دلنوشته پرش در پی وقوع حادثه ای تلخ ؛ سنگسار انسانیت! / صدایی مضطرب امید را در دلمان زنده کرد

اختصاصی پرش : مهسا جنکوک / دلنوشته پرش در پی وقوع حاثه ای تلخ ؛ سنگسار انسانیت! / صدایی مضطرب امید را در دلمان زنده کرد/بی تردید و با حسی به معنای امنیت و در کنار رنگی بنام بوی خدا راه میرفت و همه چیز برایش در معنای مادر خلاصه بود ، او حتی برای معاش به جان هیچ انسانی صدمه وارد نکرد، بی دفاع  بی آنکه بداند به یکباره از حس مادر جدا شد و همه چیز در آن ثانیه ها با ترس و وحشت برایش گذشت و نگاهی که مدام فریاد میزد بی گناهم، تا آن زمان سنگ برایش حکم طبیعتی زیبا و خلقت خداوند را داشت، انسان واژه ای آرام و کامل را نشان میداد ، او نمیدانست سرگذشت و قصه ی بی غصه اش درکنار مادر به تنهایی و زجر به همت مخلوقی بنام انسان ختم خواهد شد، حال آنچیزی که اکنون مطرح می باشد متاسفانه قصه ی بی دفاع یک قلاده توله خرس به دور از باور و مانند یک افسانه در مازندران منطقه سوادکوه است ،ماجرای تلخ و به دور از فرهنگ با نشانی از عدم فرهنگسازی در مقابل حیوان آزاری  اتفاق افتاد، ای کاش ها فراوان است و نوش دارو پس از مرگ اثری ندارد، زندان ، شلاق ، جرم را جبران نکرده و غم مادری که به دنبال فرزندش میگردد را تسکین نخواهد داد،مادر بودن یک حس خدایست وپرودگار به انسان و حیوانات هدیه داده است، دست مرگ به سوی هر خلقتی دراز شود دلی پر از کینه میخواهد و بارها شاهد این کینه و نفرت در محیط زیست بوده ایم، آن چیز که مطرح می باشد این است که مخلوقات خداوند یکسان هستند و باید با حیوان آزاری مقابله کرد.

دلنوشته پرش

یک قلاده توله خرس پس از سقوط و با جسمی زخمی و بی دفاع از خود  مورد آزار و اذیت اهالی  روستا قرار میگیرد و با سنگ قضب اهالی منطقه  به جرم بی گناهی پذیرایی میشود.

و زندگی او به دور از رنگ مهربانی با عذاب و شکنجه و  شعله ور شدن دردی بنام بی کسی ، دلی پر از اشک و نگاهی زخمی آغشته به خون که بیداد میکرد بوی خدا را میخواهم پایان یافت.

انسانیت میمیرد وقتی امروزمان با شاهد بودن مرگ حیوانات کنار مادرشان میگذرد و فرداهایمان  تکرار و تکرار… حال آنچیزی که که در افکار عمومی و در ذهن حامیان مطرح می باشد این است که جان این حیوان بی آزار برای مسئولین تا چه اندازه اهمیت دارد و شخص آزار دهنده به سزای عمل خود خواهد رسید؟

آیا مسئولی صدای بی فریاد آن حیوان را شنید؟

مدیریتی در چارچوب حقوق حیوانات وجود دارد یا خیر؟

و تا کجا شاهد حیوان آزاری خواهیم بود… چرا هیچگونه برنامه ای برای فرهنگسازی در اینباره انجام نمیشود.. و آیا میتوان در این محیط و با این فرهنگ آیندگان را مهربان و به دور از خشونت تربیت نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو