دستور معاون اول رئیس جمهور برای حمایت مالی از کاروان ورزشی ایران در ریو

نسیم ورزش:  «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری دستورات لازم مبنی بر عملیاتی شدن و تحقق پنج خواسته رئیس کمیته ملی المپیک درمورد حمایت از کاروان اعزامی ایران به بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو را صادر کرد.

کمیته ملی المپیک، در نشستی که ۱۷ خرداد ماه با حضور مسئولان ورزش کشور و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در هتل المپیک برگزار شد، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ضمن قدردانی از حمایت های دولت از جامعه ورزش کشور و کاروان اعزامی کشورمان به بازی های المپیک ریو ۵ درخواست را مطرح کرد.

تخصیص بودجه ٩ ماه آینده تا پایان تیر ماه، حمایت ویژه از کادر فنی رشته های اعزامی به المپیک و پارالمپیک، پرداخت پاداش قهرمانان و افتخارآفرینان تا قبل از اعزام کاروان، اختصاص ١٠ میلیارد تومان بودجه برای شارژ مالی ورزشکاران و کادر فنی رشته های مختلف و همچنین حضور و بازدید از اردوی تیم های اعزامی به المپیک و پارالمپیک ٢٠١۶ ریو ۵ خواسته رئیس کمیته ملی المپیک بود.
دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیرو بررسی های انجام شده روی پنج درخواست جامعه ورزش، دستور اجرایی و عملیاتی شدن آنها را بدین شرح صادر کرد:
«جناب آقای دکتر نوبخت
با توجه به اهمیت بازی های المپیک در روحیه مردم و تلاشی که مجموعه ورزشکاران در کسب سهمیه کشیده اند و وعده دستور رئیس جمهور محترم، لطفا نسبت به عملیاتی کردن درخواست ها اقدام لازم و بموقع انجام گردد.»
بازی های المپیک ۲۰۱۶ از ۱۶ تا ۳۱ مردادماه به میزبانی ریودوژانیور برزیل برگزار می شود و ۱۶ روز بعد بازی های پارالمپیک نیز در این کشور آغاز خواهد شد.
ایران تاکنون ۵۹ سهمیه المپیک را در ۱۴رشته ورزشی کسب کرده است و همچنان فرصت برای کسب سهمیه در رشته های شنا، بوکس، دومیدانی، بسکتبال و والیبال ساحلی همچنان وجود دارد.
از این تعداد ۹بانوی ورزشکار ایران در رشته های تیراندازی(۴)،تیروکمان(یک)،قایقرانی (یک)،تنیس روی میز(یک) ، تکواندو (یک)و دوومیدانی(یک)سهمیه کسب کرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *