داریوش ارجمند: آرزو دارم به صحنه تئاتر برگردم

نسیم ورزش : داریوش ارجمند که ۲۵ تیر ماه زنگ نمایش «کارت دعوتی برای افتتاحیه من» را در تماشاخانه «همای سعادت» نواخت از آرزویش برای بازگشت به تئاتر گفت.
تماشاخانه «همای سعادت» جمعه‌شب میزبان هنرمندانی مانند محسن قاضی مرادی، مهوش وقاری، مهناز انصاریان، معصومه کریمی، مسعود آب پرور، کامبیز بنان، مهین نویدی، بهاره توسلی و علی شیرازی بود.

داریوش ارجمند، در افتتاحیه این نمایش گفت: فرحمرزی از استادان برجسته گریم است و خوشحالم که از حیطه قلم به حوزه قدم هم قدم گذاشته است، این تئاتر قصه یگانه‌ای دارد و شاید بتوان گفت که اثر منحصربه‌فردی است که حرف‌های متفاوتی برای گفتن دارد.

بازیگر نقش ماندگار مالک اشتر افزود: تئاتر مادر هنرهای نمایشی جهان است و من خوشحالم که از دل تئاتر بیرون آمدم و آرزو دارم که به صحنه برگردم.

وی  تصریح کرد سال‌هاست حسرت‌به‌دل سالنی هستم تا تئاترم را در آن اجرا کنم. خوشحالم که سالنهای کوچکی مثل «همای سعادت» به همت علاقه‌مندان تئاتر به وجود آمده تا جوانان مشتاق را دور خودشان جمع کنند و با ما از چیزهایی سخن بگویند که نمی‌دانیم یا نمی‌بینیم. باید بگویم که از مدیران این سالنها سپاسگزارم که چنین امکانی را فراهم کردند تا هنر نمایش تداوم در آن شکل بگیرد.

ارجمند گفت: «کارت دعوتی برای افتتاحیه من» اثر متفاوتی است که توانسته با کمک گرفتن از یک بیت حافظ که از مدرن‌ترین شاعران ایران است و همچنین هنر تجسمی، شوری به پا کند.

وی افزود: معتقدم در رابطه بافرهنگ عرفانی و تبیین  نگاه بزرگان این سرزمین  به نسل‌های جدید تلاش‌های کافی صورت نگرفته، ما به دنبال چرایی جهان نیستیم، غافل از اینکه اگر چرایی جهان راندانیم چگونه زیستن را نخواهیم آموخت.

در ادامه این برنامه فرحمرزی، طراح، بازیگر و کارگردان این نمایش گفت: این نمایش درددلی بود با شما، وظیفه خودم می‌دانم به نمایندگی از جامعه نمایشی و تجسمی از داریوش خان ارجمند هنرمند واقعی و بااخلاق و علی شیرازی  استاد نقاشی و هنرهای تجسمی قدردانی کنم.
«کارت دعوتی برای افتتاحیه من» قصه زندگی هنرمندی است که نقاشی‌هایش پس از مرگ او به نمایش گذاشته می‌شود و روحش در مراسم افتتاحیه جاری است، البته نقاشی نیمه‌تمامی هم دارد که در همان مراسم افتتاحیه تکمیلش می‌کند.

این نمایش  تا ۱۵ مرداد هر شب ساعت ۲۰ با بازی نوید فرحمرزی، امیر طهرانی و ماهان ابراهیم‌زاده در تماشاخانه همای سعادت واقع در شهر زیبا، خیابان آیت‌الله کاشانی، زیر پل شهید باکری، جنب بانک پارسیان، پلاک ۲۶۱، طبقه چهار، واحد ۵ روی صحنه می‌رود.

فرحمرزی «کارت دعوتی برای افتتاحیه من» را یکشنبه ۲۷ تیر به‌طور ویژه برای منتقدان و اهالی رسانه اجرا خواهد کرد.

از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به کارن همایونفر آهنگساز، فرشید حاجیان دستیار کارگردان، محسن زنجانی صحنه‌پرداز، مسعود غنی‌آبادی چهره‌پرداز، فتانه باغستانی دوخت لباس و ترمه فرح مرزی نقاشی بوم، ساخت فیلم حسین اندرزپور، هما قره داغی تدوین، پوریا مظفریان عکس، گفتار و ساخت آنونس، علی کشاورز پوستر و بروشور، حامد فرحمرزی چاپ، مریم رودبارانی مشاور رسانه‌ای و مطهره کشاورز روابط عمومی اشاره کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *