دور دوم رقابت‌های جام خزر با پیروزی احسان قائم مقامی به پایان رسید

نسیم ورزش: دور دوم رقابت‌های جام خزر با پیروزی احسان قائم مقامی،امیر محمد سوزنکار و امیر محمد پور رمضانعلی  به پایان رسید.

2
 در پایان دور دوم این رقابتها ی شطرنج جام خزر، در جدول A که شطرنجبازان دارای ریتینگ بالای ۲۱۰۰ حضور دارند ، احسان قایم مقامی از ایران امیر حمیدی از ایران رو شکست داد  و امیر محمد سوزنکار از ایران علی پیلوایی از ایران رو برد و امیر محمد پور رمضانعلی از ایران پوریا ماری اوریات از ایران را از پیش رو برداشت.

در دیدارهای مهم برگزار شده این رقابتها سرگی ولکوف از روسیه مهرداد صداقتی از ایران را شکست داد و بازی علی فقیر نواز از ایران با سرکئی تیویاکف از هلند و آرش طاهباز از ایران با آذر میرزایف از جمهوری آذربایجان  به تساوی انجامید و سید خلیل موسوی از ایران نوید مکوندی از ایران رو مغلوب کرد.

جدول رده بندی گروهA در پایان دور دوم این رقابت ها با صدر نشینی ولکوف از روسیه، امیر محمد سوزنکار، مسعود مصدق پور، پرهام مقصود لو، از ایران و ویرجینیوس از یونان با دو امتیاز به پایان رسید.

 در گروه بانوان گوزل آتابایوا از ترکمنستان ناهید فروتن از ایران را مغلوب کرد، جمال اورزیوا از ترکمنستان، فردوس کارنجات از ایران را شکست داد و یگانه کریمی از ایران نیکی نادر نیا از ایران را توانست شکست دهد.

جدول بانوان در پایان دور دوم با صدرنشینی گوزل آتابویوا و جمال اوورزیوا از ترکمنستان و یگانه کریمی از ایران با دو امتیاز  بسته شد.

چهاردهمین دوره رقابتهای شطرنج بین المللی جام خزر با حضور شطرنجبازانی از ایران و کشورهای ارمنستان ، جمهوری آذربایجان، لیتوانی، لتونی، هلند، لهستان، ترکمستان، ترکیه، اکراین، آمریکا ، روسیه ، آلمان و گرجستان به مدت هشت روز در منطقه آزادانزلی برگزار می شود.

در این مسابقه ۸۰۰ شرکت کننده از ۱۹ کشور جهان در چهار گروه جوانان و بزرگسالان در ۲۰ دور و دو گروه سنی مجزای زیر شش سال دختران و پسران در ۱۶ دور با همدیگر رقابت میکنند.

شطرنجبازان شرکت کننده در این دوره از رقابتها ، در چهار جدول با هم به رقابت می پردازند که در جدول A شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی بالای ۲۱۰۰ رقابت می کنند و در جدول B شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی زیر ۲۱۰۰ با هم به رقابت می پردازند .

 جدول C این رقابت ها بانوان شطرنجباز اختصاص دارد و در رقابتهای جدول D نیز شطرنجبازان دختر و پسر رده سنی زیر ۱۴ سال با هم به رقابت می پردازند .

چهاردهمین دوره رقابتهای بین المللی شطرنج جام خزر با حضور آناتولی کارپف و احسان قائم مقامی عصر پنجشنبه در زیباکنار منطقه آزاد انزلی آغاز شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *