حمایت همه جانبه ساکت از تیم‌های ملی

نسیم ورزش : محمدرضا ساکت  با اشاره به برگزاری نشست کارگروه توسعه فنی ارتقای فوتبال گفت: بررسی برنامه‌های تیم‌های ملی ، فعالیت‌های صورت گرفته در بخش استعدادیابی و مدارس فوتبال در دستور کار قرار داشت.

 

تیم‌های ملی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، محمدرضا ساکت گفت: در این نشست مصطفی زارعی گزارشی از روند فعالیت‌های صورت گرفته در آکادمی ملی فوتبال، نحوه نظارت بر مدارس فوتبال، وضعیت سامانه بانک مدارس فوتبال، وجود ۸۰۰ مدرسه فوتبال دارای مجوز، برگزاری فستیوال‌های دختران و پسران، استعداد‌یابی صورت گرفته در بخش زیر ۱۲ سال در سراسر کشور، آکادمی باشگاه‌ها و طرح ایران ویژن را ارائه کرد.

وی در ادامه گفت: فریدون معینی سرپرست کمیته جوانان طرح پیشنهادی در حوزه نظام استعدادیابی فوتبال در مناطق ۹ گانه کشور را مطرح و در خصوص نحوه سازماندهی تیم‌های ملی فوتبال پایه و امید توضیحاتی را ارائه کرد. همچنین مرتضی محصص- رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال نیز مطالب مربوط به سیستم مدیریت فنی (TECHNICAL DIRECTOR) را به اعضای جلسه توضیح داد. ضمن اینکه محمد احسانی- رئیس کمیته آموزش درباره سازماندهی مدارس فوتبال پایه در کشورهای مختلف به نکاتی اشاره کرد.

رئیس سازمان تیم‌های ملی در این نشست گزارشی از آسیب شناسی در ارتباط با ارتقای فوتبال و سیستم استعدادیابی و ضرورت ارتباط فنی بین تیم‌های ملی در رده‌های پایه با تیم ملی فوتبال بزرگسالان را ارائه کرد و گفت: با مطرح کردن موارد فوق سعی بر این داریم تا بهترین شرایط را برای رشد و توسعه فوتبال کشور فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از تصمیماتی که در این جلسه گرفته شد این بود که  زارعی درخصوص مدارس فوتبال کشور در بخش بانوان  برنامه‌ای را مدون و ارائه کند. همچنین مقرر شد تا کارگروهی متشکل از بهاروند، زارعی، محصص، معینی و بنده درباره چگونگی فعالیت آکادمی فوتبال باشگاه‌ها و  نظارت نحوه صدور مجوز حرفه‌ای تشکیل شود تا با توجه به اهمیت آکادمی فوتبال در رشد و توسعه فوتبال کشور، سازماندهی مناسبی صورت گیرد. ضمن اینکه در بخش برگزاری همایش‌های ملی و بین المللی توسط کمیته آموزش به منظور  افزایش علمی مربیان در کشور در این نشست تاکید فراوانی شد.

ساکت گفت: بحث اهمیت حضور قدرتمندانه تیم‌های نوجوانان و جوانان در این جلسه از دیگر مواردی بود که مطرح و مقرر شد تا کادر فنی تیم‌های فوق هر چه زودتر برنامه‌های آماده‌سازی خود را ارائه تا به بررسی آن بپردازیم و در نهایت با فراهم کردن شرایط، بستر حضوری موفق در میادین پیش رو را فراهم کنیم. سازمان تیم‌های ملی و کمیته فنی حمایت همه جانبه خود را از برنامه‌های تیم‌های نوجوانان و جوانان اعلام می‌کند تا بتوانیم شاهد درخشش و موفقیت تیم‌ها باشیم. همچنین در این جلسه تاکید شد تا در بخش بانوان لیگ‌ها با کمترین آسیب‌ها برگزار شود و اردوهای تیم‌های ملی نیز در راستای حضور موفق تیم‌ها در مسابقات بین المللی برگزار شود.

این جلسه با حضور مهدی تاج، علیرضا اسدی، محمدرضا ساکت، لیلا صوفی زاده، محمد احسانی، فریدون معینی، مرتضی محصص، مصطفی زارعی، امیر حسین حسینی و امید جمالی برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو