حضور مجتبی عابدینی شمشیر باز مازنی در مرکز معلولان مشهد/عکس

عابدینی شمشیرباز مازندرانی تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در اقدامی قابل تحسین در مرکز معلولان مشهد حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش عابدینی ملی‌پوش مازنی شمشیربازی و جواد محجوب، ملی‌پوش جودوی ایران در یک اقدام ارزشمند در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو در مرکز معلولان مشهد حضور پیدا کرده و از این مرکز بازدید کردند.

13950529000206_PhotoLگفتنی است  مجتبی عابدینی شورمستی متولد ۲۵ مرداد سال ۱۳۶۳ عضو تیم ملی شمشیربازی ایران در اسلحه سابر می باشد. عابدینی با قهرمانی در مسابقات انتخابی المپیک تابستانی ۲۰۱۲ در کشور ژاپن به المپیک لندن راه یافت. در المپیک، در سابر مردان و نخستین بازی در برابر فلورین زالومیر از رومانی با نتیجه ۱۵ بر ۷ شکست خورد و در رتبه ۳۶ قرار گرفت

عابدینی در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ با غلبه بر شمشیربازان اوکراین، کره جنوبی و فرانسه، توانست به جمع چهار بازیکن برتر این رقابت‌ها صعود کند و توانست نمایش های بی نظری از خود به نمایش گذارد و نگاه ها را به خود جلب نماید.

عابدینی شمشیر باز مازندرانی در مسابقات کلاس آ لهستان با غلبه بر نماینده کره جنوبی که عنوان قهرمانی جهان را در اختیار دارد به جمع هشت بازیکن برتر این رقابت‌ها صعود کند.

عابدینی شورمستی پس از صعود مستقیم از مرحله مقدماتی موفق شده بود با غلبه قهرمان المپیک از روسیه یک مرحله دیگر صعود کند، با برتری مقابل حریف کره‌ای که به جمع هشت بازیکن برتر مسابقات کلاس آ لهستان صعود کرد.

عابدینی ورزشکار مازنی تیم ملی بعنوان تنها نمابنده شمشیربازی ایران اسلامی در المپیک ریو حاضر شد و توانست از نام ایران دفاع جانانه ای نماید و تلاش های این ورزشکار قابل تقدیری می باشد.

شمشیربازی
Asian Championships
نقره شانگهای ۲۰۱۳ Sabre team
نقره سوون ۲۰۱۴ Sabre
برنز ماکایاما ۲۰۱۲ Sabre team
برنز شانگهای ۲۰۱۳ Sabre
برنز سوون ۲۰۱۴ Sabre team
بازی‌های آسیایی
نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ شمشیربازی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴
West Asian Games
طلا دوحه ۲۰۰۵ Sabre

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *