دلاور قائمشهری قویترین پسر بازیهای المپیک نوجوانان شد

نسیم ورزش : دلاور قائمشهری قویترین پسر بازیهای المپیک نوجوانان شد /  علیرضا یوسفی ملی پوش قائمشهری فوق سنگین وزنه برداری کشورمان، مدال طلای بازیهای المپیک نوجوانان بوینس آیرس آرژانتین را از آن خود کرد و عنوان قویترین پسر بازیهای المپیک نوجوانان به ایران رسید.
دلاور قائمشهری قویترین پسر بازیهای المپیک

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ آخرین روز از رقابتهای وزنه برداری بازیهای المپیک نوجوانان به میزبانی بوینس آیرس آرژانتین با رقابت شرکت کنندگان دسته ۸۵+ کیلوگرم بامداد یکشنبه برگزار شد. علیرضا یوسفی ملی پوش فوق سنگین وزنه برداری کشورمان به مصاف ۶ حریف خود در این وزن رفت و در نهایت با مجموع ۳۸۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

یوسفی در این رویداد بسیار مهم هر شش حرکت خود را به درستی بالای سر برد و مدال طلای بازی های المپیک نوجوانان را از آن خود کرد. وی حرکت یکضرب هر سه وزنه خود را به ثبت رساند و به ترتیب وزنه های ۱۵۰ ، ۱۵۶ و ۱۶۲ کیلوگرم را مهار کرد و در این حرکت دوم شد. هریستو هریستوف از بلغارستان با ثبت وزنه ۱۷۳ کیلوگرم در جایگاه نخست حرکت یکضرب ایستاد.

علیرضا در حرکت دوضرب دست به کار بزرگی زد و ابتدا وزنه ۲۰۲ کیلویی را بالای سر برد تا مدال خود را مسجل کند. سپس در دو حرکت پایانی این رقابت نفسگیر، حریف قدرتمند بلغارستان خود را مغلوب خود کرد و با ثبت وزنه های ۲۱۱ و ۲۱۸ کیلوگرمی مدال طلا را از آن خود کرد و با شایستگی، عنوان قویترین پسر بازیهای المپیک نوجوانان لقب گرفت.

 توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک، تاماش آیان رئیس فدراسیون بین المللی وزنه برداری، اصغر رحیمی و هادی ساعی سرپرست و معاون کاروان نیز جهت تماشای این دیدار در سالن حضور داشتند.

رده بندی نهایی برترین وزنه برداران دسته ۸۵+ کیلوگرم به شرح زیر است:

۱- علیرضا یوسفی (ایران): حرکت یکضرب ۱۶۲ کیلوگرم در حرکت دوضرب ۲۱۸ کیلوگرم و در مجموع ۳۸۰ کیلوگرم

۲- هریستوف (بلغارستان): حرکت یکضرب ۱۷۳ کیلوگرم در حرکت دوضرب ۲۰۶ کیلوگرم و در مجموع ۳۷۹ کیلوگرم

۳- انزو کوریگ (هلند): حرکت یکضرب ۱۶۲ کیلوگرم در حرکت دوضرب ۲۰۳کیلوگرم و در مجموع ۳۶۵ کیلوگرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو