دیر غذاخوردن احتمال حمله قلبی را افزایش می‌دهد

غذاخوردن بعد از ساعت ۷ شب احتمال ابتلا به ناراحتی قلبی را افزایش می‌دهد.مطالعات اخیر محققان نشان می‌دهد که خوردن شام بعد از ساعت ۱۹:۰۰ خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد.

احتمال حمله قلبی

 کارشناسان می‌گویند خوردن وعده غذایی شام، دو ساعت قبل از رفتن به رختخواب بدن را در حالت آماده‌باش قرار می‌دهد.

پزشکان هشدار می‌دهند که خوردن وعده‌های غذایی در اواخر شب، میلیون ها انگلیسی را در خطر ابتلا به حملات قلبی قرار داده است.

کارشناسان توصیه کرده‌اند که برای بزرگسالان، ایده آل‌ترین زمان برای خوردن شام قبل از ساعت ۱۹:۰۰ است که زمان کافی برای هضم غذا و استراحت لازم بدن را فراهم باشد.

به گفته پزشکان آسیبی که دیر غذا خوردن به قلب وارد می‌کند بسیار بیشتر از استفاده از وعده غذایی پرنمک است.

متخصصان قلب در طول این مطالعه بیش از ۷۰۰ مرد و زن را مورد مطالعه قرار دادند و تفاوت شرایط بدنی آنها را با رژیم‌های مختلف غذاییشان مورد ارزیابی قرار دادند.

خوردن موادغذایی دیرهنگام موجب افزایش فشارخون در زمانی می‌شود که زمان استراحت بدن فرا رسیده است و فشار خون به طور معمول پایین‌تر است.

تلگراف می‌نویسد: “دیر غذا خوردن همچنین تولید هورمون‌های «استرس‌زا» مانند آدرنالین را افزایش می‌دهد.

متخصصان قلب در طول این مطالعه بیش از ۷۰۰ مرد و زن را مورد مطالعه قرار دادند و تفاوت شرایط بدنی آنها را با رژیم‌های مختلف غذاییشان مورد ارزیابی قرار دادند.متخصصان قلب در طول این مطالعه بیش از ۷۰۰ مرد و زن را مورد مطالعه قرار دادند و تفاوت شرایط بدنی آنها را با رژیم‌های مختلف غذاییشان مورد ارزیابی قرار دادند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو