خارج از ورزش/سلطانی رئیس اداره اوقاف شهرستان ساری:اوقاف بسیار نهاد مظلومیست/خبرنگار:رضا وریجی

اختصاصی گروه رسانه ای پرش:نشست خبری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری به مناسبت دهه وقف ، صبح روز یکشنبه ۹۷/۸/۲۰ در محل اداره اوقاف شهرستان ساری برگزار شد.در این نشست خبری که با حضور جمعی از اصحاب رسانه و علی سلطانی  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری صورت گرفت و عملکرد و برنامه های اداره اوقاف شهرستان ساری بازگو شد.

علی سلطانی،ضمن گرامیداشت دهه وقف و خوشامدگویی به خبرنگاران جهت حضور در این نشست خبری بیان کرد:اوقاف بسیار نهاد مظلومیست و مردم با وقف و عملکرد اوقاف آشنا نیستند.ما تلاش داریم تعامل بیشتری با رسانه داشته باشیم تا بتوانیم جتمعه را با واژه وقف بیشتر آشنا سازیم،زیرا در این راه به کمک همه ی شما اصحاب رسانه نیاز است.

وی در ادامه به تشریح عملکرد اداره اوقاف شهرستان ساری پرداخت و بیان کرد:اخذ ۱۰۰ سند مالکیت ثبت اراضی موقوفات و بقاع متبرکه با مساحت ۷۹۱ هکتار با کمک اداره ثبت شهرستان ساری صورت پدیرفته و اخذ ۲۵ رای از مراجع قضایی به نفع وقف و اجرای ۷ مورد از آرا صادر شده،مستندسازی ۱۷۰ میلیارد ریال مطالبات از ادارات و دستگاه ها،اسکن،بارگزاری و طبقه بندی ۲۰۳۰۰۰ برگ اوراق و اسناد بایگانی در سامانه اوقاف از دیگر اقدامات اداره اوقاف شهرستان ساری در بخش فعالیت های ثبتی و حقوقی بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری تصریح کرد: در کنار اجرای طرح بصیرت عاشورایی بحث اعزام مبلغان دینی به اماکن متبرکه و بقاع شاخص در دستور کار بوده و گردهمایی روحانیون  و برگزاری مراسم عزاداری و تامین هزینه‌ها بسیاری از مراسم‌های ماه محرم از دیگر برنامه‌های این سازمان بود.اوقاف شهرستان ساری از محل موقوفات به عزاداری امام حسین(ع) ۶۰۰ میلیون تومان اختصاص داد و در برخی از مساجد صفر تا ۱۰۰ هزینه‌های ایام محرم توسط اوقاف شهرستان ساری پرداخت شده است.

سلطانی با اعلام اینکه در حوزه درمانی هم اوقاف شهرستان ساری خدمات خوبی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری دارد، گفت: از محل موقوفه مرحوم تاجر ساروی دو دستگاه اتوکلاو دستگاه مانیتورینگ مراقبت‌های ویژه برای بیمارستان امام خمینی(ره) ساری خریداری شده است که اعتبار اختصاص داده شده برای خرید این دو دستگاه ۱۶۰ میلیون تومان است.

رئیس اوقاف شهرستان ساری از آمادگی این سازمان برای مشارکت با سرمایه‌گذاران مرکز استان برای اجرای فعالیت عمرانی به ویژه ساخت و ساز در نقاط بسیار با ارزش شهرستان ساری خبر داد و تصریح کرد: اوقاف این شهرستان آمادگی دارد تا با مشارکت فعالان اقتصادی املاک را با شرایط توافقی برای ساخت و ساز در اختیار متقاضیان و سرمایه‌گذاران قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد: این طرح در سایر شهرستان‌های مازندران به خوبی اجرا شده و مورد حمایت سازمان‌ها و فعالان بخش خصوصی قرار گرفته است.

خبرنگار:رضا وریجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو