با حضور وزیر بهداشت ؛ افتتاح ۶۸ مرکز بهداشت روستایی در مازندران

نسیم ورزش : رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افتتاح ۶۸ مرکز بهداشت روستایی استان با حضور وزیر بهداشت در هفته نخست اسفند امسال خبر داد.

 

افتتاح ۶۸ مرکز بهداشت روستایی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، قاسم جان بابایی اظهار داشت: ۶۸ مرکز بهداشت درمانی روستایی همزمان با سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دوم اسفند امسال افتتاح و بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: با افتتاح پروژه‌های فوق، همه مراکز بهداشتی روستایی استیجاری استان به صورت ملکی در‌می‌آیند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مازندران با اشاره به اینکه ۱۸ درمانگاه دندانپزشکی در سه سال اخیر در استان افتتاح شده است، تصریح کرد: هم اکنون خدمات دندانپزشکی برای کودکان زیر ۱۴ سال و مادران باردار در استان رایگان شده است.

جان بابایی با بیان اینکه تمام افراد بالای سی سال روستاهای استان در طرح غربالگری فشار خون و دیابت قرار گرفتند، افزود: در این طرح ۵ هزار بیمار دیابتی و ۱۵ هزار بیمار دارای فشار خون در روستاهای استان شناسایی که از بیماری خود اطلاع نداشتند.

وی با اعلام اینکه عدالت سلامت در استان رعایت شده است، گفت: باید از طریق ارتقا شاخص‌های سلامتی، نرخ امید به زندگی را در استان افزایش دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه فعالیت بدنی روزانه و مصرف کنترل شده مواد قندی و چربی‌ها سبب تضمین سلامتی انسان می‌شود، افزود: استفاده از مواد قندی فیبردار و سبزیجات، خواب مناسب، دوری از دخانیات و سیگار از رازهای مهم سلامتی در انسان هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *