حضور فهیمه محمودی شاعر مازندرانی به مناسبت شب یلدا در کافه کتاب ساری

نسیم ورزش:  فهیمه محمودی شاعر مازندرانی به مناسبت شب یلدا به میزبانی کافه کتاب ساری محفلی مملوع از شعر و عرفان اعم از حافظ خوانی و شعر را در کنار هم استانیهای خود خواهد داشت.

کافه کتاب

به گزارش پایگاه خبری نسیم ورزش ، پیام تبریک فهیمه محمودی شاعر و نویسنده مازندرانی به مناسبت شب یلدا

موهایت را که باز می کنی یلدا! شب سیاه بلندی شروع می شود که خبر از  سپیدی می دهد. سیاه بلندم! قرار است هرشب تکه ای از موهای سیاهت کوتاه تر شود و هر روز دامن سفیدت بلندتر…

روز جنینی است  که در رحم توست یلدا!

تازه عروس پا به ماه! به دنیا بیاور آن روز روشن را… با صدای بی صدا ضجه بزن تا روشنی را از دل تاریکی بیرون بکشی. می بینم که به جای همه ی شبهایی که قرار است در اندوه تکه تکه شدن مثله شوند، درد می کشی و دردت کشنده و کشدار است…زاییدن درد دارد یلدا! فکر کن می خواهی به جای همه ی شبهای بعد از خودت، شب باشی و روز بزایی. شبانگی بعد از تو مانند زنانگی با موهای کوتاه بی طعم و گس است…نارس و بی شکل… چیزی از زنانگی شان کم است…از شبانگی شان…شاید به اندوهی نیاز دارند که بارورشان کند مثل تو…اندوه گنج انبوه است یلدا!

یلدا! زیباترین شعرها در سیاهی متولد می شوند..زیبایی سیاه تو آبستن بهترین بیت شعر زمستان است…یلدا از کهن ترین جشن های ایرانی است که به چله نیز معروف است.

یلدا واژه ای سریانی است در معنای زایش و تولد. ابوریحان بیرونی انرا میلاد اکبر می نامد و مراد از تولد، تولد خورشید است. یلدا جشن آغاز نور و روشنایی است و ملل دیگر از جمله رومیان نیز، با نام ناتالیس آنایکتوس که در معنای تولد خورشید شکست ناپذیر، آن را گرامی می دارند.

این شب نیک به همه هموطنان بخصوص مازندرانی های عزیز گرامی باد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *