دوره مربیگری سطح یک اسکواش در ساری برگزار شد

 

نسیم ورزش: هیات اسکواش مازندران یک دوره مربیگری سطح یک اسکواش را با هماهنگی کمیته آموزش و توسعه منابع انسانی فدراسیون اسکواش با مدرسی محسن غلام نژاد به مدت سه روز در خانه اسکواش ساری برگزار کرد.

گلستان قهرمان اسکواش

در این دوره ۳۱ نفر از مربیان اسکواش استان های مازندران ، گلستان و خراسان رضوی از بیست چهارم تا بیست و ششم دی به صورت تئوری ، عملی و آزمون کتبی آموزش لازم را فرا گیرند.
امیر هوشنگ گل رخ مسئول کمیته آموزش و توسعه منابع انسانی فدراسیون اسکواش  پس از برگزاری آزمون کتبی این دوره آموزشی به خبرنگار ایرنا گفت: آشنایی با راکد، سالن و کورت ،نحوه زدن سرویس ، آموزش و چگونگی بازی کردن اسکواش توسط کودکان و دانش آموزان از مهمترین موارد آموزش مربیگری سطح یک اسکواش است.
وی با بیان اینکه ۱۹ نفر از مربیان شرکت کننده در این دوره مرد و ۱۲ نفر بانوان بودند، اظهار داشت: هر چه مربیان اسکواش سطح یک در کشور بیشتر شوند ، به طور یقین جامعه آماری ورزش اسکواش نیز افزایش می یابد.
وی ورزش اسکواش را کم هزینه و بسیار مهم در کشور توصیف کرد و خاطر نشان کرد: هر ساله دوره آموزش مربیگری سطح یک، دو و سه در کشور برگزار می شود.
مسئول کمیته آموزش و توسعه منابع انسانی فدراسیون اسکواش به وجود ۱۷۰ مربی سطح سه در کشور اشاره کرد و گفت: هشت نفر از مربیان اسکواش کشور نیز با گذراندن دوره های مختلف آموزشی سطح دو مربیگری، کارت بین المللی را دریافت کردند.
گل رخ گفت:دوره آموزش مربیگری سطح سه بین المللی پنج روزه و مربیان با مقولات تغذیه، فیزیولوژی ، علم تمرین ، مدیریت ورزشی و روانشناسی ورزشی آشنا می شوند.
وی بدون اعلام زمان مشخص از برگزاری یک دوره آموزش داوری سطح عمومی اسکواش در ساری خبر داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *