جوایز کشتی گیران خارجی در جام شهید هاشمی نژاد دو برابر ایرانی ها/ قطعی شدن حضور کشتی گیران چهار کشور

 

نسیم ورزش: سوت سیزدهمین دوره مسابقات کشتی بین المللی جام شهید هاشمی نژاد درحالی نواخته می شود که میزان جوایز پیش بینی شده برای خارجی ها با نرخ روز و رسمی دلار ( ۳۰ هزار ۱۸۶ ریال )دو برابر کشتی گیران جوان داخلی است.

کشتی

این مسابقات بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است ۱۴ تا ۱۶ بهمن ماه جاری در بهشهر زادگاه شهید هاشمی نژاد برگزار شود .
به گفته رئیس هیات کشتی مازندران قرار است در این رقابت ها جوایز کشتی گیران خارجی با دلار و کشتی گیران ایرانی نیز به ریال پرداخت می شود.
غلامرضا نوری زاده  جایزه نفرات اول تا سوم کشتی گیران خارجی را به ترتیب ۵۰۰ ، ۳۰۰ و ۱۵۰ دلار اعلام کرد .
وی گفت : برای تیم اول خارجی هم ۵۰۰ دلار، تیم دوم ۳۰۰ و تیم سوم ۲۰۰ دلار جایزه نقدی پیش بینی شده که به برندگان پرداخت می شود.
نوری زاده جوایز کشتی گیران برتر ایرانی حاضر در این رقابت ها را برای نفر اول هشت میلیون ریال ، نفر دوم شش میلیون ریال و نفر سوم نیز چهار میلیون ریال اعلام کرد.
به گفته وی برای تیم های برتر ایران در این رقابت ها نیز برای تیم اول ۱۰ میلیون ریال، تیم دوم هفت میلیون ریال و تیم سوم پنج میلیون ریال جایزه پیش بینی شد.
دبیر هیات کشتی مازندران اختلاف امیزان جوایز را برای کشتی گیران برتر داخلی و خارجی در رقابت های بین المللی برگزاری شده در داخل کشور مرسوم دانست و هدف آن را ایجاد انگیزه در تیم ها برای حضور در این رقابت ها اعلام کرد.
وی گفت : میزان جوایزی که در رقابت های بین المللی کشتی جام تختی و یا سایر مسابقات به خارجیان پرداخت می شود، چندین برابر جوایزی است که در مسابقات جام شهید هاشمی نژاد پیش بینی شده است.
بر اساس اعلام مسئولان برگزاری مسابقه کشتی بین المللی جام شهید هاشمی نژاد تاکنون چهار کشور برای حضور در این رقابت های اعلام آمادگی کرده اند .
قرار است ۱۵ تیم هم از استان های کشور در این مسابقات شرکت کنند .

رئیس هیات کشتی مازندران از قطعی شدن حضور کشتی گیران چهار کشور در سیزدهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی جوانان جام شهید هاشمی نژاد خبر داد.

اصغر ثمربخش گفت که تاکنون کشورهای آذربایجان، گرجستان، داغستان و ارمنستان با ارسال فهرست کشتی گیران و کادرفنی خود برای هیات کشتی مازندران ، به طور رسمی برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کردند.
وی اضافه کرد : فهرست اسامی کشتی گیران و کادر فنی کشتی گیران این کشورها برای صدور روادید در اختیار مسئولان دفتر وزارت امور خارجه قرار گرفته است .
رئیس هیات کشتی مازندران گفت که این کشتی گیران روز دوشنبه وارد بندر آستارا در استان گیلان می شوند و از آنجا با اتوبوس به محل مسابقات عزیمت می کنند.
ثمربخش افزود : ۱۵ تیم از استان های کشور نیز برای حضور در این رقابت ها اعلان آمادگی کردند که کشتی گیران آنها هم یک روز قبل از برگزاری مسابقات وارد مازندران می شوند.
وی از احتمال حضور مربیان تیم ملی برای نظارت بر این رقابت ها جهت انتخاب کشتی گیران برتر و دعوت آنان به تیم ملی کشتی جوانان خبر داد.
سیزدهمین دوره رقابت های کشتی بین المللی جام شهید هاشمی نژاد ۱۴ تا ۱۶ بهمن در بهشهر برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *