خبر خوش ؛ تمامی تعهدات سفر رئیس جمهور به مازندران تا پایان آذرماه انجام می شود

نسیم ورزش : معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: تا پایان آذرماه همه تعهدات سفر رئیس جمهور  به مازندران پرداخت خواهد شد.
 
تعهدات سفر رئیس جمهور

 
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، جلسه مشترک استاندار و اعضای مجمع نمایندگان مازندران با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزرای نفت، جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران ملی و استانی در ساختمان سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد.

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه گفت: مردم مازندران مردمی شریف و بزرگ هستند و برای رفع مسکلات مردم زیرساخت های مازندران نیاز به توجه مجدد دارد.

وی ادامه داد: با اجرای ۱۰۰ کیلومتر خط انتقال گاز دامغان به مازندران مشکلات افت فشار گاز حل خواهد شد.

نوبخت افزود: تجهیزات مورد نیاز چاه های آب شهری و روستائی مازندران هم باید تامین شود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: پرداخت خسارت از طریق بیمه هم باید به طور جدی دنبال شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام این خبر که تا پایان آذرماه همه تعهدات سفر ریاست جمهوری به استان پرداخت خواهد شد افزود: از ۹۹۱ میلیارد تومان اعتبارات سفر ریاست جمهوری به مازندران ۴۷۱ میلیارد تومان تا کنون پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: هر تعهدی را که سازمان برنامه و بودجه کرده در انجام آن اقدام خواهد کرد.

زنگنه وزیر نفت نیز در این جلسه گفت: به دلیل افت فشار گاز در بحران برف از مردم مازندران عذرخواهی می کنم.

وی گفت: مازندران پایان خط انتقال گاز است و در ۲۱ استان کشور به طور بی سابقه درجه سرما به زیر صفر رسید و مصرف خانگی گاز به ۵۵۰ میلیون متر مکعب در روز رسید و در زمستان های گذشته در پیک مصرف هم به ۴۵۰ میلیون متر مکعب نمی رسیدیم.

زنگنه تاکید کرد: خط انتقال گاز دامغان به مازندران قبل از زمستان ۹۶ به پایان خواهد رسید.

وی تاکید کرد: تعهد می کنم با پیگیری و تامین زیرساخت های لازم مشکل افت فشار گاز برای همیشه حل شود.

حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز با اشاره به خسارت سنگین برف خواستار جبران خسارت کشاورزان شد و بر پرداخت تسهیلات کم بهره و استمهال، اختصاص اعتبارات برای خرید تضمینی مرکبات، ضرورت راهکاری برای خرید کیوی خسارت دیده و پرداخت اعتبارات بیمه محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: با خرید پرتقال صنعتی با قیمت ۵۵۰ هزار تومان بخشی از پرتغال های آسیب دیده خریداری شده و این روند تداوم خواهد داشت.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: واردات مرکبات نخواهیم داشت و مرکبات موجود پاسخگوی نیاز کشور است و خرید مرکبات برای ذخیره سازی شب عید نیز به زودی شروع خواهد شد.

استاندار مازندران در این نشست گفت: در سایه تفاهم و تعامل مجمع نمایندگان و مدیران استان گام های موثری در جهت رفع مشکلات استان برداشته شده است.

وی افزود: سرمای بیش از حد در فصل پائیز موجب آسیب جدی به مرکبات،کیوی و گلخانه های مازندران شد و ضرورت دارد چاره ای اساسی برای جبران خسارات کشاورزان اندیشیده شود.

استاندار مازندران نیز به مشکل جاده های اصلی استان اشاره کرد و گفت: تکمیل جاده های استان از جمله جاده سوادکوه و هراز از انتظارات جدی مردم مازندران است و زیرساخت های ساختاری آب و برق استان دارای مشکل هستند.

وی تاکید کرد: قرار گرفتن مازندران در پایان خط انتقال گاز و افت فشار گاز می طلبد تا عملیات انتقال گاز دامغان به مازندران تسریع شود.

وی ادامه داد: عدم تجهیزات مناسب برای چاه های آب نیز موجب می شود با قطع برق مشکل آب هم بوجود بیاید.

استاندار مازندران اظهار کرد: سدهای استان از جمله سد هراز و سد گلورد باید هر چه سریعتر تکمیل شود و سد هراز می تواند مشکل آب شرب و آب کشاورزی ۱۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی را تامین کند.

استاندار مازندران همچنین به ضرورت ساماندهی و کنترل سیلاب مازندران اشاره کرد و گفت: اعتبارات طرح جامع سیلاب در دولت مصوب شده بود ولی در سال ۹۵ بودجه ای در این زمینه اختصاص نیافته است و در بودجه ۹۶ نیز به آن توجه نشده است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مقرر شد تا جهاد کشاورزی مازندران هر چه سریعتر گزارش جامعی در مورد خسارات بحران برف و درجه بندی باغ های آسیب دیده ارائه کند تا با پیگیری دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت در زمینه ارائه تسهیلات و جبران خسارات تصمیم مناسب گرفته شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *