حسین جعفری از بوکس می گوید؛بوکس مازندران غنی در استعداد،فقیر در امکانات/به قلم:رضا وریجی

اختصاصی گروه رسانه ای پرش:حسین جعفری از بوکس می گوید؛بوکس مازندران غنی در استعداد،فقیر در امکانات…../

حسین جعفری رئیس هیات بوکس مازندران که از سال ۷۸ فعالیت خود را در این رشته آغاز کرده و از سال ۸۶ به عنوان رئیس هیات بوکس مازندران منصوب شده است از حمایت و توجه مسئولین به این رشته گلایه مند است.

جعفری با حضور در دفتر گروه رسانه ای پرش و در مصاحبه با خبرنگار این رسانه گفت:مازندران سرشار از استعداد در ورزش بوکس است،اما نبود امکانات کافی و عدم حمایت مسئولین باعث ازبین رفتن این استعداد ها میشود.مازندران ۱۸۰۰ ورزشکار بیمه شده در رشته بوکس و ۲۱ هیات فعال دارد که سرشار از انگیزه هستند.

این مقام مسئول ضمن اشاره به المپیکی بودن این رشته و اهمیت مدال های آن تاکیدکرد:حتی یک مرکز تخصصی بوکس در استان مازندران وجود ندارد که ورزشکاران در آن به تمرین بپردازند،ورزش مازندران تحت الشعاع رشته های کشتی و فوتبال است و رشته های دیگر مثل بوکس از این تبعیض ضربه میخورند.سال ۸۸ کلنگ مرکز بوکس در بابلسر زده شده که ما هنوز انتظار افتتاح آنرا میکشیم.

رئیس هیات بوکس مازندران در ادامه تصریح کرد:تا به حال تمام هزینه های هیات اعم از اعزام تیمها به مسابقات،برگزاری مسابقات و دیگر برنامه های هیات از منابع شخصی پرداخت شده و کمکی از سوی فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان مازندران دریافت نکردیم.

وی خاطرنشان کرد:مازندران پتانسیل بسیار بالایی در رشته بوکس دارد،تا قبل از مسابقات آسیایی جاکارتا تمام مدال های آسیایی در تمام رده ها در رشته بوکس را مازندرانی ها کسب کرده بودند،پس چرا به این ورزش پر مدال توجه نمیشود؟

حسین جعفری گفت:با هزینه شخصی و دستان خالی در امکانات،هیات بوکس را اداره میکنم.با همین بضاعت کم هیات بوکس مازندران در سال ۹۶ به عنوان هیات برتر بوکس کشور انتخاب شد.اما شاهد آن هستم که برخی هیات های شهرستانها بر علیه من هستند و قصد ایجاد تنش در هیات استان را دارند.هیات های شهرستان های قائمشهر،بابل،جویبار و چند هیات دیگر حتی در مجمع عمومی هیات بوکس شرکت نمیکنند که این اختلافات ریشه به تیشه بوکس مازندران می زند و ورزشکاران این رشته هستند که متحمل زیان میشوند.انتقادپذیر هستم زیرا انتقاد و چالش هاست که انسان را قوی و هیات را بهتر میکند اما بدون آرامش کار کردن باعث جلوگیری از پیشرفت بوکس مازندران میشود.

این مقام مسئول با بیان اینکه ورزش بوکس ورزش بسیار زیبایست که صدمات بسیار کمی دارد(رشته آماتور)،از مسئولین و مردم خواست تا نگاه بهتری نسبت به این رشته داشته باشند و برای پیشرفت این رشته جذاب کمک کنند.متاسفانه در بخش بانوان با توجه به سیاست های کلی وزارت ورزش فعالیتی نداریم اما خوشبختانه برای اولین بار نخستین دوره کلاس مربیگری بانوان در اواخر سال صورت میگیرد که امیدواریم بانوان علاقه مند این رشته هم بتوانند فعالیت خودشان را آغاز کنند و از این رشته لذت ببرند.

در پایان حسین جعفری رئیس هیات بوکس استان مازندران ضمن تشکر از گروه رسانه ای پرش در پوشش و توجه به این رشته ورزشی،خاطرنشان کرد:زیرساخت های ورزش بوکس در مازندران کافی نیست و درخواست من از مسئولین احداث حداقل یک خانه بوکس در استان مازندران است که قهرمانان مازنی در آن به فعالیت بپردازند.امیدوارم مدال ها و روزهای درخشان بوکس را شاهد باشیم.

خبرنگار:رضا وریجی

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو