حدود ۱۷ درصد مدالهای ورزشی مازندران را بانوان کسب کردند

 

نسیم ورزش: معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران از کسب ۲۹۸ مدال جهانی ، آسیایی و بین المللی توسط ورزشکاران استان در سال گذشته خبرداد و گفت که حدود ۱۷ درصد این مدالها به گردن بانوان ورزشکار مازندران آویخته شد .

 
مریم فرجپور

مریم فرجپور در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه تخصصی توانمندی بانوان مازندران در ساری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : بانوان ورزشکار مازندران توانستند با حضور در میادین ورزشی جهانی ، بین المللی و آسیایی ۵۰ مدال را از آن خود بکنند .
وی ادامه داد : ترکیب مدالهای کسب شده توسط بانوان ورزشکار مازندران به ترتیب جهانی ، آسیایی و بین المللی ۲۱ ، ۲۶ و سه مدال بود .
معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت که بیشترین رنگ مدالهای بانوان استان طلایی است و ۲۲ مدال طلا را از آن خود کردند .
وی افزود : سهم مدالهای کسب شده بانوان مازندران از نقره و برنز به ترتیب ۱۶ و ۱۲ مدال بود .
به گفته فرجپور بانوان ورزشکار مازندران توانستند این مدالها را در رشته های ورزشی ووشو ، تکواندو ، شطرنج ، قایقرانی کانوپولو و کاراته کسب بکنند .
وی از کسب یک سهمیه المپیک توسط بانوی ورزشکار مازندران به عنوان نقطه عطف و درخشان فعالیت های ورزشی این قشر درسال گذشته نام برد و ادامه داد : عالیه محمودی تنها بانوی ورزشکار مازندرانی که در المپیک پیش رو حضور خواهد یافت .
حدود ۴۰ درصد از ۱۷۰ هزار ورزشکار سازمان یافته مازندران بانوان هستند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو