دولت با کمک به استقلال و پرسپولیس بین باشگاه‌ها تبعیض قائل می‌شود

نسیم ورزش: عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمک ۳ میلیارد تومانی وزارت ورزش و جوانان به باشگاه استقلال بیان داشت: هدف این بوده و هست که این باشگاه خصوصی‌سازی شود و حالا یکی از مشکلات کمک چنین رقمی تبعیض است که اعتراض دیگر تیم‌ها را دربرخواهد داشت.

 ابوذر ندیمی با اشاره به این‌که کمک۳ میلیارد تومانی به باشگاه استقلال گفت: تکلیف دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از نظر خصوصی‌سازی هنوز مشخص نشده و متأسفانه دولت این دو باشگاه را فرهنگی اعلام کرده و جلوی خصوصی سازی را گرفته است البته مجلس با این موضوع موافق نیست و به نظر می‌رسد دولت می‌خواهد این دو باشگاه را حفظ کند.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته تا وقتی که این باشگاه‌ها خصوصی نشده و از دستور خصوصی‌سازی خارج نشده‌اند راهی نیست که دولت به آن‌ها کمک کند اما این امر جای تأمل دارد که چرا نباید این باشگاه‌ها واگذار شوند.

ندیمی افزود: باشگاهی مثل استقلال یا پرسپولیس با مشکلات داخلی مواجهه هستند و متأسفانه تعصب٬غیرت و همیت هم در بین بازیکنان آن‌ها وجود ندارد از طرفی به نظر می‌رسد دولت می خواهد این دو باشگاه را حفظ کند چراکه آن را حتی به پیشکسوتان و هواداران نیز نمی‌فروشد.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به عنوان رئیس فراکسیون تعاون اعلام می‌کنم اگر این دو باشگاه از طریق تعاونی فروخته شود آمادگی خرید آن‌ها از طرف همه مردم وجود دارد ضمن این‌که سرمایه سالاری هم در تعاونی نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از آنجا که دولت فعلا تصمیم خود را برای اجرایی شدن قانون خصوصی‌سازی با مانع روبه‌رو کرده و طبق مصوبه فرهنگی بودن این باشگاه‌ها و به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی، برای روشن شدن تکلیف اقدامی صورت نمی‌گیرد؛ لذا در چنین شرایطی به نظر می‌رسد کمک به خصوصی‌سازی کار بی‌فایده‌ای است.

*صدای اعتراض تیم‌های شهرستانی بلند می‌شود

ندیمی با اشاره به این که دولت با این کمک به استقلال بین باشگاه‌ها تبعیض قائل می‌شود٬ توضیح داد: بزرگترین آفت و مشکل در حفظ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که توسط دولت وجود دارد همین تبعیض است در واقع صدای اعتراض تیم‌های دیگر بلند خواهد شد که چرا تنها به دو تیم و آن هم دو تیم تهرانی کمک می‌شود٬ بحث این است که باید این کمک عادلانه و مبتنی بر حقوق عمومی باشد و بنابراین تیم‌های شهرستانی حق دارند توجه نشان دهند.

این نماینده ادامه داد: هدف این است که این دو باشگاه خصوصی‌سازی شوند٬ این باشگاه‌ها تمایل به خصوصی شدن دارند و قانون هم این اجازه را داده است اما برخی در دولت به هر دلیلی موافق نبودند و پس از مزایده‌های ناموفق این تیم‌ها را از خصوصی‌سازی خارج کردند.

وزارت ورزش و جوانان با تخصیص اعتبار ۸۰ میلیارد ریالی به باشگاه‌های استقلال و پر‌سپولیس کمک مالی کرده است.
وزارت ورزش و جوانان با جذب حمایت‌های مالی و در راستای کمک به باشگاه‌های استقلال و پر‌سپولیس برای خروج این دو باشگاه از شرایط دشوار کنونی، در طی روز‌های گذشته ۸ میلیارد تومان به سرخابی‌های پایتخت کمک نقدی کرده است.

سهم باشگاه استقلال از این کمک ۳۰ میلیارد ریال بوده و باشگاه پر‌سپولیس نیز به دلیل مشکلات جدی‌تر ۵۰ میلیارد ریال کمک دریافت کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *