دفتر کنسولگری ایران در ریو راه اندازی شد/اقدام حمایتی از ۴ هزار ایرانی مسافر برزیل

سفیر ایران در برزیل از راه اندازی دفتر کنسولگری کشورمان در ریو خبر داد و گفت: سفارت ایران با برنامه ریزی و تدبیر مناسب تلاش دارد براوضاع و شرایط المپیک مسلط باشد.

سفیر ایران در برزیل

به گزارش پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش ، «محمدعلی قانع زاده» در جمع خبرنگاران اعزامی از ایران افزود: سفارت ایران در برزیل از سه جنبه سعی کرده تا بر اوضاع و شرایط المپیک مسلط باشد؛ اول اینکه با دولت محلی و ارگان های امنیتی ارتباط گرفته و انتظارات خودمان از حیث حمایت از کاروان ایران را اعلام و آنها را متقاعد کردیم تا بهترین شرایط را برای کاروان ورزشی کشورمان به وجود بیاورند.
قانع زاده ادامه داد: در مرحله دوم با راه اندازی دفتر کنسولگری ایران در ریو، کار حمایتی خود از بیش از چهار هزار ایرانی مسافر در برزیل آغاز کردیم و همه خدمات از جمله خدمات درمانی و یا مفقودی مدارک هویتی در این دفتر به هموطنان کشورمان ارائه می شود.
وی خاطر نشان کرد: هدف سوم ما هم این بود که از فرصت المپیک استفاده کنیم تا آداب و سنن و فرهنگ کشورمان را به نمایش بگذاریم که بر همین اساس نمایشگاه صنایع دستی از روز سه شنبه در کنسولگری ایران افتتاح شد و نمایشگاه دوم هم یک روز بعد از آن با موضوع فرهنگ و علوم ایرانی در همین دفتر دایر شد و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت و استقبال برزیلی ها از این نمایشگاه به طور نسبی خوب و قابل قبول بود.
سفیر ایران در کشور برزیل همچنین گفت: در مورد تامین امنیت مسابقات هم خوشبختانه به واسطه حضور پلیس اینترپل کشورمان در مسابقات المپیک، نگرانی از بابت آرامش کاروان ایران نداریم و کشورمان در کنار چند کشور دیگر جزو گروه هایی بود که دولت برزیل از آنها کمک ویژه خواست و به واسطه تجربه خوب مان در جام جهانی، این بار نیز همکاری نزدیکی را با میزبان انجام دادیم.
وی بیان داشت: بنده به شخصه هیچ نگرانی از حیث تامین امنیت ایرانیان عزیز حاضر در ریو ندارم و البته نارسایی در میزبانی وجود دارد اما در بعد کلان این موضوع به هیچ عنوان مهم و اثرگذار نیست.
وی ادامه داد: زمانی که مدال آوری ورزشکاران ایران با استفاده از اخبار امیدبخش رسانه ها به کشورمان انتقال داده می شود، ترجمان احساسات ملی و مذهبی است و در نتیجه حس نشاط و افتخار در میان مردم به وجود می آید.
به گفته وی، معتقدم اهالی رسانه حاضر در ریو به واسطه مشکلات و محدودیت های بسیاری که در این شهر وجود دارد، متحمل زحمات بسیاری شده اند.
کاروان ورزشی ایران با ۶۴ ورزشکار در۱۴رشته بوکس، پینگ پنگ، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، جودو، شمشیربازی، والیبال، کشتی آزاد و فرنگی، شنا و دوچرخه سواری در این دوره از بازی ها شرکت کرده است.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۵ مردادماه با حضور ۱۰ هزار و ۴۴۴ ورزشکار از ۲۰۶ کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *