حاشیه سازی سم مهلک در هندبال مازندران محسوب میشود

علیرضا بکماز  بازیکن لیگ برتری مازنی هندبال در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نسیم ورزش گفت: از سال ۱۳۷۸ بصورت باشگاهی و مستمر بازی در هندبال را شروع کردم و زیر نظر اولین مربی بهمن جمشیدی فعالیت داشتم. مقاطع راهنمایی و دبستان را بصورت پاره وقت و در سال ۱۳۸۲ اولین مسابقه کشوری را در سد سلیمان تنگه ساری مسابقات جوانان شهرهای ایران بازی نمودم  و بعد از آن عضو تیم دسته یک گچ ساران نفت و گاز شدم.

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری نسیم ورزش ، وی خاطر نشان کرد: بعد از اینکه در سال ۲۰۰۶ عضو تیم ملی جوانان در آمدم  و شاهد پیشنهادهای بسیاری از سوی تیم های لیگ برتری بودم  ولی متاسفانه بدلیل نداشتن مشاور خوب در تیم پر ستاره و درخشان شهرداری کرمان  به فعالیت درآمدم و ۴ سال پشت کاپیتان ملی ایران نشستم و جانشین شدم و این قضیه باعث کاستی هایی در بروز توانایی هایم  در بازی شد.

بکماز

بکماز

علیرضا بکماز تصریح کرد: بعد از عضویت در تیم شهرداری کرمان به تیم شهرداری تبریز پیوستم که این تیم قهرمان دست یک و در سوپر لیگ کشور بهترین عنوان تاریخ ورزش را کسب کرد و در حیطه هندبال با تفاضل گل، چهارم لیگ شد.

وی افزود: مصادف با خدمت در لیگ نیروی زمینی فعالیت داشتم و در سال ۹۲-۹۱ عضو تیم منیزیم فردوس بودم و نائب قهرمان ایران شدم.

بکماز عنوان نمود: در سال ۹۳ با سنگ آهن بافق بودم و در لیگ برتر بازی کردم ولی امسال متاسفانه بدلیل مشکلات مالی باشگاها نتوانستم تیم مورد قبول خود را انتخاب کنم . وی در ادامه  افزود: در سالجاری هم دو پیشنهاد از دو تیم خارجی عمان و ترکیه دارم. امیدوارم بتوانم بعنوان یکی از لژیونر در یکی از این دو تیم حاضر شوم و یک افتخاری برای هندبال بشوم.

بازیکن  لیگ برتری مازنی هندبال خاطر نشان کرد: در حال حاضر در کمیته استعدادیابی هندبال مازندران در حال فعالیت هستم و امیدوارم بتوانم تجریباتی که کسب کردم در این راه در اختیار جوانان قرار دهم.

وی گفت:۸ سال بطور مستمر در حوزه هندبال ساحلی فعالیت داشتم و در مسابقات قهرمانی کشور هم اکثرا صاحب عنوان می باشم. وی افزود:  فعلا در تیم ستارگان ساری مشغول فعالیت می باشم و امیدوارم بتوانیم سهیمه خوبی برای مازندران کسب کنیم.

وی در خصوص ضعف نبود لیگ برتری هندبال مازندران گفت: حدودا ۸ نفر از مازندرانی ها در تیم لیگ برتر هندبال مشغول بازی هستند اما اینکه چرا مازندران تیم داری نمیکند برمیگردد به بحث کلان سیاستهای ورزشی مازندران که هنوز این بحث برای مدیران ما جا نیفتاده است که عنوان قهرمانی می تواند در هر شهر یا استان یک شناسنامه باشد.

بکماز در ارتباط مازندرانی های ورزش دوست عنوان داشت: با توجه به شناختی که از مردم مازندران دارم بسیار ورزش دوست هستند و در هر رشته ورزشی که در طرح لیگ باشد حمایت می کنند زیرا هم اوقات فراغت است و هم بدنسازی و همه اینها به همت مسئولین برمیگردد.

و همچنین با توجه به بازی در ۴ باشگاه آسیایی بیان کرد: قابل ذکر است در مازندران جوانان توانایی بسیار بالا در بازیهای آسیایی دارند. زیرا داشتن نتیجه خوب و مثبت در بازیهای آسیایی را از نزدیک لمس کرده ا م .

وی دو مشکل هندبال در مازندران تشریح کرد : با توجه به اینکه چند سال در مازندران نبودم ولی یکی از مشکلات پرداختن به حاشیه  و دیگری نبود یک برنامه مدون و هدفمند است. وی خاطر نشان کرد: با توجه به رئیس جدید هندبال مازندران محمد حسین شکیبافر این دو موضوع را شناسایی و در حال همکاری و رفع این مشکلات هستند و جای خوشحالی دارد که این مشکلاتی که هندبال مازندران را تهدید میکرد در حال رفع است.

وی افزود: یک موضوعی که در اکثر رشته ها در دستور کار قرار گرفته است شایسته سالاری در دستور کار ورزش به چشم نمیخورد و همه چیز بر اساس رابطه ها قرار گرفته است و این امر هدف کلی را برای توانمند سازی پیش نخواهد برد و این باعث عدم رشد در ورزش خواهد شد.

علیرضا بکماز در خصوص زیر ساخت های ورزش مازندران گفت: سرانه ورزشی در استان ضعیف و هندبال هم به تبع از این موضوع رنج خواهد برد و اگر میخواهیم شاهد پیشرفت هندبال در مازندران باشیم باید توجه مان را به سمت زیر ساختها ببریم و از جاهای مختلف این مشکل را مرتفع کنیم.

وی در پایان گفت: طی ۱۳ سالی که خارج از مازندران فعالیت داشتم تمام آرزوی من این بوده که برگردم و تمام تجربیاتم را در اختیار جوانان این عرصه قرار دهم  و چراغ هندبال مازندران  نسبت به شهرهای دیگر پرنورتر شود و می دانم شدنی است و تمام تلاشم این بود که  از لحاظ آموزشی و علمی بتوانم به سطحی برسم تا در این عرصه اثر گذار باشم./مهسا جنکوک

مصاحبه1

مصاحبه۱

مصاحبه2

مصاحبه۲

مصاحبه3

مصاحبه۳

مصاحبه4

مصاحبه۴

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو