دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان با مدیرکل ورزش و جوانان مازندران

نسیم ورزش: بهمن طیبی مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان با حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران دیدار کرد.


این دیدار به منظور توسعه و رشد ورزش دو استان شمالی کشور در دفتر مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران صورت گرفت، که مدیران کل ورزش دو استان مازندران و گلستان برای توسعه و شکوفایی بیشتر به تصمیمات بسیار خوبی رسیدند.

این دیدار در حالی انجام شد که دو استان شمالی کشور (به ویژه مازندران) قطب ورزش کشور محسوب می شوند که ورزشکاران مازندرانی از ابتدای سال ۹۴ تاکنون موفق به کسب ۲۴۲ مدال جهانی، آسیایی و بین المللی در معیت تیم های ملی شدند.

بهمن طیبی مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان، هدف از این دیدار را موفقیت های شگرف ورزش مازندران در سال های اخیر و سال جاری عنوان نمود.

 1. شعبان وفایی نژاد

  چرا دیگر کشتی گیران مازندرانی را به فنون و شگردهایشان نمی شناسند
  *************************
  ساری: شعبان وفایی نژاد
  به یاد دارم قهرمانان / پهلوانان و یلان کشتی گیر مازندرانی را جامعه ورزشی قبل از آنکه با نام شهرشان بشناسند به مهارت در اجرای فنون و شگردهای منحصر به فردشان می شناختند . در این ارتباط یک دست و یک پای امامعلی حبیبی یا سرته یکی عبدالله موحد / عبدالله موحد به زیرگیری ها / علی محمد مومنی به کندروها / رمضان خدر به کنده کشی ها / عسگری محمدیان به فن کمر / مجید ترکان به یک خم دو خم / رضا یزدانی به درخت کن ها / کاووس جعفرزاده به فیتوها / محمد حسین دباغی به سگگ ها و قفل قیصر / رضا سوخته سرایی به خیمه زدن ها / حاجی زاده و حاجی کناری به شجاعت در فن زدن ها همچون زیر یک جفت خم ها / مرحوم سید رسول حسینی به زیرگیریها / سبحان روحی به زیرگیریهای نشسته / گنجی و آیت واگذاری به لنگ ها و بسیاری از قهرمانان دیگر ما که بیان نام و فنون آنها در این مجال نمی گنجد اما امروز دیگر کشتی گیران کشورمان به خصوص مازندرانی ها را به فنون و شگردهایشان نمی شناسند و کشتی مازندران و ایران به هل دادن ها و چاقی نفس و نگهداری یا کنترل یا خوب دفاع کردن خلاصه شده است . دیگر از هیجان فنون بنداز یا فنون بالا هیچ خبری نیست ، کول اندازهای رمضان خدر سالن را به مرز انفجار می کشاند ؛ سرته یکی امامعلی حبیبی در سالن غوغایی برپا می کرد ؛ در همه کشتی ها فنون / قدرت و سرعت و شجاعت حرف اول و آخر را می زد و کشتی گیری همچون امامعلی حبیبی در کمترین لحظات بیشترین اجرای فنون را طلب می کرد .
  امروز مهارت بسیاری از کشتی گیران کشورمان به خصوص مازندرانی ها در مهار حریفان و از کار انداختن دستان و جریمه و پیروزی با تک خاک های دو امتیازی خلاصه شده و زیبایی و هیجان از این رشته رخت بربسته است دیگر کشتی های قهرمانان کشورمان از اجرای فنون بکر تهی شده و اجرای انواع لنگ ها / زیر یک خم دوخم / درخت کن / دختروار/ خیمه های برق آسا / توسری پیش انداز/ تو کتف زدن ها / بزکش ها / باراندازها/ فیتو / کندرو/ افلاک / قفل قیصر / آفتاب مهتاب / حصیر مال شتر / حمال بند / برات با انداز از بالای سینه و کمر / فیتو فیتیله پیچ /کلندون هیچ خبری نیست در سال گذشته هر کشتی گیر مازندرانی در اجرای فنون هم در بدل کاری ها و شگردهای مخصوص به خودشان داشتند با زیریک خم یا دوخم خاک نمی شدند براحتی پا در هوا و به پل نمی رفتند و حتی زمانیکه به پل می رفتند هم خطرناک بودند . پلنگ اندازها / پلنگ کش ها / کمرگیری ها / تندرها / فیتوها / سالتو جلو و عقب / گاوتاب ها / گوسفند اندازها و جشنواره ای از انواع فنون آزاد و فرنگی را در همه کشتی ها به نمایش می گذاشتند . لنگ مغربی / فیتیله سید عباسی / فتح پا / عفت دار / رکاب زدن های محمود قشنگ / سگگ دوپل ها مرحوم سید رسول حسینی در همه استان ها غوغا به پا می شد ؛ کافی بود دستان رمضان خدر / عبدالله موحد / امامعلی حبیبی / مومنی / ترکان / دباغی به پاهای قهرمانان برخورد می کرد مطمئناً هیچ حریفی در امان نبود اگر هر حریفی در خاک قرار می گرفت کندکشی ها و باراندازها سالن را به حال انفجار در می آورد .
  بارها شاهد بودم در مسابقات قهرمانی استان چند بار شماره انداز مسابقات به پایان خط می رسید جالب اینکه حتی اگر کشتی گیری بازنده می شد اما موفق به اجرای شگرد خود بر حریفان می شد مورد تشویق و قدردانی تماشاگران قرار می گرفت . قابل توجه است مازندرانی ها از فنون لوچو / خراسانی ها چوخه / گلستانی ها از شال کشی به خوبی در کشتی آزاد و فرنگی استفاده می کردند ؛ زیبایی مبارزات قهرمانان کشتی در اجرای فنون پهلوانان بود که چند سال است از جشنواره اجرای فنون محروم می باشد برهمین ااس تماشای مبارزات قهرمانان دیگر لذت چندانی ندارد .
  زمان مخابره:۴۹/۷-۱ دی

 2. s

  سرانجام رئیس هیئت کشتی ساری استعفا داد
  *************************
  ساری: یوسف وفایی نژاد
  سرانجام فرماندار سابق ساری از مسئولیت ریاست هیئت کشتی مرکز مازندران استعفا داد ؛ این خبر را شعبان وفایی نژاد تویه درواری عضو انجمن پیشکسوتان کشتی شهرستان ساری داد و افزود : جواد واحدی که از دوران مسئولیت در فرمانداری این شهرستان ، اینکه به عنوان مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های مازندران منصوب شده به واسطه مشغله فراوان استعفای خود را تقدیم مدیرکل ورزش و جوانان مازندران کرد اگر چه نامه استعفای وی از سوی مدیرکل ورزش استان به اداره ورزش و جوانان ساری ارسال گردید اما این حرکت واحدی را نمی توان مناسب تلقی کرد چرا که وی می بایست بر اساس سلسله مراتب اداری ، استعفای خود را به رئیس ورزش و جوانان شهرستان ساری تقدیم می کرد .
  شعبان وفایی نژاد در رابطه با جایگزینی ریاست هیئت کشتی ساری اظهار داشت : تاکنون هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است و امید است که هر فردی مسئولیت این هیئت ورزشی را قبول می کند هم در بحث فنی و هم در بحث مالی بتواند این هیئت را به خوبی اداره کند . عضو هیئت رئیسه انجمن پیشکسوتان کشتی شهرستان ساری خاطر نشان کرد : در این خصوص باید شرح وظایف همه تشکیلات مشخص شود و هیئت جدید باید تشکیلاتی همچون کمیته داوران / مربیان / فنی و … را در خود ساماندهی کند.
  زمان مخابره:۵۹/۹-۳۰ آذر

 3. شعبان وفایی نژاد

  آقایان داستان بازسازی ورزشگاه شهید متقی ساری به کجا رسیده است؟
  ****************************
  ساری: شعبان وفایی نژاد
  سخن من خطاب به همه مسئولین ورزش استان مازندران که تکلیف بازسازی ورزشگاه شهید متقی ساری به کجا رسیده است ؟ حدود ۲۰ سال است که قول بازسازی این ورزشگاه داده شده اما این مسئله تنها در حد حرف باقی مانده است ؛ زمین فوتبال این ورزشگاه تبدیل به باتلاق شده و سکوی تماشگران که در حال ریزش می باشد سالن یا انبارهایی که زیر پل این ورزشگاه وجود دارد تبدیل به مخروبه شده است ؛ آقایان مسئول زمانیکه وزیر یا معاونین وزیر ورزش و جوانان وارد استان مازندران می شوند به جای حضور در کاخ استانداری مسئولین را ببرید مخروبه ای به نام ورزشگاه شهید متقی مرکز استان را نشان دهید البته اگری سری به خانه کشتی استان در بلوار کشاورز هم بزنید وضعیت بهتر از ورزشگاه شهید متقی نمی باشد اکثر اماکن ورزشی حتی سالن سید رسول حسینی هم مناسب نمی باشد به فکر بازسازی اماکن ورزشی استان باشید باید بداد اماکن ورزشی مرکز استان برسیم.
  زمان مخابره:۳۷/۷-۲ دی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو