حضور افراد سیاسى در ورزش گریبان ورزش کشور را گرفت

نسیم ورزش : رضا اسدی یکی از کارشناسان ورزشی مازندران گفت: بحث حضور افراد سیاسى در ورزش از جمله مشکلاتى است که طى سال‌هاى اخیر گریبان ورزش کشور را گرفته و گویا پایان‌پذیر هم نیست.
حضور افراد سیاسى در ورزش
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ وقتى جاى سیاسیون و ورزشکاران عوض شده و عده‌اى از ورزشکاران خود را به مشاغل سیاسى نزدیک کرده و در مقابل سیاسیون نیز برای کسب شهرت بیشتر خود را به سمت ورزش مى‌کشانند و این یعنی بازیچه شدن ورزش….

بازیچه شدن ورزش توسط سیاسیون شده در مازندران بیش از هر جای دیگری مشاهده می‌شود؛ در چند دوره اخیر انتخابات حضور افراد غیرورزشی با شعارهای ورزشی در انتخابات شورا و مجلس روح ورزش را کمرنگ کرده‌اند؛ افرادی که در زندگی شخصی خود حتی دراز نشست را انجام ندادند و به‌دلیل منافع شخصی و محبویت حوزه ورزش، کسب کرسی سیاسی با برکات ورزشکاران و ورزشی‌ها به دلیل شعارهای عوام فربیانه انتخاباتی فاقد هویت میدانی و عملیاتی وارد سیاست می‌شوند.

این افراد با عدم بررسی و شناخت کمبودها، نیازها، نارسایی‌های اجتماعی فرهنگی، آموزشی و ورزشی، خود را دلسوز ورزش جلوه داده و خود را پرچم‌دار این عرصه می‌دانند.

در صورتی‌که آنها نگران آینده سیاسی خود هستند و برای ایفای وظیفه و تکلیف شهروندی خود قدم برنداشته و فقط به‌صرف انتخابات وارد حوزه قدرت می‌شوند ورزش را در گردباد نابودی بازی می‌دهند.

حال ورزش با کلید غیرورزشی‌ها باز نمی‌شود و وعده‌های پوچ آنها به اصل ورزش ضربه می‌زند و قداست ورزش را خدشه‌دار می‌کند.

 مدیریت شهری استانی و کشوری مقوله جدایی است از حضور در عرصه‌های ورزشی که با ناکارآمدی و کارهای ریز و کوچک به روح و روان این امر شوک وارد می‌کند؛ چرا از دیوار ورزش بالا رفته و سرک کشیده و می‌خواهید برای خودتان جایگاه ایجاد کنید.

غیرورزشی‌ها آفت ورزش و حافظان منافع و کرسی

وارد شدن عده‌ غیرورزشی و مدعی پدرخوانده‌های ورزش برای منافع و ایجاد کرسی و کسب نانی برای خود، خادمان دلسوزان ورزش را سرخورده و دلسرد کرده، این عده اصل ورزش را نابود کردند.

افراد غیرورزشی به علت بی‌ربط بودن‌شان نقش اول نابودی ورزش را ایفا می‌کنند؛ آنها با ایجاد نفوذ و باندبازی راه فساد را هموار کرده، تا با سرعت نور با جایگاه نامشروع خود اقدامات و اعمالی انجام دهند تا فضای اصلی ورزش به سمت‌وسوی نابودی هدایت شود.

منفعت‌طلبانی که جای افراد سازنده و کار بلد و لایق آمدند تا با مدیریت منفعل خود به پیکره ورزش آسیب رسانده و با اهداف شوم خود برای رشد و تعالی ورزش گامی برنداشته و با ایجاد حاشیه و طفره رفتن، فقط در مسیر جریان‌سازی باشند.

مدیریت ورزش در هر جایگاهی ریشه می‌خواهد و شهرت! محبوبیت در این عرصه با سیاه‌بازی به وجود نمی‌آید؛ افراد غیرورزشی با راه انداختن بحث‌های انحرافی و بزرگ کردن موضوعات فرعی، عزم و اراده خویش را سست کردند تا نشان دهند هنوز هم‌ مقداری فساد فکری و مدیریتی در ورزش ریشه زده و جا خشک کرده است.

غیرورزشی‌ها محکوم‌به ترک عرصه هستند تا با پست‌های همانند تحول ورزش مانور تبلیغاتی نداده و شر خود را در سایه ورزش کم کنند تا هر بلایی برای کسب شهرت بر سر ورزش نیاوردند. ناآگاهی، تحلیل غلط، آنالیز نادرست از افتخارات غیرورزشی‌ها است این بی‌تدبیرها با خیانت به ورزش تیشه برریشه آن می‌زنند و این در حالی است اهداف شوم‌شان از هر چیزی مهم‌تر است.

راه برای سیاسیون فرصت‌طلب باز شده
رضا اسدی یکی از کارشناسان ورزشی مازندران درباره این موضوع گفت: بحث حضور افراد سیاسى در ورزش از جمله مشکلاتى است که طى سال‌هاى اخیر گریبان ورزش کشور را گرفته و گویا پایان‌پذیر هم نیست.

وی ادامه داد: وقتى جاى سیاسیون و ورزشکاران عوض شده و عده‌اى از ورزشکاران خود را به مشاغل سیاسى نزدیک کرده و در مقابل سیاسیون نیز برای کسب شهرت بیشتر خود را به سمت ورزش مى‌کشانند با این روند برای کسب موفقیت‌های بین‌المللى چه انتظارى مى‌توان داشت؟

این کارشناس حضور سیاسیون در ورزش را آفت بزرگی دانست و بیان کرد: در شرایطى که بسیاری از ورزشکاران قدیمی و نخبگان آن که دارای مدارک بالاى مدیریت ورزش هستند در سطوح بالاى مدیریت مورد استفاده قرار نمى‌گیرند، راه براى حضور سیاسیون فرصت‌طلب به منظور سواستفاده از قدرتى که ورزش دارد باز مى‌شود.

و اما مردم خواهان کسانی در این عرصه هستند که در میادین ورزشی عرق ریخته و بزرگی کردند و تنها فکرشان در این عرصه نوکری مردم است و یا دست‌کم دل‌شان به حال ورزش بسوزد نه اینکه از نردبان ورزش برای پیشرفت خودشان استفاده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو