دیدار حسن یزدانی قهرمان المپیک ریو از کشتی گیران باشگاه طاها

حسن یزدانی به دعوت باشگاه طاها شهرستان نکا درتمرینات کشتی گیران نونهال و نوجوان درسالن امام علی حضوریافت که موجب خوشحالی ونشاط این عزیزان شد و چند دقیقه ای نظاره گر تمرینات کشتی گیران بود.

دیدار حسن یزدانی قهرمان المپیک ریو
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، یزدانی خطاب به کشتی گیران نکا یاداورشد: اگربرای قهرمانی به ورزش کشتی روی آوردید باید تلاش کنید و زحمت زیادی بکشید چون رشته کشتی ورزش بسیارسختی است و تمرینات سختی را می طلبد.
حسن یزدانی افزود: امیدوارم که نظاره گر رشد و توسعه کشتی نکا باشم و در این رشته ورزشی شاهد قهرمانانی از این شهرستان باشیم .

در ادامه گفتنی است ، حسن یزدانی در روز ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ در مسابقات وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ ریو حاضر شد. او در دیدار نخست خود در مرحله یک هشتم نهایی آسناگه کاستلی از هائیتی را طی یک دقیقه و پنج ثانیه با امتیاز عالی و نتیجه ۱۰ بر ۰ شکست داد. یزدانی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف سونر دمیرتاش از ترکیه که در دور قبل آنوربات پروجاو مغولستانی نایب قهرمان سال گذشته جهان را شکست داده بود، رفت. یزدانی در این مبارزه با نتیجه ۷ بر ۰ پیروز شد و به نیمه نهایی صعود کرد.یزدانی در نیمه نهایی به مصاف گلیم جان یوزربایف از قزاقستان رفت. حسن یزدانی طی یک دقیقه و چهل و سه ثانیه، این کشتی‌گیر را چهار بار در خاک نشاند و یک بارانداز نیز انجام داد و با نتیجه ۱۰ بر ۰ پیروز شد و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به فینال رسید.یزدانی در دیدار فینال به مصاف انور گدویف از روسیه رفت. گدویف پس از چهل ثانیه یزدانی را خاک کرد و ۲ بر ۰ جلو افتاد سپس به علت خونریزی ابروی گدویف، کشتی قطع شد. گدویف در ادامه به کشتی بازگشت و دو بار دیگر نیز یزدانی را خاک کرد و در پایان تایم اول ۶ بر صفر پیش افتاد، این در حالی بود که گدویف به علت مصدومیت از ناحیه ابرو دو بار دیگر نیز کشتی را قطع کرد و استراحت پزشکی کرد. در ابتدای تایم دوم حسن یزدانی موفق شد گدویف را خاک کند و نتیجه کشتی ۶ بر ۲ شد. پس از کسب این دو امتیاز توسط یزدانی باز هم کشتی به علت خونریزی ابروی گدویف قطع شد که این مسئله با اعتراض شدید تماشاگران همراه شد. پس از چند دقیقه وقفه انور گدویف به تشک بازگشت. یزدانی بلافاصله گدویف را خاک کرد و دو امتیاز دیگر گرفت. یزدانی در آخرین ثانیه‌های کشتی یک بار دیگر با زیرگیری به پاهای انور گدویف رسید و پس از سی ثانیه کش و قوس در خاک، موفق شد گدویف را خاک کند و نتیجه کشتی ۶ بر ۶ شد اما یزدانی به علت کسب امتیاز آخر پیروز شد و به مدال طلای المپیک رسید. این کشتی برای ایرانیان یک کشتی تاریخی بود و یزدانی با پیروزی در این مبارزه موفق شد پس از ۱۶ سال برای ایران در رشته کشتی آزاد مدال طلا کسب کند.سعید اکبری خبرنگار نکا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو