حسن‌زاده: آقای برانکو به زودی رای شما هم صادر می‌شود

 

نسیم ورزش: رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با توضیحات کنایه‌آمیز به برانکو و اظهاراتش گفت برای مطالبی که اخیرا به آن اشاره کرده‌اید به زودی رای صادر خواهد شد.

به گزارش مهر، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی درباره رای سوشا مکانی گفت: صرف نظر از اینکه معمولا آرایی که علیه یک باشگاه و یا بازیکنان و تیم پر هوادار صادر می شود، به حق یا ناحق، هجمه‌هایی وجود دارد که در این چند سال به مطرح شدن آن عادت کرده‌ایم. تکلیف ما اجرای قانون و تعیین تنبیهات متناسب است.

وی ادامه داد: تنها نکته‌ای که در مورد رای مکانی بیشتر مطرح شده این بود که وی در برنامه‌های تیم ملی بوده است. درست است که وی به خاطر سفر تیم ملی در خارج از کشور به سر می‌برد و ما نیز به این دلیل جلسه رسیدگی به تخلفات وی را به تعویق انداختیم. بار دوم در ۱۹ مهر ماه جلسه‌ای را تشکیل داده که متاسفانه وی در این نشست حضور نداشت و اگر در این روز نیز عذرش موجه بود، می‌توانست به صورت کتبی به ما اعلام کند.

حسن زاده افزود: به عنوان مثال من در تمرین تیم ملی حضور دارم. ما نمی‌توانیم بین سوشا مکانی و سایر بازیکنان فرق بگذاریم. بر همین اساس اعلام می‌کنم که محرومیت و جریمه نقدی (باتوجه به سابقه قبلی) این دروازه‌بان بخاطر حضورش در تیم ملی و شرایط روحی و روانی حاکم بر باشگاه با تخفیف توام بوده است.

وی در مورد گزارش‌های هفته هشتم رقابتهای لیگ برتر فوتبال افزود: در مورد در اختیار داشتن گزارشات هفته هشتم باید بگویم که این دیدارها در روزهای ۲۳ و ۲۴ مهرماه برگزار شده اما متاسفانه امروز صبح (۲۷ مهرماه) این گزارش‌ها به دستمان رسیده و تازه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

وی ادامه داد: رئیس کمیته انضباطی درباره اظهارات سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اینکه برانکو بر خلاف جایگاه و شخصیت خودش برخی صحبت‌ها را مطرح کرده است، برای ما مایه تاسف است. چون انتظار داریم شخصی مانند برانکو با سابقه ذهنی که در زمان خدمتش در تیم ملی از او داریم، حداقل از ابزارهایی مانند فرافکنی و اظهارات خلاف واقع استفاده نکند.

حسن زاده خاطرنشان کرد: البته برانکو قطعا از رفتار نورمحمدی گله مند است به نحوی که باشگاه و خود او آنطوری که در رسانه‌ها مطرح شد، رفتار بازیکن را به ضرر باشگاه دانستند. در چنین شرایطی اظهارات برانکو مغایر با رفتار وی و باشگاه با بازیکن خاطی است. چون از یک طرف مدعی است که نورمحمدی کاری نکرده و از طرف دیگر وی را فورا مواخذه و تنبیه کردند.

وی افزود: اینکه برانکو اعلام کرده قبل از رسیدگی کمیته انضباطی به رفتار نورمحمدی و دهنوی، اظهار نظر کرده و بازیکن پرسپولیس را مستحق محرومیت تا پایان فصل دانسته است، نظر شخصی بوده و می‌تواند در باشگاه خود اعمال کند که از این بابت از وی متشکریم. اما ما مثل برانکو فکر نمی‌کنیم. ابزار ما قانون است و تنبیه متناسب برای نورمحمدی و دهنوی همان رایی است که از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال به زودی اعلام خواهد شد.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: «در مطلبی سرمربی تیم پرسپولیس به تمسخر اعلام کرده که یک بازیکن ما در زمان شادی گل، به هوا پریده است.وی را هم محروم کنید» باید بگویم برانکو و همکارانش زحمت بکشند آن بازیکن را خودشان جریمه کنند چون از نظر ما آن حرکت تخلف محسوب نمی‌شود. همانطوری که کمیته انضباطی باشگاه، به سرعت نورمحمدی را تنبیه کرده و حتی یک دهم حقوق و دستمزد او را به عنوان جریمه نقدی کسر کرده است که البته این تنبیهات با بی‌گناه بودن نور محمدی از دیدگاه برانکو مغایرت دارد، زحمت بکشند سایر بازیکنانی که از دید سرمربی باشگاه تخلف کرده اند را در همان باشگاه تنبیه کنند.

حسن زاده افزود: سرمربی پرسپولیس اعلام کرده است که کمیته انضباطی فراموش کرده من را محروم کند، باید بگویم ما کاملا حواسمان جمع است. برای رفتارهای قبل شما، جریمه‌های نقدی در نظر گرفته ایم و برای مطالبی که اخیرا به آن اشاره کرده‌اید، به زودی رای صادر خواهد شد. البته در شرایطی که مربیان داخلی با سعه صدر و آرامش، کار خود را دنبال می‌کنند و از ابزارهای قدیمی و نخ نما برای دفاع از ناکامی های خود استفاده نمی کنند، جای تعجب است که مربی خارجی مثل برانکو به این ابزارها روی آورده و حکم‌ها را علیه پرسپولیس قلمداد می‌کند. البته اهالی فوتبال حتی اعضای باشگاه پرسپولیس رفتار سوشا مکانی و نورمحمدی و هر رفتاری از این قبیل را نادرست دانسته و به نظر می‌رسد باشگاه پرسپولیس با رسیدگی فوری به رفتار غیر ورزشی بازیکنان فوق نشان داد که اظهارات برانکو یک دفاع شخصی است نه موضع رسمی باشگاه.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در مطلب دیگری برانکو اعلام کرده که در تمام عمرش تاکنون ندیده که یک مترجم محروم شود. باید بگویم ما هم تعجب می‌کنیم. تا به حال در دنیا ندیده ایم که فردی به عنوان مترجم که آیین نامه وی را جزیی از مقامات رسمی بازی می‌داند و برایش کارت صادر می شود، چنانچه تخلفی کرد تنبیه نشود. ضمن اینکه کمیته انضباطی یا فدراسیون فوتبال در اعمال جریمه‌ها به احتیاج و نیازش فکر نمی‌کند، بلکه قانون گذار مرحله اولیه از تنبیه را جریمه نقدی تعیین کرده است تا چنانچه فرد خاطی متنبه نشد، تنبیهات سخت تری برایش در نظر گرفته شود.

رئیس کمیته انضباطی در ادامه درباره رفتارهایی که اخیرا برخی از مربیان و سرمربیان تیم‌ها در خصوص شیوه حضور بازیکنان در تیم های ملی رخ می‌دهد، گفت: اخیرا برخی از مربیان و سرمربیان تیم‌ها در خصوص شیوه حضور بازیکنان در تیم‌های ملی مطالبی را مطرح کرده‌اند که مقامات تیم ملی با استفاده از متن مصاحبه‌ها، مراتب را به کمیته انضباطی اعلام کرده‌اند تا چنانچه در هریک از این مصاحبه‌ها تخلفی یا رفتاری مغایر با آیین نامه انضباطی مشاهده شود، آن را بررسی خواهیم کرد. بدیهی است هر گونه انتقادات سازنده و حتی نظر کارشناسی از طرف اهالی فوتبال برای تیم ملی و فدراسیون باید از مجاری درست اعلام شود و مصاحبه کردن علیه سرمربی تیم ملی و یا زیر سوال بردن تیم ملی آن هم در شرایط مسابقه، اصولی نیست.

وی در ادامه درباره دادنامه‌های مربوط به مطالبات افراد به باشگاه‌ها گفت: همان رفتاری که از ابتدای فصل در خصوص تیم‌های لیگ برتر، دسته اول، دم و سوم در پیش گرفته‌ایم، ادامه دارد و امیدواریم همانگونه که تاکنون تلاش شده، باقیمانده بدهکاری‌ها، پرداخت شود و از مسئولین تیم‌ها که در اجرای آرای کمیته انضباطی، سازمان لیگ و در نهایت فدراسیون فوتبال تلاش کردند، تشکر می‌کنم.

حسن زاده در پایان گفت: در برخی از روزنامه‌ها و سایت‌های خبری از قول کمیته انضباطی و بنده مطالبی را نوشته‌اند که باید بگویم من به غیر از سایت رسمی فدراسیون، حداقل تا به این ساعت هیچ مصاحبه‌ای نکرده‌ام.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو