رئیس اداره صنعت و معدن، تجارت شهرستان سوادکوه شمالی خبر داد : شهرک صنعتی بشل بزرگترین صنعت در مازندران

اختصاصی پرش : رئیس اداره صنعت و معدن، تجارت شهرستان سوادکوه شمالی در گفتگو با خبرنگار گروه رسانه ای پرش گفت : اداره صنعت ، معدن و تجارت در سه حوزه فعالیت میکند .

رئیس اداره صنعت و معدن، تجارت

مجید ابراهیم نژاد در ادامه از عملکرد سه حوزه خبر داد : در حوزه صنعت یک شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی فعال داریم که به لحاظ وسعت شهرک صنعتی بشل بزرگترین شهرک استان مازندران است.

وی گفت : تعداد واحد های صنعتی فعال در شهرستان سوادکوه شمالی ۱۲۷ واحد است که از این تعداد ۹۷ واحد در شهرک صنعتی بشل ، ۷ واحد در ناحیه صنعتی اسلام آباد و ۲۳ واحد خارج از شهرک در حال فعالیت می باشد.

وی خاطرنشان کرد : در سال ۹۷ تعداد جلسات ستاد تسهیلات رفع موانع تولید در ۲۴ جلسه برگزار شد  که ۸۷ مصوبه و ۳۵ مصوبه اجرایی شد. همچنین در سال ۹۸ تا امروز ۲ جلسه برگزار و ۵ مصوبه اجرایی شد.

وی در ادامه افزود : در سال ۹۷ تعداد ثبت نام بسته رونق و تولید ۳۶ مورد بود که تعداد ۶ واحد  به مبلغ ۲۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان دریافت شد. وی خاطر نشان کرد: در بخش سامانه کارا ۳۸ ثبت نام داشتیم که ۱۸ نفر معرفی به بانک و یک نفر توانست بصورت فراگیر ۲۵۰ میلیون تومان دریافت کند.

ابراهیم نژاد گفت : در سامانه کارورزی ۲۱ پذیرنده و ۶ واحد جذب نیرو داشتیم وی افزود: در جهت جذب سرمایه گذار ۲۴ واحد در تملک بانک قرار دارد که توانستیم ۸ سرمایه گذار بیاوریم و از تملک بانک خارج و سرمایه گذار جذب کنیم تا شروع بکار کنند.

وی در ادامه افزود : ۶۰ واحد صنعتی را در سال ۹۷ با حضور فرماندار و نمایندگان مجلس بازدید بعمل آمد.

وی افزود : در حوزه اصناف که همان تجارت میباشد ۱۰ جلسه کمیسیون نظارت برگذار شد و ۱۲ رئیس اداراه در این جلسه حضور داشتند.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ تعداد کل بازرسی انجام شده از واحد های صنفی ۴۰۱۴ هزار مورد بازرسی که ۲۰۷ مورد پرونده داشتن که از این بین ۲ پرونده مربوط به قاچاق بود و ۱۵ مورد در خصوص آرد و نان بودکه  به اداره تعزیرات معرفی شد.

وی خاطرنشان کرد : در سال ۹۸ ما ۲۴۰ مورد بازرسی داشتیم که ۱۲ پرونده و ۲ مورد قاچاق و یک پرونده هم در حوزه آرد و نان داشتیم‌.

وی در پایان افزود : در سال۹۷  ۸۴ تن گوشت گرم و ۹۶۰ کیلو توسط مرغ فروشان در سطح شهرستان توزیع شد.

در سال ۹۸ تا به الان ۸۴ تن جذب شکر داشتیم که توسط واحدهای صنفی در شهر و حتی روستاها بصورت منظم پخش شد. /محسن شکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو