حضور هیئت تنیس روی میز گیلان در هاله ای از ابهام

 
نسیم ورزش: مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون تنیس روی میز در حالی ۱۶ آبان ماه برگزار می شود که بحث بر سر به عنوان یکی از اعضای مجمع که حق رای دارد در حال بالا گرفتن است.

هیئت تنیس
از مجموع ۳۲ هیات تنیس روی میز در استانها ۵ هیات از جمله گیلان به دلیل این که رییس هیئت استعفا داده و با سرپرست اداره می شوند حق رای ندارند و در انتخابات فدراسیون شرکت نمی کنند، این موضوعی است که وزارت ورزش همیشه به رعایت آن تاکید داشت اما سرپرست دبیری فدراسیون تنیس روی میز با انتقاد از وزارت ورزش و جوانان انتقاد گفت : فدراسیون ها براساس روال مرسوم باید فهرست افراد حائز رای در مجمع انتخاباتی را تهیه و به وزارت ورزش ارایه کنند اما در انتخابات پیش روی فدراسیون تنیس روی میز، وزارت ورزش برعکس عمل کرده است .
چندی قبل منصور مولایی‌پور، رئیس هیئت تنیس روی میز استان گیلان بنا به دلایلی از جمله واگذاری سالن اختصاصی تنیس روی میز استان به بخش خصوصی از سمت خود استعفا کرد. با توجه به بلاتکلیف بودن رئیس این هیئت پس از استعفای مولایی‌پور که ریاست سازمان امور اقتصادی و دادرایی استان گیلان را نیز داراست، گیلان از داشتن حق رأی در انتخابات ریاست فدراسیون تنیس روی میز محروم شده بود. طی روزهای اخیر احمد سعادتمند، سرپرست فدراسیون تنیس روی میز از قبول استعفای مولایی‌پور امتناع کرد. همین مسئله نیز باعث شد تا دبیر مجمع انتخابات فدراسیون با ارسال دعوت‌نامه به هیئت استان گیلان رسماً برای حضور این هئیت در رأی‌گیری برای انتخاب رئیس جدید دعوت کند. بنابر این گزارش هیات‌های تینس روی میز چهار استان سمنان، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کرمان به دلیل آنکه با سرپرست اداره می‌شوند، نمی‌توانند در رای گیری برای انتخابات ریاست فدراسیون شرکت کنند اما استعفای رییس هیئت گیلان پذیرفته نشد و وی می تواند در انتخابات شرکت کند.
بهروز جلالی سرپرست دبیری فدراسیون تنیس روی میز نیز در این خصوص گفت : در حال حاضر وزارت ورزش فهرست اعضای شرکت کننده و حائز رای در این مجمع انتخاباتی را تهیه کرده است که این موضوع در مجامع انتخاباتی سابقه نداشته است . مسوولان فدراسیون تنیس روی میز نسبت به این موضوع اعتراض دارند و براین باورند که باید پیش از آن با فدراسیون هماهنگی های لازم صورت می گرفت . سرپرست دبیری فدراسیون تنیس روی میز گفت: به جز مهرداد بابادیوند که چند روز پیش به طور رسمی از نامزدی این فدراسیون انصراف داد نامزد جدیدی از شرکت دراین مجمع انتخاباتی انصراف نداده است.
وی خاطرنشان کرد که این فدراسیون آماده برگزاری یک انتخابات سالم و بدون حاشیه است. ۱۷ نفر برای شرکت در این مجمع انتخاباتی نامزد شده اند که پس از استماع گزارش مسوولان وزارت ورزش و فدراسیون ، به آنان برای معرفی و ارایه برنامه های خود فرصت داده می شود. سرپرست دبیری فدراسیون تنیس روی میز ادامه داد: البته تعدادی از نامزدها از هم اکنون درحال ارایه برنامه های خود به روسای هیات ها هستند و تعامل با آن ها را آغاز کرده اند.
وی در مورد افراد دارای حق رای در این مجمع انتخاباتی گفت : از مجموع ۳۲ هیات ۵ هیات به دلیل این که با سرپرست اداره می شوند حق رای ندارند و درانتخابات شرکت نمی کنند. جلالی افزود: نوشاد عالمیان،افشین نوروزی و ندا شهسواری نماینده ورزشکاران هستند و نمایندگان باشگاه های دانشگاه آزاد و پتروشیمی بندر امام به عنوان نمایندگان باشگاه دارای حق رای هستند همچنین مهرداد بابادیوند نیز نماینده مربیان است .
به گفته وی محمود رهیده نماینده داوران دراین انتخابات است و نمایندگان وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی،وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری،نیروهای مسلح،کارگری،کمیته ملی المپیک،وزارت آموزش و پرورش و رییس مجمع از دیگرکسانی هستند که دراین انتخابات حق رای خواهند داشت. وی افزود: برخی از نامزدها از نحوه اعلام تاریخ برگزاری مجمع نیز گلایه دارند و معتقدند وزارت ورزش باید از زمان اعلام برگزاری مجمع یک ماه به نامزدها به منظور ارایه برنامه های خود به روسای هیات ها فرصت می داد.
فدراسیون تنیس روی میز هم اکنون با حضور احمد سعادتمند با عنوان سرپرست اداره می شود و مجمع انتخاباتی این فدراسیون شانزدهم آبان ماه با حضور ۱۷ نامزد درمحل آکادمی ملی المپیک برگزار می شود.

 

سعادتمند پنجم اسفندماه و به دنبال اتمام دوره محمد زارع پور ریاست قبلی فدراسیون تنیس روی میز به عنوان سرپرست این فدراسیون با هدف برگزاری مجمع انتخاباتی منصوب شد و در حال حاضر بیش از ۹ ماه از سرپرستی وی می گذرد./خزراسپورت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو