمی خانه ووشو را داریم که خیلی هم عالی کار می کند و همچنین در آینده از نظر هیئت کوهنوردی هیچ مشکلی نخواهیم داشت و یک سایت بزرگ تیراندازی در حال بررسی داریم ما بهترین سایت تیراندازی با کمان را در شهرستان محمودآباد دارا هستیم.

وی اذعان داشت: در حال حاضر در روستای ترسیاب در زمین فوتبال یک سایت تیر و کمان که تن می زند به سایت تیر و کمان مجموعه آزادی تهران را دارا هستیم و همچنین تیم کبدی در قبل نداشتیم اما در حال حاضر تیم  کبدی ما در پای تیم ملی صحبت می کند.

یوسفی بیان کرد: ما باید برای سلایق مختلف تلاش کنیم و در تلاش هستیم برای پیست موتور سواری ولی با مشکلاتی روبه‌رو هستیم و در استان حدود ۷۵۰ هیئت داریم که ۳۸ هیات در محمودآباد و ۲۰ هیات در سرخرود  فعال هستند.

. او گفت: باید ساماندهی چهار چرخ ها را دارا باشیم و برای این ورزش را باید  از حالت عامیانه در بیاوریم

اداره ورزش از نظر من یک اداره مسئول است اولین شهر بعد از تهران که ورزش پونسه را تشکیل داده محمود آباد بود ایشان افزودند: یکی از راهکارهای ورزش توجه به ورزش بانوان است ما در حوضه ورزش دو جنس داریم خانم ها و آقایان ما باید به خانم ها ارج داده و به آنها فرصت داده شود باید به آنها بگوییم شما می‌توانید و آنها در حوزه ورزش خیلی فعال هستند.

در حال حاضر ما ۸ پروژه در دهه فجر برای افتتاح داریم ورزش محمود آباد و نسبت به قبل خیلی پیشرفت کرده است.

این مسئول ادامه داد: ما برای المپیک ۲۰۲۴ آماده هستیم تا عنوان بیاوریم امید داریم که قهرمان هم داشته باشیم سال گذشته پنج قهرمان داشته و در خیلی از رشته‌ها قهرمانی داریم.

وی ادامه داد: امسال ۱۸۸ مدال  در ۶ ماه اول سال ۹۶ طلا ۳۹ نقره ۵۳ برونز داشته که ۶۴ مدال از آن بانوان بوده است. و همچنین یک مدال بین‌المللی هم داشتیم.

یوسفی خاطرنشان کرد:  در روستای آزادمون استخری در حال احداث داریم که ۲ میلیارد هزینه دربردارد امسال دو و نیم میلیارد وام گرفتیم برای سالن ها در حال حاضر این کارها همه حاصل و تلاش گروهی است و فقط مختص من نیست همه همکاری می کنند که از جمله شهرداری، آموزش و پرورش ،مخابرات، اداره برق و حتی کارکنان من در این مکان که خیلی فعال هستند.

وی در پایان بیان نمود: تمام تلاش من این است که مدیریت اداره ورزش مدیریت علمی فنی و تخصصی باشد و لازم به ذکر است که بگویم که خبرهای ورزشی طلا و گنج هستند در روزنامه ها یا فضای مجازی ما باید در عرصه ورزش خیلی پیشرفت کنیم باید ساختاری بر اساس اقلیم خودمان ایجاد کنیم و مازندران استانی پر از استعداد است که باید شکوفا بشود.

در آخر بگویم که من به شخصه فرهنگ شهر خود را بسیار دوست دارم و  تشکر ویژه دارم از دو امام جمعه شهرستان محمود آباد و دیگری امام جمعه شهر سرخرود که خیلی ما را در ورزش همراهی کردند.

خبرنگار:فاطمه نبی زاده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو