داور جهانی والیبال : برای داوران فوتبال ایران متاسفم

نسیم ورزش: داور جهانی والیبال برای داوران فوتبال ایران به خاطر توهین هایی که از تماشاگران در ورزشگاه ها می شنوند، ابراز تاسف کرد.

محمدشاهمیری در پایان بازی تیم های کاله مازندران وپیکان تهران گفت: من برای داور فوتبالی که درمیان توهین تماشاگران به ادامه بازی رضایت و تن می دهد، متاسفم.
وی درحالی این اظهارات را بیان کرد که در جریان داوری تیم های کاله مازندران و پیکان تهران در چارچوب هفته پنجم مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور و پایان ست دوم این مسابقه به شدت از سوی تماشاچیان آملی فحش وناساز شنید.
داور اول تیم های کاله مازندران و پیکان تهران درخصوص حواشی به وجود آمده برای این دیدار گفت: بی نظمی شده بود و من بهم ریختم و به دستور ناظر مسابقه بازی را قطع کردم.
شاهمیری اضافه کرد: داوران هر مسابقه ای دراختیاز ناظر مسابقه هستند و زمانی که ناظر مسابقه شرایط را مناسب تشخیص داد می توانیم به قضاوت وبرگزاری مسابقه ادامه دهیم.
وی افزود: در جریان مسابقه این دو تیم هم ناظر مسابقه این تشخیص را داده بود وبعد از ۱۵ دقیقه که مشکلات داخل زمین برطرف وشرایط برای ادامه مسابقه فراهم شد، بازی را از سر گرفتیم.
شاهمیری گفت: واقعا یک بازی ارزش توهین شنیدن خانوادگی از سوی تماشاگران را ندارد.
وی اضافه کرد: باید فرهنگ سازی در ورزشگاه ها صورت گیرد تا سلامت کامل هم برای ورزشکار وکادرفنی وعوامل برگزاری مسابقات، شرایط مناسبی فراهم شود، نه اینکه از بابت حضور در این اماکن افراد آزرده خاطر شوند.
این داور بین المللی والیبال ایران گفت: در تمام دنیا تیم های بزرگی باختند وبردند و خاطره های خوب آنها باقی مانده نه توهین هایی که از سوی تماشاگران شنیده می شود.
در جریان مسابقه حساس تیم های کاله مازندران و پیکان تهران در چارچوب هفته پنجم مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور، در ست دوم این مسابقه ودر حالی که تیم کاله تا امتیاز ۲۴ بر ۲۲ عقب و در آستانه کسب امتیاز ۲۳ قرار داشت، ‘محمد شاهمیری’ با اعلام نظر خود به نفع تیم پیکان این امتیاز به پیکانی داد که باعث گرفتن امتیاز ۲۵ وپیروزی مجموع دو برصفر این تیم از کاله ای ها شد.
این تصمیم شاهمیری باعث شد تا حدود سه هزار تماشاگر حاضر در سالن ورزشی پیامبراعظم آمل علیه او فحاشی کرده و با تصمیم او بازی متوقف شد.
البته توقف بازی دوتیم درحالی که تیم پیکان در ست دوم ۲۵ بر ۲۲ از کاله مازندران پیش افتاده بود، پس از ۱۵ دقیقه با وساطت کادرفنی ومسئولان برگزاری مسابقات، شاهمیری حاضر به برگشت به زمین وادامه قضاوت شد.
درنهایت این مسابقه تیم پیکان تهران با نتیجه ۳ برصفر موفق به شکست تیم کاله مازندران در آمل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *