در کشور به شدت با کمبود پیست مواجه هستیم

 

نسیم ورزش: رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی از علاقمندی فدراسیون جهانی برای ساخت پیست فرمول یک برای برگزاری مسابقات معتبر بین المللی در تهران با اعزام نمایندگان ونشست هایی با مسئولان فدراسیون خبرداد.

صیدانلو

محمود صیدانلو در سفر به شهرستان آمل گفت: درچند هفته اخیر نشست هایی با مشارکت نمایندگان فرمول یک بین المللی فرانسه ،ایتالیا ، در محل فدراسیون اتومبیلرانی برگزار و زمینه های ساخت پیست فرمول یک درتهران ونیزنحوه همکاری فدراسیون جهانی ونمایندگانی کشورهای متقاضی دراین رابطه بررسی شد.

وی افزود: این نشست های ودیدارهای بعدی با نمایندگان فرمول یک در تهران ظرف روزها وهفته آینده ادامه خواهد داشت وامیدوارم تا آخر ماه اسفند در این زمینه طرح جامعی تدوین واجرایی شود.

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، اضافه کرد: البته شرکت های زیادی نیز از آلمان وچند کشور دیگر اروپایی طرح های پیشنهادی خود را برای ساخت پیست فرمول بک ایران ارائه دادند وخواهان همکاری با فدراسیون برای اجرای این طرح مهم در تهران هستند.

صیدانلو، به علاقمندی زیاد جوانان در ایران و مهیج وپرطرفداربودن رشته اتومبیلرانی درکشور اشاره کرد وبا بیان اینکه رشته فرمول یک یکی از پرجاذبه ترین رشته های اتومبیلرانی است، ادامه داد: ایجاد این پیست درایران این فرصت را به کشورمان خواهد داد که مسابقات فرمول یک را درسطح بین المللی نیز میزبانی کند.

** ایران میزبان مسابقات موتورکراس جهان

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، ازموافقت فدراسیون جهانی با میزبانی سال ۲۰۱۶ ایران برای مسابقات جهانی موتورکراس در کشورمان خبر داد وگفت: این رویداد مهم در سال ۹۵ درتهران برگزار خواهد شد.

صیدانلو اضافه کرد: علاوه بر این به دنبال یک رویداد بین المللی دیگر درسال ۹۵ در رشته اتومبیلرانی در کشورمان هستیم.

** توسعه پیست های مسابقاتی در کشور

رئیس فدراسیون موتورسواری واتومبیلرانی با اشاره به اینکه در کشور فقط یک پیست مناسب اتومبیلرانی در تهران ودرمجموعه ورزشی آزادی وجود دارد، وبه شدت در کشور با کمبود پیست مواجه هستیم، اضافه کرد: سه پیست در استانهای کشور در اولویت برنامه ریزی برای اجرا در سال۹۵ هدفگذاری شده و همزمان استانها نیز دراین سال مشخص خواهد شد.

صیدانلو، با بیان اینکه با توجه به استقبال پرشور علاقمندان به این رشته ورزشی چاره ای جز توسعه پیست های موتورسواری و اتومبیلرانی درکشور نداریم، گفت: در مدیریت جدید، این فدراسیون در حوزه زیرساخت ها ورویکرد آموزشی برنامه های ویژه دارد وحتما آنها را عملیاتی خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو