در جستجوی زنی که اپل یک را دور انداخت

نسیم ورزش: زنی آمریکایی یکی از نادرترین محصولات شرکت اپل،‌یک دستگاه‌ از اولین سری رایانه‌های اپل را که ارزشی نزدیک به ۲۰۰ هزار دلار دارد،‌ دور انداخت.

این زن رایانه اپل خود را به مرکز بازیافت زباله‌ای در میلپیتاس کالیفرنیا داده‌بود که این کالای نادر توسط یک شرکت مدیریت زباله‌های الکترونیکی کشف شده و به قیمت ۲۰۰ هزار دلار به یک موزه فروخته شد. این شرکت اکنون به دنبال زنی است که رایانه را به دور انداخته تا بتواند نیمی از قیمت فروش آن را به وی پرداخت کند.

 

گفته می‌شود این زن بالاتر از ۶۰ سال سن داشته و بدون دریافت رسید و اعلام جزئیاتی از خود،‌این رایانه را تحویل مرکز بازیافت زباله داده‌است. 

 

این خانم مسن رایانه را به همراه مقدار دیگری از زباله‌های الکترونیکی که پس از مرگ همسرش در انباری خانه یافته بود،‌ به مرکز بازیافت زباله تحویل داده‌است. رایانه فروخته شده یکی از ۲۰۰ رایانه اپل ۱ است که در سال ۱۹۷۶ توسط استیو وزنیاک ساخته‌شده‌اند و گفته می‌شود اکنون تنها ۶۳ دستگاه از آنها باقی مانده‌است. این رایانه حافظه‌ای چهار کیلوبایتی داشت اما توانست صنعت رایانش انفرادی را متحول سازد.

 

رئیس مرکز بازیافت زباله کلین‌بی‌اریا می‌گوید چهره این زن را به یاد دارد و با دیدنش می‌تواند او را شناسایی کند. درصورتی که این شرکت بتواند اهدا کننده رایانه را بیابد،‌چکی به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار به وی اهدا خواهد‌کرد.

 

اگرچه مبلغ ۲۰۰ هزار دلار برای رایانه‌ای به این اندازه ابتدایی و قدیمی زیاد به نظر می‌آید،‌اما نسبت به رقم ۹۰۵ هزار دلاری رایانه اپل ۱ استیوجابز که سال گذشته در حراجی به فروش رسید، رقم بزرگی به شمار نمی‌رود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *